Favore.plForumPozostałe tematy

Wiza turystyczna do USA!

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wiza turystyczna do USA!

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • Matjeus 18 lut 2011, 13:05     (ostatnio zmieniony przez autora 18 lut 2011, 18:10, w całości zmieniany 3 razy)
    Witam,

    W tym roku koncze 19lat, obecnie pozostalo mi pół roku nauki.. jestem uczniem szkoły zawodowej. Gdzies tak w sierpniu chciałbym wyjechac do USA na około pól roku..Za oceanem mam pól rodziny, wujków, ciotków, kuzynow.. Byłby to moj pierwszy taki wyjazd do USA.

    I moje pytania sa takie:

    Jakie mam szanse dostac wize?
    Jezeli juz, to na jaki czas?
    Kiedy zaczac składac?
    Jakie mozliwie najlepsze dokumenty zebrac na rozmowe z konsulem?
    Jak ich przekonac?
    Jak wyglada obecnie rozmowa z konsulem?


    pozdrawiam,
    Z gory dziekuje za udzielenie mi pomocy!
    Cytuj
  • DjBram 18 lut 2011, 14:28
    Skontaktuj się z biurami Work&Travel oni mają doświadczenie w tych tematach. Nie byłbyś pierwszy który wyjeżdża do USA do pracy.
    Cytuj
  • MisterT 18 lut 2011, 15:02
    Mój znajomy dostaw wizę do USA i wszystko było pięknie, ale na lotnisku w New York (tam są 3 lotniska) nie spodobał się celnikowi i sajonara amigo, wracasz do domu.
    Nie wiem ile teraz wiza kosztuje ale w tych to jakieś 100 USD i masa pieniędzy na bilet.
    Cytuj
  • TRiTON 18 lut 2011, 16:16
    I to jest w tym wszystko chore. USA traktują nas jak zło koniecznie. Zdaje się odprawę przechodzi się jeszcze w Polsce, więc dlaczego mogą ciebie zawrócić z Ameryki.
    Wiele razy słyszałem o takich przypadkach, gdzie jakaś gruba baba celnik (custom officer czy jak to się zwie) zawracała ludzi do domu. Bez powodu, wystarczy że się krzywo popatrzysz. My tak nie robimy.
    Cytuj
  • Neo_PL 18 lut 2011, 18:51
    Ja znalazłem takie warunki programu Work&Travel. Ale to nie na wizę turystyczną się jedzie do Usa.

    Studenci, którzy chcą uczestniczyć w programie powinni spełniać kilka warunków:

    Mieć: 18 - 35 lat.

    Znać język angielski na poziomie min. konwersacyjnym. (zadzwon do nas powiemy ci czy twoj język jest wystarczający).

    Posiadać status studenta studiów: dziennych, wieczorowych, zaocznych, policealnych, podyplomowych i doktoranckich. Uczniowie szkół policealnych również mogą brać udział w programie

    Zgodnie z regulacjami Departamentu Stanu z roku 2008, studenci mogą uczestniczyć w programie tylko w trakcie swoich letnich wakacji.

    Mieć pełne prawa studenckie - a więc również: nie przebywać na urlopie dziekańskim w semestrze poprzedzającym wyjazd na program.

    Posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z USA.

    Być osobą samodzielną, zaradną i otwartą na różne kultury świata - wiadomo dyskryminacja nie popłaca.
    Cytuj
  • Studencik 18 lut 2011, 22:15
    Dowiadywałem się o ten program.
    To koszt prawie 2500 zł i to bez promocji !!!
    Cytuj
  • DzikiDzik 19 lut 2011, 0:42
    Tak bo to musisz opłacić organizatora Work&Travel i mieć wizę, a ta teraz kosztuje 140 dolców.
    Na miejscu musisz gdzieś mieszkać, jeść itp. Trzeba się nieźle napracować, aby zarobić na same koszty.
    Cytuj
  • Cash 19 lut 2011, 8:35
    2500 zł??? raczej 3 tysiaki lub więcej, bo organizatorzy mają różny pakiet usług. Na przykład nie tylko organizują wyjazd, ale szukają dla ciebie pracy ze swojej bazy ofert.
    Cytuj
  • Jobseeker 19 lut 2011, 12:33
    Ja też patrzyłem się na ten program, ale tam koszty mnożą się w oczach.
    Opłata dla organizatora, wiza, materiały szkoleniowe, ubezpieczenie CENET na podstawie wizy wizy J1 (to ubezpieczenie na kwotę 50 tys. USD pokrywa koszty leczenia, koszty transportu chorego do kraju, kradzieży i zaginięcia bagażu oraz koszty leczenia stomatologicznego - w limitowanych przypadkach.
    Trzeba najpierw na początek sporo wyłożyć.
    Cytuj
  • TapMadl 19 lut 2011, 16:21
    Są też inne programy typu Work i Work wielki uśmiech
    Na przykład Work and Study Canada to idealne połączenie praktyki i nauki języka angielskiego. Program powstał we współpracy z English Bay College- firma ma swoją siedzibę w Vancouver i posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu programów wymiany kulturowej.
    Opłata rejestracyjna $200 CAD
    Wiza $125 CAD
    Podręczniki $80 CAD
    Opłata programowa 6 miesięcy- $2 754 CAD
    12 miesięcy- $5 054 CAD

    Tylko nie wiem czy taki program jest tylko dla studentów czy dla wszystkich. Jeśli średnio płacą np. 10 dolarów kanadyjskich za godzinę, to trzeba tam pracować z pół roku aby pokryć same koszty. Ryzyko duże zyski przeciętne.
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum