Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Blueberry28 13 lut 2011, 10:51
    Jak myślicie czy warto segregować śmieci? Na moim osiedlu są takie specjalne pojemniki na papier, szklo i coś tam jeszcze. Tylko ze ja slyszałam, że to i tak potem wszystko trafia na jedna hałdę na wysypisko. Wiec jaki to ma sens?
    Cytuj
  • Hunny8 13 lut 2011, 11:18
    Jeżeli tak jest to jestem w szoku. Dużo czaus mi zajęło zanim sie przyzwyczaiłam żeby zbierać plastikowe butelki do jednego wora, papier do drugiego, szkło do trzeciego i potem to wszystko do odpowiednich kontenerów. Może się tak nie wydaje, ale jest z tym trochę zachodu. I co to wszystko na nic? To po co w takim razie są te osobne kontenery? Granda jakaś...
    Cytuj
  • MemoNemo 13 lut 2011, 12:23
    No co Wy nieprawda, byłem kiedyś w Bielsku-Białej, tam jest taki specjalny zakład gdzie przetwarzają butelki plastikowe. W sklepie mozna kupić papier toaletowy z makulatury, także jak widać ktoś to przetwarza, może nie wszystko tylko jakąś część, ale zawsze coś. Tak czy siak myślę, że warto segregować!
    Cytuj
  • yellowphone 13 lut 2011, 13:06
    Ja myślę, że takie segregowanie ma głównie sens kiedy ktoś mieszka w domku i ma np piec, wtedy papier spala sobie sam, w ogrodzie ma kompostownik i tak wykorzystuje wszelkie kuchenne odpadki. Jak ktoś mieszka w małym mieszkanku to nawet ciężko mu zmieścić kosz na śmieci do segregowania...
    Cytuj
  • MemoNemo 13 lut 2011, 15:27
    Do tego nie trzeba specjalnego kosza na śmieci, wystarczy torba na papiery, plastiki można wkładać do torby - też w koncu z tworzywa sztucznego, potem można wrzucić razem z torbą. Wystarczy trochę chęci i to naprawdę nic trudnegouśmiech
    Cytuj
  • Farrel 13 lut 2011, 16:59
    Ponoć w Polsce nie ma praktycznie recyklingu odpadów, więc przyznam szczerze nie chce mi się z tym babrać, skoro niczemu to nie służy.
    Cytuj
  • Bancroft 13 lut 2011, 18:06
    Z tego co wiem w Niemczech też nie segreguje się odpadków, bo to wymaga olbrzymich nakładów na specjalne urządzenia, spalarnie itd. Mimo to tam dla ludzi jest już normalne, że różne rodzaje śmieci wrzuca się do specjalnych pojemników. Ma to wyedukować społeczeństwo, żeby gdy już będzie się przeprowadzać recykling na dużą skalę wszyscy wiedzieli co mają robić. Uważam, że to bardzo rozsądne, sama też zaczęłam segregować. To ma sens, bo ludzie nie przyzwyczają się z dnia na dzień.
    Cytuj
  • Tomatofan 13 lut 2011, 21:57
    Zwłaszcza w naszym kraju, pewnie całe lata zajmie przekonanie ludzi, że trzeba segregować śmieci. Bo to tak trudno pomyśleć o przyszłości prawda...
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 13 lut 2011, 23:11
    Nie przesadzaj, ja obserwuję, że coraz więcej ludzi segreguje. U mnie na osiedlu co tydzień kontenery na plastik i szkło są pełne po brzegi! Więc jednak komuś się chce. Ja przyznam się szczerze, że ciężko mi wyrobić sobie nawyk sortowania śmieci, ale za to bardziej świadomie robię zakupy, np staram się kupować mało produktów w plastikowych opakowaniach.
    Cytuj
  • Raf1975 14 lut 2011, 1:31
    Moja żona marzyła o mieszkaniu w domu głównie z tego powodu żeby wieść bardziej ekologiczne życieuśmiech Faktycznie wcześniej na 40metrach staralismy się raczej żeby rzeczy było jak najmniej i wkurzały mnie wiszące worki na plastikowe opakowania. Teraz mamy dwa śmietniki, kompostownik, a papier odkładam do spalenia. I mam czystsze sumienieprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum