Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Biokominek. Czy ktoś uległ modzie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Biokominek. Czy ktoś uległ modzie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gelbo 28 wrz 2010, 14:27
    No właśnie czy ktoś z Szanownych forumowiczów ma w domu biokominek? Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z użytkowania?
    Cytuj
  • Raf1975 28 wrz 2010, 16:31
    mamy od kilku miesięcy i powiem szczerze: rewelacja. Oczywiście głównie z powodu walorów estetycznych, chociaz jest też grzanie, ale to tylko jako dodatkowe "źródełko"uśmiech Za to wygląda świetnie i od razu stał się kluczowym elementem wystrou naszego saloniku. Zainwestowaliśmy w trochę droższy system z czego się bardzo cieszę, bo jest wrażenie prawdziwego ognia, a nie jak w modelach, gdzie sa trzy oddzielne pojemniczki na biopaliwo i płomienie nie stykają się z sobą. To już nie ten efektprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Sissi87 28 wrz 2010, 20:27
    Dokładnie, w takich z osobnymi zbiorniczkami ma się wrażenie jakby to były trzy zapalone obok siebie świeczkiuśmiech
    Cytuj
  • Vesna 29 wrz 2010, 0:10
    My się dlugo zastanawialiśmy, głównie z powodu finansowego... wiadomo, w porównaniu z kominkiem tradycyjnym to nie dużo, ale to jednak tylko imitacja prawdziwego kominka...uśmiech W końcu się jednak zdecydowaliśmy, dla mnie najważniejsze są względy bezpieczeństwa, palenisko opatentowane ma atest TUV. Jeśli chodzi o modele to nie ma u nas jeszcze zbyt wielkiego wyboru... my wybraliśmy Lima Rubyfires, cena przyzwoita, ale nie byl to do końca moj wymarzony model...
    Cytuj
  • latynowska8 29 wrz 2010, 6:10
    Ja od około roku używam biokominka firmy Blomus. Sprawdza sie bardzo dobrze. Bardzo wazne dla mnie jest to, że nawilża powietrze... poza tym jest bardzo funkcjonalny. Tylko warto używać dobrego paliwa, bo te tańsze nie są jednak bezwonne...
    Cytuj
  • gelbo 30 wrz 2010, 13:47
    No właśnie a co z zapachem? To jest tylko kwestia "taniego paliwa"?
    Cytuj
  • D3niCle0 30 wrz 2010, 14:24
    Vesna, ale ogólnie jesteście zadowoleni z Waszego kominka tak? Bo ja się też zastanawiałam nad tą firmą... mieszkam w bloku, co prawda na parterze i mam mały ogródek, ale tradycyjny kominek odpada. Zresztą mam małe dziecko więc zależy mi na tym żeby było bezpiecznie.
    Cytuj
  • latynowska8 30 wrz 2010, 15:12
    Gelbo, ja używałam droższego i tańszego produktu i uwierz mi poczułbyś różnicę. Ale używając paliwa, które polecili nam fachowcy montujący kominek nie czuliśmy absolutnie żadnego zapachu podczas palenia. Po prostu przekonałam się, że nie warto na tym oszczędzaćuśmiech
    Cytuj
  • Vesna 30 wrz 2010, 17:15
    D3niCle0 napisał:Vesna, ale ogólnie jesteście zadowoleni z Waszego kominka tak? Bo ja się też zastanawiałam nad tą firmą... mieszkam w bloku, co prawda na parterze i mam mały ogródek, ale tradycyjny kominek odpada. Zresztą mam małe dziecko więc zależy mi na tym żeby było bezpiecznie.
    No jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to jak najbardziejuśmiech Miałam zastrzeżenia raczej do wyglądu kominka, ale firma ma różne modele, ja musiałam pójść na kompromis jeśli chodzi o design i cenę...
    Cytuj
  • Sissi87 30 wrz 2010, 18:22
    No jeśli chodzi o mieszkania, gdzie nie ma możliwości zrobienia zwykłego kominka, to biokominek jest świetnym rozwiązaniem. Daje ciepełko, jest super stylowym gadżetem i w dodatku jeśli masz ogród to są modele, któe można wynieść na zewnątrzuśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum