Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Czy ktoś ma 3szybowe okna?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy ktoś ma 3szybowe okna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Raf1975 27 lip 2010, 13:55
    Mam pytanie do wszystkich posiadaczy 3-szybowych okien. Czy Wam też tak przeszkadza różnica w przepuszczalności światla, w porównianiu do dwuszybowych?? Własnie zamontowali mi okna w odmu i jesteśmy z żoną centralnie rozczarowani...skrzywienie Wyraźnie mniej słońca przepuszczają, szyby mam wrażenie, że sa szaro-zielonkawe, jest wyraźnie trochę ciemniejsmutny Czy widzicie też taka różnice? Napiszcie, bo jestem lekko zdołowany smutny
    Cytuj
  • freshuser 27 lip 2010, 23:29
    No niestety, coś za cośuśmiech Powłoka tlenków metali napylona na dwie szyby odbija ciepło, ale z drugiej stroyn ogranicza przepływ światła słonecznego. Pocieszę Cie, że można się przyzwyczaićprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Raf1975 28 lip 2010, 6:12
    Ale ten zielonkawy odcien, jak w szybach w samochodzie, to chyba nie jest normalne...? mam podwojnego HS-a, środkowe drzwi przesuwają się na stałe boczne, jak się otworzy to wygląda beznadziejnie! W życiu bym nie pomyślał, że te boki po rozsunięciu mogą tak mało prześwitywać. Powinni chyba uprzedzac o tym co?
    Tylko ja jestem taki niemile zaskoczony...? nie chce mi się wierzyć...
    Cytuj
  • kaziu 28 lip 2010, 7:07
    Co się dziwić, w końcu jak przesuniesz skrzydło boczne na część stałą to razem są 24mm szkła, w dodatku 4x termo więc nie ma się co spodziewać, że nie będzie przebarwień.
    Cytuj
  • Domatorres 28 lip 2010, 8:13
    No, powinni o tym informować sprzedawcy. Ja też mam 3szybowe i się tak samo lekko zdziwiłem przy montażu. Ale coś za cośuśmiech
    Cytuj
  • kaziu 28 lip 2010, 11:24
    przecież każda szyba pochłania jakąś ilość światła, a im jest grubsza tym bardziej to widać. Nie można się dziwić i oczekiwać cudów. Zresztą różnica miedzy dwu a trzyszybowym nie jest taka duża...
    Cytuj
  • Raf1975 28 lip 2010, 12:50
    Ale mam przecież okna dwuszybowe i jakoś nie są zielone ani szare, a te są! To mnie głównie wkurza. Pewnie, że zdawałem sobie sprawę, że każda dodatkowa szyba zabierze trochę światła, ale żeby to światło, które przechodzi przez okno bylo zielone...?! Nie po to zakładaliśmy takie duże okna żeby świata przez nie nie bylo widać i uważam, że każdy sprzedawca powinien o tym klientow uprzedzać.
    Cytuj
  • SALON-DRZWI-ALEX 27 paź 2010, 15:34
    Witam.
    Sprzedawcy o tym informują tylko rzadko który klient potrafi przyswoić tak dużą dawkę nowych informacji bo przecież nie co dzień kupuje się nowe okna. A większość klientów docenia okna 3 szybowe i nie przeszkadza już im mniejsza przenikalność światła dopiero po zimie rozliczając rachunki za ogrzewanie.
    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • Williams 27 paź 2010, 17:49
    Dziwne, bo mam trzyszybowe i nawet nie zauważyłem tego problemu... Nie rozumiałem o co chodzi autorowi pierwszego posta w tym wątku, aż mi żona przypomniała, że miala z tym na początku problem. Ale można się przyzwyczaić jak widać.
    Cytuj
  • renesanso 11 paź 2014, 9:46
    Przed zakupem warto sprawdzić wszystkie parametry szyb. Nie tylko właśnie współczynnik ciepła jest istotny ale również parametr przepuszczalności światła LT.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum