Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Mieszkanie na ostatnim piętrze

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Mieszkanie na ostatnim piętrze

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pepperoncino 5 maj 2011, 21:32
    Witam. Mam pytanie w związku z tym, że szukam mieszkania i pojawiła sie możliwość kupienia w dobrej cenie dwupokojowego na ostatnim, ósmym piętrze w bloku. Z tego co wiem mieszkanie jest widne, na podłodze panele (no to można zmienić, ale sa dość nowe to wolałbym nie zmieniać tak od razu). Ale zastanawiam się nad plusami i minusami mieszkania na ostatnim piętrze, może macie jakieś uwagi? Bo ja mieszkałem do tej pory na perterze i na drugim, ale nigdy na ostatnim piętrze.
    Cytuj
  • 77henry 6 maj 2011, 0:12
    Przede wszystkim zorientuj się jak z dachem, bo główny problem to może być podciekanie. Jak zauważysz jakiekolowiek nieszczelności to moja rada nie pakuj sie w to, bo będziesz sobie pluć w brodę.
    Cytuj
  • WitoldEs 6 maj 2011, 7:19
    Całe życie mieszkałem na parterze, ale mam dwie znajome, które kupiły mieszkania w nowych blokach na poddaszu. I u obu powtarza się ten sam problem - w zimie dach zaczynał przeciekać, a po zimie wyszedł grzyb. One tam nie mieszkają długo i zdaje się, że załatwią im to w ramach rękojmi, ale problem jest i nikt im nie da gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy. Ja bym raczej takiego mieszkania nie polecał.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 6 maj 2011, 11:00
    Oj to jest niestety prawda, mój brat też ma na ostatnim piętrze i po dwóch latach pojawiły się wykwitysmutny Jeszcze zależy gdzie to mieszkanie, ale w tym nowym budownictwie to chyba częsty problem:/
    Cytuj
  • nafnafff 6 maj 2011, 11:36
    Mieszkałam kiedys na ostatnim piętrze, tyle że w kamienicy. U mnie żadnych przecieków i grzybów nie było, ale od czego jest administracja czy zarządca budynku? Przecież to są wady techniczne, za które ktoś odpowiada, więc nie można tego tak zostawić czy walczyć z grzybem na własną rękę, zresztą co to da, skoro przyczyna pozostaje.
    Ja ze swojej strony moge powiedzieć, że mieszkanie na wysokim (kamienica!) czwartym piętrze miało piękny widok na park, było też jasne i słoneczne, ale za to doskwierał upał w letnie dni. Jak słońce przygrzało w dach, to w moim mieszkaniu było jak na patelni! Ale to też dlatego, że okna wychodziły tylko na jedną stronę. Jak jest rozkładowe to można zrobić przewiew...
    Cytuj
  • Apoliner 6 maj 2011, 14:30
    Też mieszkam w nowym budownictwie i zacieki to nie jest problem tylko ostatniego piętra, bo u nas też były w zeszłym roku, jak zima była taka ostra. Ale jeśli sie kupuje nowe to jest gwarancja i muszą to naprawić.
    Cytuj
  • pepperoncino 6 maj 2011, 14:51
    To jest akurat mieszkanie z rynku wtórnego, ale jak sie wybierzemy obejrzeć to popytam i polukam dokładnie czy nie ma jakichś plam na suficie... I na szczęście jest rokładoweuśmiech
    Cytuj
  • Filiposlaw 6 maj 2011, 17:46
    Ma to swoje plusy i minusy, jak to ósme piętro to trzeba się liczyc z tym, że czasami jest awaria windy - lubisz pobiegać nie ma sprawy, gorzej jak musisz wnieść dziecko albo i jeszcze z wózkiem. Poza tym na ogół takie mieszkania latem są cieplejsze, a zimą zimniejsze, jak na złość. Za to sąsiedzi nie halasują nad głową i ładne widoki z okna, w ogóle jasniejsze mieszkanie.
    Cytuj
  • aga007 6 maj 2011, 20:28
    Jeśli chodzi o zacieki na suficie to przynajmniej sąsiedzi Cię nie zalejąuśmiech A mnie się to zdarzało w dwóch mieszkaniach. Nie wiem, może mam jakiegoś pecha. Ale wolałabym dziurę w dachu, która możńa naprawić, niż bezczelnych sąsiadów, którzy bezmyślnie zostawiają włączoną pralkę idąc do pracy i jeszcze się rzucają, bynajmniej nie poczuwając do przerosin!
    Cytuj
  • becia_koronczarka 6 maj 2011, 23:57
    A bo sąsiedzi to w ogóle jest osobny problem! Fakt, potrafią zatruwać zycie. Moja ciocia też miała taką stukniętą sąsiadkę piętro wyżej, co świezo po remoncie zalała jej mieszkanie i twierdziła, że to nie jej wina i że może się tak zdarzać (i zdarzało się jeszcze parę razy) bo ma zepsutą pralkę! Szczyt bezczelności.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum