Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Benzyna 98 czy 95?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Benzyna 98 czy 95?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ivonka90 29 sie 2010, 13:09
    Witam wszystkich auto maniaków wielki uśmiech Mam do was następujące pytanie. Jaka jest różnica miedzy wyżej wymienionymi paliwami? Czy warto tankować 98?
    Cytuj
  • zsp 6 wrz 2010, 13:49
    Według mnie nie warto. Na 98 jest chyba nawet delikatnie wyższe spalanie. Chyba, że cię stać i masz naprawdę wypasioną furę z zaawansowanym technicznie benzyniakiem, to możesz się w to pobawić. Zawsze z większej ilości oktanów będziesz miał ciut lepsze osiągi.
    Cytuj
  • waclaf 6 wrz 2010, 14:14
    Niektóre ze starszych samochodów nie są przystosowane do spalania paliwa wysokooktanowego. W takim przypadku lanie paliwa wysokooktanowego niema najmniejszego sensu. Myślę że można taką informację znaleźć gdzieś w instrukcji każdego samochodu.
    Cytuj
  • fredi 6 wrz 2010, 15:10
    Panowie, panie, każdy silnik jest zaprojektowany na konkretną ilość oktanów, a co za tym idzie na konkretną temperaturę zapłonu mieszanki itd. Więc jeśli w instrukcji jest napisane, że silnik dobrze działa na 95 to lejemy 95. Natomiast jeżeli silnik jest przystosowany do spalania paliwa wysokooktanowego, to moim zdaniem warto pomyśleć o 98-ce.
    Cytuj
  • mangok 6 wrz 2010, 15:46
    Ja próbowałem jeździć i na 95 i na 98. Muszę przyznać, że na 98 spalanie było mniejsze o kilka procent. Nie jest to jednak duża różnica, która pokryła by różnicę w cenie paliw. Jednakże od pory kiedy zrobiłem ten teścik postanowiłem pozostać przy 98. Przynajmniej mam świadomość, że tankuję lepsze paliwo wielki uśmiech
    Cytuj
  • quargoth 6 wrz 2010, 17:57
    Moim zdaniem przepłacać. Różnica w spalaniu i osiągach nie są na tyle widoczne, aby przekonać mnie do stosowania droższego paliwa. Może różnice te są istotne dla kierowcy na torze wyścigowym. Ja jeżdżę głównie po mieście, więc pozostanę przy pb95.
    Cytuj
  • zbigniew48 6 wrz 2010, 18:52
    Benzynka 98 jest mniej kaloryczna i stosuje się ja przy wysilonych autach z dużym stopniem sprężania, celem uniknięcia spalania stukowego.
    Cytuj
  • makim 6 wrz 2010, 22:51
    Testowałem oba paliwa i muszę przyznać, że na 98 jeździło mi się lepiej. Nie wiem, czy było to odczucie spowodowane faktem, że byłem namawiany do stosowania tego paliwa przez znajomego. Przez kilka miesięcy powtarzał mi, że na tym paliwie poprawia się elastyczność , oraz dynamika jazdy. W tej chwili jeżdżę na 98 i jestem zadowolony.
    Cytuj
  • rumbok 7 wrz 2010, 0:56
    Moim skromnym zdaniem warto lać pb98. Oczywiście jeśli nie jest ci żal kilku zeta miesięcznie.
    Cytuj
  • speed_devil 7 wrz 2010, 8:01
    BP Ultimate oraz Shell V-Power 99 to jedyne paliwa, które tak naprawdę warto tankować. Oba posiadają oktanowość zbliżoną do 100. W wyżej wymienionych paliwach stosuje się różnego rodzaju dodatki(np związki eteryczne, zawierające duże ilości tlenu), dzięki którym w znaczący sposób wzrastają osiągi silnika. Polecam!!!
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum