Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jak przygotować samochód do zimowych warunków?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak przygotować samochód do zimowych warunków?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • olo92 9 wrz 2010, 15:50
    Wiem, że jest dopiero wrzesień, ale jestem początkującym kierowcą i ten sezon zimowy będzie moim pierwszym. Jak przygotować samochód do niskich temperatur i pierwszych przymrozków? Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?
    Cytuj
  • korak 9 wrz 2010, 16:17
    Na pewno warto sprawdzić płyn chłodzący. Niektórzy kierowcy, w czasie letnich miesięcy w przypadku ubytku płynu chłodzącego, dolewają do chłodnicy wodę. W takim przypadku konieczna jest całkowita wymiana płynu.
    Cytuj
  • fredi 9 wrz 2010, 19:36
    Podobnie jest z płynem do spryskiwaczy. Niektórzy leją tam ludwika rozcieńczonego wodą. Może w lecie jest to dobry pomysł. W zimie mieszanka taka zamarza, przez co nie możemy korzystać ze spryskiwaczy. Warto więc pomyśleć o zakupie płynu do spryskiwacza. Najlepiej, jeśli jego temperatura zamarzania wynosi przynajmniej -20 stopni.
    Cytuj
  • adomink 9 wrz 2010, 22:06
    Warto pomyśleć o zmianie ogumienia na zimowe. Jeśli używasz opon całorocznych warto sprawdzić stan bieżnika. Chodzi tu przecież o bezpieczeństwo twoje i twojej rodziny. Biorąc pod uwagę drogę hamowania w czasie zimowych miesięcy, każdy metr jest na wagę złota. W zimie o wypadek nie jest trudno.
    Cytuj
  • dunka 9 wrz 2010, 22:31
    Ja w tamtym roku miałam kilka razy problem z akumulatorem. Musiałam zawsze prosić sąsiada, żeby pomógł mi wystartować samochód. Chyba zdecyduję się na zakup nowego w przeciągu najbliższych kilku dni.
    Cytuj
  • adomink 10 wrz 2010, 0:47
    dunka napisał:Ja w tamtym roku miałam kilka razy problem z akumulatorem. Musiałam zawsze prosić sąsiada, żeby pomógł mi wystartować samochód. Chyba zdecyduję się na zakup nowego w przeciągu najbliższych kilku dni.
    Nie tylko ty masz problemy z akumulatorem. Żywotność takiego urządzenia wynosi około 6 lat. Wielu kierowców używa ich znacznie dłużej. Nie ma się więc co dziwić widząc ludzi z kablami rozruchowymi w czasie miesięcy zimowych. Już teraz warto pomyśleć o sprawdzeniu poziomu elektrolitu. Stan jego z czasem zmniejsza się, a tym samym spada sprawność akumulatora. Efektem tego są problemy z odpalaniem samochodu w zimniejsze dni.
    Cytuj
  • fredi 10 wrz 2010, 6:26
    Ilość elektrolitu można uzupełnić, dolewając wodę destylowaną do poziomu, wskazanego na obudowie. Przy okazji warto dodatkowo doładować akumulator.
    Cytuj
  • adomink 10 wrz 2010, 10:24
    Czasem ludzie mają problem z dostaniem się do własnego samochodu. Dlatego przed sezonem zimowym warto zastosować specjalne preparaty do konserwacji zamków oraz nasmarować uszczelki w drzwiach.
    Cytuj
  • fredi 10 wrz 2010, 11:52
    adomink napisał:Czasem ludzie mają problem z dostaniem się do własnego samochodu. Dlatego przed sezonem zimowym warto zastosować specjalne preparaty do konserwacji zamków oraz nasmarować uszczelki w drzwiach.
    Ja używam do tego gliceryny z drogerii wielki uśmiech
    Cytuj
  • zbigniew48 10 wrz 2010, 14:07
    Warto też raz na kilka lat pomyśleć o wymianie płynu hamulcowego, ponieważ nawet maleńka ilość wody w układzie hamulcowym może uniemożliwić skuteczne zatrzymanie auta.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Bieżnik w oponie