Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jaki olej do auta?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki olej do auta?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • grzyb_h 29 lip 2018, 19:16
    Sam zalewam Shell już w trzecim swoim aucie. Ogolnie jeśli chodzi o auta to zazwyczaj staram się kupować stosunkowo młode roczniki, więc wybieram syntetyk. Zazwyczaj Shell Helix Ultra 5W40.
    Cytuj
  • Meggi85 16 sie 2018, 0:00
    Wszystko zalezy od stanu silnika. Niekiedy młode rocznikowo auta sa mocno skasowane jeśli chodzi o silnik, że czasem nawet mineralny to za dużo. Są jednak takie auta starszych roczników w których można śmiało zalewać syntetyk. Mój szwagier ma nastoletnie audi i silnik w świetnym stanie. Leje Shell helix ultra syntetyk.
    Cytuj
  • Ogryzka 16 sie 2018, 7:19
    Maz właśnie u nas wybrał syntetyk a auto nie jest pierwszej nowości. Silnik mamy w dobrym stanie, bo nie jeździmy dużo i bardzo dbamy o wszystkie przeglądy i między innymi wymienę oleju. Stosujemy się też do zaleceń producenta, więc spokojnie wzieliśmy Shell syntetyk
    Cytuj
  • Ogryzka 30 wrz 2018, 9:26
    Dużo dobrego czytałam o Shell Helix HX8 ECT. Może być stosowany w nowoczesnych silnikach benzynowych, silnikach Diesla, również tych wyposażonych w filtr cząstek stałych oraz silnikach zasilanych gazem. Ciekawe rozwiązanie.
    Cytuj
  • Meggi85 28 lis 2018, 19:12
    Widziałeś co w ogóle polecasz? Sprawdź sobie uśmiech i jednak jak masz do auta wybierać to zobacz sobie to LubeMarch od Shell.
    Cytuj
  • Ogryzka 28 lis 2018, 20:11
    grzyb_h napisał:Masz na mysli ten Shell https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-silnikowe-i-srodki-smarne/oleje-samochodowe-helix/ect/shell-helix-hx8-ect-5w-30.html
    Kojarzysz jaka jest cena tego Shell w sklepie?
    Cytuj
  • grzyb_h 15 gru 2018, 11:35
    Jeśli mówimy o SHELL HELIX HX8 ECT 5W-30 to kupowałem ostatnio litrowy, zapłaciłem 29zł. Większe pewnie będą kosztować proporcjonalnie taniej.
    Cytuj
  • Meggi85 15 gru 2018, 12:50
    Możesz za 120zł już kupić 5l więc jest trochę taniej, ale to i tak rozsądna cena jak za taki olej https://www.kolegaberlin.pl/product-pol-4225-Shell-Helix-HX8-ECT-5W30-5L.html
    Cytuj
  • Ogryzka 15 gru 2018, 16:54
    Kojarze ten olej z rozmów z mechanikiem. Mają Technologia Aktywnego Oczyszczania Shell i do tego ochrona przed szlamem. Zawiera specjalne antyoksydanty a do tego niska lepkość i niski współczynnik tarcia.
    Cytuj
  • Quku 26 gru 2018, 12:32
    A olej gdzie najlepiej wymieniać? Sam nie znam się na tym za bardzo, wobec czego nie chcę się za to brać samemu.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum