Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Olej roślinny - Czy jest legalny

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Olej roślinny - Czy jest legalny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • maniak 2 sie 2010, 12:11
    Kilka miesięcy temu kupiłem passata 1.9TDi. Ogólnie jestem zachwycony spalaniem, ale pomyślałem, że może warto będzie zaoszczędzić jeszcze więcej $$$ wielki uśmiech Czy w Polsce można jeździć na oleju roślinnym ? Czy konieczne jest zamontowanie specjalnej instalacji, aby móc używać oleju roślinnego w dieslu ?
    Cytuj
  • zbigniew48 2 sie 2010, 15:07
    Maniak bez uiszczenia wymaganej prawem akcyzy, jazda na oleju roślinnym jest nielegalna !
    Cytuj
  • decybel 2 sie 2010, 16:59
    Z tego co wiem, to można za takie coś dostać całkiem spory mandacik skrzywienie
    Cytuj
  • waclaf 2 sie 2010, 19:28
    Nie sądzę, aby wielu kierowców się przejmowało czymś takim jak mandat. Wiesz ludzie myślą o tym, że są w stanie zaoszczędzić pieniądze tu i teraz - Nie myślą o konsekwencjach.
    Cytuj
  • korak 2 sie 2010, 20:35
    Z tego co wiem to założenie instalacji jest raczej konieczne. Jeśli się tego nie zrobi, to olej jest źle rozpylony (ponieważ jest zimny ) przez co ostatecznie może ci się np zapchać katalizator.
    Cytuj
  • waclaf 2 sie 2010, 21:50
    Olej roślinny można mieszać z olejem napędowym lub w ilości nie większej niż 15-20%, wtedy nie ma potrzeby przerabiania silnika i nie ma zmian w jego funkcjonalności.
    Cytuj
  • gieniek 2 sie 2010, 23:51
    Na rynku są dostępne specjale preparaty smarujące, dzięki którym można stosować dużo większą domieszkę. Myślę że nawet do 70, 75 %.
    Cytuj
  • maniak 3 sie 2010, 6:21
    Czyli mogę stosować zwykły olej z butelki bez konieczności przerabiania silnika?
    Cytuj
  • waclaf 3 sie 2010, 10:39
    Tak ale tylko wtedy kiedy dodajesz go w odpowiednich proporcjach.
    Cytuj
  • gieniek 3 sie 2010, 13:09
    Wielu ludzi jednakże decyduje się na instalację podgrzewającą paliwo, bądź też posiada dwa zbiorniki na paliwo.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum