Favore.pl

Informacje o użytkowniku "JaPrezes"

Informacje o użytkowniku "JaPrezes"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
21 sty 2011, 8:54
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 19
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Kiedy można nie wpuścić kontrolera skarbówki
  • więcej Polecam art 282c ordynacji podatkowej. To katalog kiedy kontroler może wejść do firmy niemal z ulicy i to bez żadnego zawiadomienia. Obowiązek zawiadamiania kontrolowanego o zamiarze wszczęcia kontroli nie występuje w przypadku wystąpienia dwóch rodzajów przesłanek, a mianowicie ze względu na charakter kontroli, jak również osoby kontrolowanej lub zarządzającej (w przypadku kontrolowanych będących osobami prawnymi) albo każdego wspólnika w spółkach nie będących osobami prawnymi. Zawiadomień nie wystosowuje się w przypadku, gdy kontrola: - dotyczy zasadności zwrotu VAT, - wszczynana jest na żądanie organu prowadzącego postępowanie przygotowawcze o przestępstwo lub o przestępstwo skarbowe, - dotyczy tzw. nieujawnionych źródeł przychodów, - dotyczy niezgłoszonej do opodatkowania działalności gospodarczej, - wszczynana jest w oparciu o informacje uzyskane na podstawie przepisów o praniu brudnych pieniędzy, - wszczynana jest „na legitymację” – w trybie art.284a § 1 Ordynacji podatkowej, - dotyczy sporządzenia spisu z natury albo użytkowania kasy rejestrującej, - musi być rozszerzona na inne okresy ze względu na już stwierdzone nieprawidłowości. Organ podatkowy nie zawiadomi również tych kontrolowanych, którzy (w oparciu o dane posiadane przez organ): - zostali prawomocnie skazani w Rzeczypospolitej Polskiej za popełnienie przestępstwa skarbowego, przeciwko obrotowi gospodarczemu, z ustawy o rachunkowości lub popełnienie wykroczenia polegającego na utrudnianiu kontroli, - są zobowiązanymi w postępowaniu egzekucyjnym w administracji, - nie mają miejsca zamieszkania lub siedziby albo doręczanie pism na podane adresy było bezskuteczne lub utrudnione.
Gwarancja szybkości Internetu
  • więcej Śmierć i podatki to można zagwarantować. Wszystko inne to czysta spekulacja.
Ile pracodawca może potrącić z pensji
  • więcej Temat potrąceń z pensji to temat rzeka. Są potrącenia które firma musi zrobić - podatki i składki ZUS. Są też potrącenia za źle wykonaną pracę, potrącenia obligatoryjne przewidziane w art. 87 kodeksu pracy np. Art. 87. § 1. Z wynagrodzenia za pracę - po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych - podlegają potrąceniu tylko następujące należności: 1) sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych, 2) sumy egzekwowane na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne, 3) zaliczki pieniężne udzielone pracownikowi, 4) kary pieniężne przewidziane w art. 108. § 2. Potrąceń dokonuje się w kolejności podanej w § 1. § 3. Potrącenia mogą być dokonywane w następujących granicach: 1) w razie egzekucji świadczeń alimentacyjnych - do wysokości trzech piątych wynagrodzenia, 2) w razie egzekucji innych należności lub potrącania zaliczek pieniężnych - do wysokości połowy wynagrodzenia. § 4. Potrącenia, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, nie mogą w sumie przekraczać połowy wynagrodzenia, a łącznie z potrąceniami, o których mowa w § 1 pkt 1 - trzech piątych wynagrodzenia. Niezależnie od tych potrąceń kary pieniężne potrąca się w granicach określonych w art. 108. I tak dalej.
Wybielanie zębów i pasty do zębów
  • więcej Ciekawe czy takie zabiegi można wrzucić w koszta firmy. W końcu uśmiechnięty prezes to jakaś wizytówka firmy. A dobra wizytówka to możliwość pozyskania kolejnych klientów i zwiększenia obrotów i zysku.
E - księgowość czy warto korzystać
  • więcej Ale biura rachunkowe mają obowiązkowe OC. Szczegółowy zakres ubezpieczenia obowiązkowego, termin powstania obowiązku ubezpieczenia oraz minimalną sumę gwarancyjną, określa obowiązujące od dnia 1 stycznia 2009 r. rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych (opubl. w Dz. U. Nr 234, poz. 1576 z późn. zm.). Jeśli nic sie nie zmieniło, to taka suma gwarancyjna wynosi: 15 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wykonywanie działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i czynności doradztwa podatkowego; 10 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wyłącznie wykonywanie działalności usługowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych; 5 000 euro – jeżeli przedmiotem działalności jest wyłącznie wykonywanie czynności doradztwa podatkowego. Wydaje mi się, że e-księgowy też musi mieć taką polisę, bo to jest bez znaczenia czy działalność prowadzi w biurze czy przez sieć.
Mailing czy to SPAM
  • więcej Ale jesteście naiwni. Nie wiem czy weszły w życie te ogromne kary jakie miały być za spam - zdaje się 100 tys. zł kary a nawet paka. Ale firmy znalazły jakby inny sposób na ominięcie zakazu czy nakazu otrzymania zgody. Otóż wysyłasz sobie takiego e-maila do kogoś z reklamą, a gdzieś tam na dole jest możliwość wypisania się z listy otrzymujacych info. Problem w tym, że nigdy się tam nie zapisywałeś. No i jak udowodnisz, że było inaczej.
Odpowiedzialność zarządu za długi spółki
  • więcej Aby dochodzić roszczeń z art. 299 k.s.h. konieczne jest spełnienie dwóch przesłanek. 1. musi istnieć rzeczywiste zobowiązanie obciążające spółkę. 2. istnieje bezskuteczność egzekucji prowadzonej z majątku spółki. Wtedy dopiero można pociągnąć członków zarządu i prezesa po kieszeni. No ale ci np. mogą przepisać dużo wcześnie swój majątek na rodziców.
Kiedy 50 proc. koszty uzyskania przychodu
  • więcej Generalnie trzeba wytworzyć jakiś utwór, aby skorzystać z podwyższonych kosztów. A utworem w rozumieniu prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (art. 1 ust. 1 ustawy o prawie autorskim...). Utworami mogą być np. • wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi (literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy komputerowe), • plastyczne, • fotograficzne, • lutnicze, • wzornictwa przemysłowego, • architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne, • muzyczne i słowno-muzyczne, • sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne, • audiowizualne (w tym filmowe). Jak np. ktoś zrobi autorski kurs języka to jest to utwór i może sobie podwyższyć koszty podatkowe.
VAT od aut z kratką do odliczenia w 2013 roku
  • więcej Na razie jest tak, że jak ktoś kupił auto z kratką to do 31 stycznia 2011 roku musi zarejestrować umowę kupna czy leasingu takiego auta. Jak tego nie zrobi to klapa. Nie odliczy VAT zawartego w cenie samochodu.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.