-
Nie od dziś wiadomo, że pozycja kobiet i mężczyzn na rynku pracy nie jest taka sama. Problem stanowi zarówno istnienie zawodów silnie sfeminizowanych, takich jak nauczyciel czy pielęgniarka, do których panowie maja utrudniony dostęp, jak również nieobecność kobiet na stanowiskach kierowniczych.
-
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?
-
Wydaje się, że w każdej gazecie roi się od ogłoszeń typu remonty Warszawa, prace remontowe i innych podobnych. I tak ludzie żyją w przekonaniu, że na świecie istnieje rzesza fachowców, którzy bezczynnie jak na mannę z nieba czekają na jakieś zlecenie.
-
Wreszcie nadszedł ten dzień. Po długotrwałym odpowiadaniu na oferty pracy, po wielu wysłanych aplikacjach i odbytych rozmowach kwalifikacyjnych firma twoich marzeń zaproponowała ci stanowisko. Pozostała jeszcze jedna kwestia, czyli ustalenie wynagrodzenia.
-
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.
-
Nie tylko znalezienie dobrej pracy jest wyzwaniem. Także wyszukanie idealnego kandydata na dane stanowisko to bardzo trudne zadanie. Spośród wielu chętnych musimy dobrać osobę nie tylko posiadającą zadowalające nas kompetencje, ale także pasującą do zespołu. Jak tego dokonać?
-
Dostałeś ofertę praktyki w ciekawej firmie i liczysz na możliwość przedłużenia z nią współpracy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse.
-
List motywacyjny. Czasem zupełnie pomijany, często traktowany po macoszemu, jako dodatek do CV. Jednak pracodawcy przywiązują do niego dużą wagę. Powód jest prosty - z treści listu motywacyjnego mogą się sporo dowiedzieć o kandydacie.
-
Tworząc CV, najwięcej uwagi poświęcamy opisowi wykształcenia czy umiejętności. To ważne elementy w odpowiadaniu na ogłoszenia o pracę, ale trudno za ich pomocą przedstawić nas jako kreatywnych przyszłych pracowników. Oprócz podanych rubryk warto skupić się również na tej o nazwie cele zawodowe.
-
Dyplom (prawie) w ręku i usilne poszukiwanie pracy - z taką sytuacją zmaga się coraz więcej młodych ludzi. Niektórym udaje się już za pierwszym podejściem, innym za dziesiątym, a jeszcze inni bardzo długo czekają na swoją szansę, wysyłając ogromne ilości CV. Należysz do ostatniej grupy? Zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś przyspieszyć znalezienie pracy?