favore.pl
Jeśli szukasz specjalistów w dziedzinie patomorfologii, chcesz zlecić wykonanie biopsji, cytologii lub innych badań, zobacz oferty, które tu zgromadziliśmy. Pracownie dysponujące nowoczesnym, wyspecjalizowanym sprzętem wykonują badania histopatologiczne, histochemiczne, immunohistochemiczne i inne. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Poszukujesz zakładu, która wykona dla Ciebie badania histochemiczne? Szukasz gabinetu, w którym wykonasz biopsję? Jeżeli potrzebujesz wykonania badań takich jak cytologia albo biopsja - zgłoś się do naszych specjalistów w dziedzinie patomorfologii.

Opisz dokładnie, jakiego badania potrzebujesz, termin wykonania itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

  • Zakład patomorfologii-nowoczesny sprzęt!Rzeszów, Rzeszów, podkarpackie
    Zakład patomorfologii - nowoczesny sprzęt! Rzeszów Zakład Patomorfologii Kierownik Zakładu - lek. Med. Ludmiła Fudali specjalista patomorfolog tel. 17 866 62 70 Kontakt 35-055 Rzesz&oa...
    Rzeszówpodkarpackie

Patomorfolodzy – kim są i czym się zajmują?

Patomorfolog to specjalista zajmujący się badaniem tkanek oraz narządów, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich zmian w nich zachodzących. Pomaga on specjalistom z różnych dziedzin medycyny przy stawianiu diagnozy oraz dobieraniu odpowiedniego leczenia. Patomorfologia zajmuje głównie stroną teoretyczną chorób. Patomorfolog przegląda dokładnie wyniki badań i analizuje je pod względem zaistniałych zmian. Należy on do jednych z niewielu lekarzy specjalistów, który nie mają bezpośredniego kontaktu z pacjentami.

Z jakich metod badawczych korzysta patomorfolog?

Patomorfolog stara się postawić jak najbardziej trafną diagnozę. W tym celu przeprowadza on szereg badań oraz analiz, starając się wyłapać każdą powstałą w danym organizmie zmianę. Do metod badawczych używanych przez patomorfologów należą:

Biopsja – jest to inwazyjna metoda diagnostyczna, która polega na pobraniu fragmentu chorej tkanki lub podejrzanej zmiany (np. guza). Biopsja może być otwarta lub laparoskopowa.

Cytochemia – metoda badawcza polegająca na ocenieniu składu chemicznego tkanek oraz komórek. Zajmuje się również badaniem procesów chemicznych występujących w organellum i komórce.

Telemedycyna – stosowana przez wielu lekarzy metoda badawcza polegająca na zdalnym świadczeniu usług medycznych. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz prowadzi dalszą komunikacje za pomocą systemów teleinformatycznych.

Mikroskopia – metoda badawcza polegająca na uzyskaniu wysokiej jakości obrazu danej tkanki lub stworzeniu rekonstrukcji kilku obrazów w 3 wymiarach. Umożliwia ona lekarzowi przeprowadzenie dokładnej i wnikliwej analizy stanu tkanek.

Histochemia – polega na przeprowadzeniu analizy przemian związków chemicznych powstałych w danych komórkach. Pomaga sprawdzić i określić ich dokładną lokalizację.

Biologia molekularna – metoda pozwalająca na precyzyjne ustalanie budowy oraz funkcji poszczególnych cząsteczek biorących udział w danych procesach życiowych (m.in. DNA, RNA).

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację