favore.pl
Favore.plUsługiUsługi pozostałeUsługi usługi drobne

Ostrzenie noży, nożyczek i innych narzędzi (wierteł, łańcuchów, pił tarczowych, narzędzi stolarskich)

Nie ma nic bardziej irytującego w gospodarstwie domowym niż tępe noże. Jeśli masz bezużyteczne narzędzia w kuchni lub ogrodzie, chcesz je oddać w fachowe ręce do naostrzenia, mamy dla Ciebie wiele ofert. Ostrzenie noży, nożyczek, cążek, sekatorów, nożyków do urządzeń kuchennych przyniesie świetne efekty. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Twoje noże nie nadają się do krojenia? Nie wiesz, jak samodzielnie je naostrzyć? A może Twoja piła tarczowa nie sprawuje się tak, jak dawniej? Ostrzeniem noży, nożyczek, pił, wierteł i innych narzędzi zajmą się nasi specjaliści w tej dziedzinie!

Opisz dokładnie, jaki przedmiot chcesz naostrzyć, termin, oczekiwana cena itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

Jak poprawnie naostrzyć nóż?

Wybór noży w obecnych czasach jest bardzo duży. Dostosowane są one do materiału, jaki mają przecinać oraz jego twardości. Mamy do wyboru noże uniwersalne oraz noże profilowane, które mają konkretne zastosowanie. Jeśli decydujemy się na zakup noża, musimy zadbać o odpowiednie akcesoria do ostrzenia.

Do ostrzenia noża używa się osełki, czyli pilnika ściernego. Służy on do obróbki wykańczającej i ścierania. Wykonany jest z różnych materiałów oraz ma kształt dostosowany do szlifowanej powierzchni. Dobrze naostrzony nóż to efekt wprawy w ostrzeniu, jaką nabiera się z czasem. Jeśli nasz nóż ma być dobrze naostrzony, musimy wybrać akcesoria, które mają konkretną gradację (ostrość).

Podczas ostrzenia, prowadzimy nów do przodu. W innym wypadku takie działanie może spowodować skaleczenie. Ważne jest też, aby ostrzyć obie krawędzie noża. Dzięki temu nóż będzie naostrzony równomiernie, co zapewni nam dobre cięcie. W trakcie ostrzenia, powinniśmy zachować stały kąt od progu po czubek. Optymalny kąt to 20 stopni. Jeśli nie umiemy jeszcze sprawnie ostrzyć noża, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw ostrzący. W skład takiego zestawu wchodzi osełka, która wymusza stały kąt nachylenia.

Metod na sprawdzenie czy nóż jest dobrze naostrzony jest wiele. Jedni przejeżdżają nożem po paznokciu, inni próbują golić włosy na rękach. Najlepszym sposobem jest jednak naciskanie nożem na kartkę, która jest prostopadle nachylona. Jeśli nóż przechodzi przez kartkę bez problemu, oznacza to, że jest dobrze naostrzony.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację