Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Czego nie można przywieźć do Polski?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czego nie można przywieźć do Polski?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • TopGun 23 cze 2011, 13:09
    Zastanawiam się czy jakbym był na egzotycznych wakacjach i tam kupił jakieś tam muszle czy suszone koralowce to czy mógłbym to przywieźć do Polski. Czy na takie towary jest jakieś cło i inne podatki?
    Takie rzeczy ładnie wyglądają, ale jakoś nie mogę ich u nas nigdzie dostać.
    Cytuj
  • ArtHrabia 23 cze 2011, 15:29
    ha ha ha nie możesz dostać? a to dobre. twoje szczęście, że nie możesz dostać, bo takie cuda to tylko kłopoty z organami ścigania.
    Cytuj
  • Fafikon 23 cze 2011, 17:38
    Dokładnie, dzikich zwierząt nie można importować ot tak sobie do Polski. Koralowiec to gatunek chroniony i jakby tylko straż graniczna czy celna coś takiego u ciebie zobaczyła to na karze finansowej by się nie skończyło. Proces karny jak w banku.
    Cytuj
  • AutoRun 23 cze 2011, 20:01
    Może po otrzymaniu jakiegoś zezwolenia (skąd pojęcia nie mam) można by coś takiego przywieźć, ale w to wątpię. Polska ma tam podpisane jakieś konwencje i zabrania się handlu egzotyką. Co do muszli to raczej można ale dokładnie to nie wiem.
    Cytuj
  • TopGun 23 cze 2011, 22:15
    ??? hm aż tak źle? To co można przywozić? co może jeszcze na buty kupione za granicą mam mieć rachunek?
    Cytuj
  • ElMatador 23 cze 2011, 23:24
    No i byś się zdziwił. Przywożąc jakiś sprzęt spoza UE np. kamerę dobrze mieć fakturę zakupu, że kupiło się to w UE. Inaczej można zapłacić cło. Celnicy dobrze wiedzą co ile kosztuje i z łatwością wykryją czy ktoś chce ich wyrolować.
    Na buty raczej nie zwrócą uwagi, tak samo jak na inne ubrania jeśli nosisz je na sobie. Inaczej ta sama śpiewka.
    A do tego jeszcze byłaby konieczność zapłaty VAT.
    Cytuj
  • ArtDceco 24 cze 2011, 0:04
    Po co kupować za granicą? W Polsce też jest wiele sklepów z egzotyką i jak pisałem wcześniej tu nie ma ryzyka postępowania karnego. To sprzedawca ma wiedzieć czy to co oferuje jest zgodne z prawem.
    Cytuj
  • Moni_c 24 cze 2011, 1:44
    A czego w Polsce nie można dostać? Ano tego co jest nielegalne chyba nie. Ludzie to naprawdę mają zwariowane pomysły.
    Przywieź sobie krokodyla w walizce, to będzie oryginalne, może ciebie nie złapią. wielki uśmiech
    Cytuj
  • Vatowiec 5 lip 2011, 12:28
    Tu jest ciekawy tekst odnośnie tego co może nas spotkać jak przywieziemy drogi sprzęt elektroniczny do Polski, choć wcześniej... go kupiliśmy w Polsce.

    Zabierasz na wakacje aparat? Uważaj! Po powrocie możesz zapłacić za niego cło
    Gazeta Prawna z 5 lipca 2010 Osoba powracająca spoza Unii zapłaci cło i VAT, jeżeli wartość jej bagażu przekroczy ustanowiony limit. Aby nie płacić tych należności od rzeczy zabieranych na wakacje, trzeba przed wyjazdem postarać się o dokument INF3.
    Cytuj
  • turfalla 20 lip 2011, 12:39
    Lepiej nic nie przywozić i mieć święty spokój. A zakupy robić w Polsce. Po co komu dodatkowe problemy po powrocie z wakacji.. :/
    Cytuj
1 2 z 2  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum