Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zabezpieczyć rower na zimę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • dj_micho 26 wrz 2010, 0:50
    Ja to w ogóle zostawiam na zimę łańcuch w słoiku z olejem uśmiech
    Cytuj
  • lysy_baran 26 wrz 2010, 8:40
    dj_micho napisał:Ja to w ogóle zostawiam na zimę łańcuch w słoiku z olejem uśmiech
    Można i tak przymrużenie oka
    Cytuj
  • jan_dobrarada 26 wrz 2010, 12:05
    Radzę rower po tej całej starannej konserwacji folią przykryć, zwłaszcza jeśli zostaje w piwnicy.
    Cytuj
  • Ruda_hanka 26 wrz 2010, 12:46
    Szczerze mówiąc to boję się, że jak zdejmę łańcuch to już nie będę go umiała założyć na wiosnę... Czy to konieczne, może jednak zostawię? No i problem z przerzutkami odpada, bo mam stary rower.
    Cytuj
  • lysy_baran 26 wrz 2010, 13:20
    Wszystko zależy na ile chcesz zakonserwować rower. Ja piszę jak być powinno, a Ty już sama wiesz na ile możesz to wykonać, no i na ile zależy Ci na rowerze. Łańcuch to ważna sprawa, jeśli teraz nie ściągniesz to po całej zimie w piwnicy czy jakimś chłodnym magazynie może być w kiepskim stanie i do wymiany. Zawsze możesz kogoś poprosić, żeby Ci potem założył. To raczej jest prosta sprawa, prawie każdy facet sobie z nią poradzi przymrużenie oka
    Cytuj
  • dj_micho 26 wrz 2010, 16:38
    Ruda_hanka, może po prostu łatwiej będzie oddać rower do serwisu, niech Ci tam wszystko przejrzą, ściągną, nasmarują, a Ty tylko wpakujesz rower w folię i na wiosnę wyciągniesz i znów do serwisu pójdziesz, żeby poskładali. To nie są duże pieniądze, a będziesz miała problem z głowy przymrużenie oka
    Cytuj
  • Ruda_hanka 26 wrz 2010, 17:07
    Może to i najlepsza rada przymrużenie oka Takie roboty to chyba nie dla kobiet przymrużenie oka
    Cytuj
  • marllena 26 wrz 2010, 17:26
    Ruda_hanka napisał:Może to i najlepsza rada przymrużenie oka Takie roboty to chyba nie dla kobiet przymrużenie oka
    A ja tam zamierzam skorzystać z poprzednich rad, mimo, że jestem kobietą język
    Cytuj
  • henio76 26 wrz 2010, 21:23
    kokozaurr napisał:Jeśli chowasz rower na dłużej to polecam przede wszystkim zrzucić łańcuch na najniższe przerzutki
    Przerzutki radzę dać inaczej: Przednią na 1, a tylną na 9.
    Cytuj
  • hydrofor 26 wrz 2010, 23:22
    Ja trzymam swój rower zimą na balkonie. Smaruję wszystko co trzeba, dokładnie owijam w foliowy pokrowiec i nie mam żadnych problemów. Na wiosnę daję do przeglądu, reperują jak coś jest nie tak. Jeżdżę nim już trzeci sezon przymrużenie oka
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum