Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Rozliczanie PIT przedsiębiorcy przez Internet

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Rozliczanie PIT przedsiębiorcy przez Internet

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • StachuSHOP 11 mar 2011, 12:22
    Czy przedsiębiorca, właściciel małego sklepu może przesłać PIT przez Internet. Problem w tym, że ja nie składałem w zeszłym roku przez Internet i co ja mam wpisać jako dochód z poprzedniego zeznania.
    Cytuj
  • 4Deal 11 mar 2011, 14:32
    No ja nie widzę problemu. W tym roku zeznania składamy do 2 maja tak więc więcej czasu jest.
    Cytuj
  • KeyDelete 11 mar 2011, 18:12
    Obecnie za pośrednictwa netu można składać następujące deklaracje podatkowe:
    PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A za 2010 r. oraz wniosek PIT-16.

    Co ciekawe w tym roku można składać również korektę zeznania !!!! przez Internet i to za lata wcześniejsze
    Możliwe jest złożenie korekt następujących deklaracji:

    PIT-36, PIT-36L, PIT-37,PIT-38, PIT-39 za rok 2010,
    PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 za rok 2009,
    PIT-37 za rok 2008.
    Cytuj
  • CIT 11 mar 2011, 21:58
    To głupota była aby nie można złożyć korekty przez Internet. Co z tego, że zaoszczędziłeś czas składając deklarację drogą elektroniczną jak przy korekcie należało udać się do urzędu.
    Cytuj
  • gizmodo 11 mar 2011, 22:40
    No tak ale nie da się złożyć przez Internet NIP-3 przebiegły Jak ktoś zmienił dane to nie ma wyboru... marsz do fiskusa i osobiście składać zeznanie.
    Cytuj
  • Enterowiec 12 mar 2011, 1:44
    Cała procedura składania zeznania podatkowego za pośrednictwem internetu jest banalnie prosta. Wystarczy ściągnąć ze strony www.e-deklaracje.gov.pl, z zakładki „do pobrania” aplikację desktopową e-Deklaracje zainstalować i zacząć wypełniać. Tylko należy później zachować wydruk potwierdzenia złożenia (urzędowe poświadczenie odbioru (UPO) ).
    Cytuj
  • Megawacik 12 mar 2011, 7:14
    Ale składając pit przez internet zapomnijcie o kredycie w banku.
    Cytuj
  • Veers 12 mar 2011, 8:18
    Też o tym słyszałem, że banki chcą mieć potwierdzenie zeznania PIT, a te elektroniczne potwierdzenie to dla nich żaden dokument.
    Cytuj
  • StachuSHOP 12 mar 2011, 9:31
    Ale co jaj mam wpisać jako dochód z zeszłego roku jak ja PIT składałem osobiście a nie przez Internet? To jest to zabezpieczenie.
    Cytuj
  • gizmodo 12 mar 2011, 11:27
    Weryfikacja tożsamości podatnika odbywa się poprzez podanie NIP-u, danych personalnych oraz kwoty przychodu wykazanej w zeznaniu rocznym za 2009 r. Jeśli ktoś nie składał PIT przez net tylko tradycyjnymi metodami to jako kwotę przychodu z zeszłego roku wpisuje zero (czyli 0).
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum