Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak i gdzie reklamować sklep internetowy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak i gdzie reklamować sklep internetowy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 5 z 5  
  • Kasandra2013 5 lip 2013, 11:04
    Witam.

    Założyłem temat z myślą o właścicielach małych sklepów internetowych , aby sobie nawzajem pomóc.

    Proponuję umieszczać tu adresy str. internetowych, gdzie możemy za darmo reklamować swoje firmy, produkty, czy usługi.



    Cytuj
  • trolta 5 lip 2013, 12:09
    Nie lepiej to reklamować w jakimś płatnym katalogu ?




    Cytuj
  • Gandalf_Czerwo 5 lip 2013, 17:01
    Najskuteczniejsza formy reklamy w sieci to reklama w wyszukiwarkach (pozycjonowanie i linki płatne) oraz email marketing. Według różnych raportów te 2 kanały mają największą skuteczność, potem długo długo nic.

    Jeśli chodzi o płatne linki to wiadomo - najlepszy jest Googlowski AdWords.

    Natomiast jeśli chodzi o email marketing to najbardziej popularny i chyba najlepszy jest. Zbieranie adresów emailowych jest bezpłatne i warto to robić od samego początku prowadzenia sklepu.
    Cytuj
  • Xiantoo 6 lip 2013, 14:32     (ostatnio zmieniony przez autora 6 lip 2013, 14:34, w całości zmieniany 1 raz)
    Prowadzę sklep z odzieżą i najlepsze wyniki daje mi mailing (obecnie 2 razy w tygodniu wysyłam newsletter z Freshmaila) oraz SEO / SEM.

    Z rzeczy które testowałem i NIE przyniosły dobrych efektów (więcej włożyłem kasy niż wyciągnąłem) to:
    - Reklama na Facebooku
    - Reklama w Onet pasaż
    - Reklama w sieci blogów
    Cytuj
  • SzymonBiegaj 27 lip 2013, 14:08
    Sklep najlepiej promować na wszystkie możliwe sposoby. Jak mówi stare, dobre przysłowie: „reklama dźwignią handlu”.

    Począwszy od wewnętrznych newsletterów, poprzez zewnętrzne mailingi, googla, a kończąc na portalach społecznościowych. Ciężko jednoznacznie określić, która z tych metod jest najskuteczniejsza. Prawdopodobnie jedna bez drugiej nie byłaby tak efektywna.
    Cytuj
  • 12 sie 2013, 12:29
    Xiantoo napisał:Prowadzę sklep z odzieżą i najlepsze wyniki daje mi mailing (obecnie 2 razy w tygodniu wysyłam newsletter z Freshmaila) oraz SEO / SEM.

    Z rzeczy które testowałem i NIE przyniosły dobrych efektów (więcej włożyłem kasy niż wyciągnąłem) to:
    - Reklama na Facebooku
    - Reklama w Onet pasaż
    - Reklama w sieci blogów
    Popieram. SEO/SEM na pewno dają efekty. Polecam spróbować także display. oczywiście wszystko też zależy od kreacji jaką się stworzy - sam napis na białym tle zazwyczej niczego nie sprzeda uśmiech
    Cytuj
  • Klatka 12 sie 2013, 12:42
    Zgadzam się z poprzednikami, natomiast mam jedyną uwaga odnośnie mailingu. Faktycznie jest to jedna z lepszych metod promocji firmy w Internecie, jednak pod warunkiem odpowiedniego dopasowania bazy adresatów oraz ograniczenia częstotliwości. W innej sytuacji taka wiadomość będzie po prostu traktowana jako SPAM.
    Cytuj
  • 20 sie 2013, 10:18
    Dobrą formą reklamy jest pisanie ogłoszeń na forach branżowych lub portalach ogłoszeniowych. Dodatkowo można zrobić fan page na facebooku i tam starać się pozyskać fanów.
    Cytuj
  • Kasandra2013 3 wrz 2013, 15:43
    Reklama na facebooku nie przynosi żadnych korzyści. Ja bym do waszych sugestii dorzucił reklamę w porównywarkach. Obecnie jest to jedna z najlepszych form reklamy.
    Cytuj
  • waloria 4 wrz 2013, 12:10
    Najlepiej adwords mysle, zalezy tez duzo od branzy.
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum