Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jak wykonać stronę internetową ? Samemu czy skorzystać z pomcy ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wykonać stronę internetową ? Samemu czy skorzystać z pomcy ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • calvaro25 15 sty 2012, 5:09     (ostatnio zmieniony przez autora 3 maj 2012, 16:44, w całości zmieniany 1 raz)
    Znajomy polecił mi strony Akcesoria-militarne i Dobra-elektronika
    jako wzór stron doskonale zaprojektowanych, na których mogę się wzorować przy wykonywaniu własnej. Ciekawi mnie szersza opinia zanim podejmę decyzję. Im więcej ocen tym lepiej. Będę wdzięczny za każdą opinię.



    Cytuj
  • renata1410 16 sty 2012, 13:17
    Jeśli chcesz uczyć się tworzenia stron samodzielnie i masz dużo czasu oraz zapał - to ucz się. Natomiast jeśli chcesz postawić swoją stronę np. coś reklamując czy sprzedając (a na razie nie masz o tym pojęcia) to lepiej zgłoś się do fachowców niech Ci taką stronę zaprojektują. A ty w między czasie będziesz się szkolił z zakresu projektowania stron...

    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • truskawka 25 sty 2012, 23:37     (ostatnio zmieniony przez autora 25 sty 2012, 23:38, w całości zmieniany 1 raz)
    Samemu trzeba mieć dużo czasu,jeśli jest się początkującym. Ja miałam chęci się nauczyć,ale jak zobaczyłam to wszystko,to stwierdziłam,że może kiedyś jak będę na emeryturze przymrużenie oka
    Skorzystałam z pomocy fachowców strony internetowe poznań i zyskałam dużo na czasie uśmiech
    Cena przystępna,choć z tego co się orientuję zależy od zlecenia.
    Cytuj
  • hipcio 14 mar 2014, 17:26
    Od jakiegoś czasu staram się głównie robić strony statyczne na HTML/PHP/CSS
    Są lekkie nie mają nadmiarowego kodu i krótko mówiąc szybko pojawiają się w wynikach wyszukiwania.
    Może jest przy tym więcej pracy - ale efekt jest zwykle piorunujący.
    Ci co są zainteresowani tym zagadnieniem powinni skorzystać z http://strefakursow.pl/kursy/tworzenie_stron/ciecie_psd_i_kodowanie_do_html_css.html
    Cytuj
  • VictoriaB 22 kwi 2014, 12:40
    Zależy dla kogo ta strona? To chyba pierwsze pytanie.
    Cytuj
  • jasia19 6 lut 2017, 18:28
    Ja bym skorzystał z pomocy uśmiech
    Cytuj
  • Rinse21 24 lut 2017, 23:30
    Ja bym skorzystał z pomocy.
    Cytuj
  • Dominik_Kolacki 9 lip 2018, 12:59
    Stworzyć wizytówkę na Wix/Wordpress to kwestia 2-3 tygodni. Dobra strona to jednak trochę więcej niż szablon, dochodzi do tego SEO, responsywność i sama wartość marketingowa.

    Nie spotkałem się jeszcze z kimś kto za pierwszym czy drugim razem stworzyłby dobrą stronę. Widziałem za to wiele paskudnych stron firmowych, które wręcz odrzucały od współpracy.

    Przy średniej krajowej, 3 tygodnie pracy to ok. 2500 zł. Tyle w zupełności wystarczy na znośnego webdesignera, który zrobi stronę bijącą i kilka kategorii każdą samoróbkę. Nawet 500 zł wystarczy żeby zrobić coś sensownego.
    Cytuj
  • PawelWWW 7 lis 2019, 13:47
    Świetne pytanie...

    I pojawia się od razu magiczne to zależy...

    jak to ma być strona dla użytku własnego, może blog, a może jakaś prosta wizytówka z portfolio dla fotografa Freelancera - to można samemu zrobić.

    Fakt człowiek za pierwszym razem dużo na to musi czasu przeznaczyć i popełnić kilka błędów, ale satysfakcja będzie WIELKA.

    Tutaj polec zwrócić się w kierunku CMS Wordpress - na pewno za darmo - tylko nakładem swojego czasu i pracy jesteś wstanie stworzyć coś ciekawego...

    ALE jeśli to ma być pod firmę z aspektem biznesowym, gdzie liczy się i wygląd i to, aby strona generowała Skuteczność w tym celu w jakim została wykonana - warto pomyśleć o firmie/ freelancerze która wykona to za Nas.

    Taki specjalista czy firma ma po prostu więcej doświadczenia w obrębie Designu strony, optymalizacji strony czy wie, co gdzie i jak powinno być na stronie pokazane.

    Ktoś kto pierwszy raz robi stronę i zobaczy, że teraz strona musi dobrze wyświetlać się na każdym urządzeniu mobilnym może się wystraszyć bo tak naprawdę im mniejsza lub większa rozdzielczość urządzenia tym strona wygląda inaczej...

    Do tego dojdą aspekty szybkości ładowana strony, czy nawet proste sprawy jak zmniejszyć rozmiar wgranego zdjęcia na stronę, gdzie często widać zdjęcia na stronach www które ważą np. 2 mb, a powinny zajmować np. nie więcej niż 300KB...

    O innych sprawa nie ma chyba teraz sensu pisać.

    Polecam najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań i na ich podstawie podjąć decyzję, co jest ważniejsze i co mogę zaakceptować, a co nie.

    Np. takie pytania:

    - Czy mam czas na stworzenie tej strony samemu?
    - Jakie kolory lubię, jakie kolory będą pasować do tematyki strony
    - Jak powinno wyglądać logo - jak je wykonam?
    - Czy na stronie będę zmieniał często treść itp.
    - Skąd wezmę zdjęcia/grafikę na stronę?
    - Jaki cel strona ma spełniać?
    - Do kogo ma ta strona www trafić?
    - Jak użytkownik strony będzie mógł się ze mną skontaktować

    Jak odpowiesz sobie na takie min. pytania. Będziesz miał zarys jak powinna wyglądać strona... Teraz nic tylko siąść do białej kartki rozrysować sobie tzw. Mock up strony i zacząć ją tworzyć krok po kroku....

    To tylko naprawdę część tego co wchodzi w skład strona www.

    Wszystko zależy od tego czy mam czas, czy strona ma być profesjonalna, czy strona ma sprzedawać, czy to jest tylko hobby i stronę będę sobie stopniowo rozbudowywał itp.

    Jeśli nie mamy na to czasu i ochoty, a zależy nam na dobrej stronie www... Warto znaleźć dobrą firmę czy Freelancera który nam to wykona, później pokaże jak obsługiwać stronę, wg. mnie powinien dać też gwarancje i wsparcie techniczne przy obsłudze strony, a co ważniejsze na koniec będzie po prostu wiedział co robi i krok po kroku pozwoli Tobie wejść w świat internetu od strony Właściciela strony internetowej...

    ps. pewnie wyszło z tego opowiadanie ehhh - jak to przeczytałeś to super - być może w czymś Ci to pomogło przymrużenie oka
    Cytuj
  • zuziagola 19 lis 2019, 16:20
    Mi się wydaje że lepiej jest zlecić wykonanie strony www profesjonalnej firmie, wtedy mamy pewność że będzie zrobiona jak trzeba. A jak szukasz hostingu to nazwa.pl ma fajną ofertę, ja wykupiłam u nich pakiet rok temu i jestem zadowolona z działania usług.
    Cytuj
1 2 z 2