Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Wybór nazwy domeny z polskimi znakami diakrytycznymi

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wybór nazwy domeny z polskimi znakami diakrytycznymi

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • KasaMova 24 mar 2011, 10:42
    Przymierzam się do otwarcia strony i nie wiem czy powinienem użyć polskich znaków diakrytycznych, tych z polskimi znakami. Wiem, że jest taka możliwość, ale czy to nie obniżyłoby rankingu strony w jakimś zestawieniu.
    Koszt domeny w sumie jest taki sam jak bez polskich liter.
    Cytuj
  • DDR 24 mar 2011, 14:19
    Nazwa jak nazwa, nie ma wpływu na pozycjonowanie i PageRaking bo zdaje się o tym mowa. Tylko trzeba zastanowić się nad sensem takiej nazwy, bo to w sumie nowość jest. Nie zawsze warto siłować się z klawiaturą wpisywać dziwne nazwy.
    Cytuj
  • Eru 24 mar 2011, 16:05
    To faktycznie zależy od tego co to ma być. Ślub.pl ładniej wygląda niż slub.pl
    Ja czasem myślę, że Polacy tracą więcej czasu na szukanie ą,ę czy ł zamiast skupić się na pracy. Może nasz język to marnotrastwo czasu? Jaki Anglik nie musi szukać dziwnych znaków bo w ich języku one po prostu nie występują.
    Cytuj
  • Hardtext 24 mar 2011, 19:20
    Nazwa nie powinna być długa. Pamiętam fajny portal. Nazywał się e.pl. Teraz jest tam jakiś sklep. Nazwa krótka i nie sposób jej nie zapamiętać.
    Jeżeli firma zajmuje się sprzedaż śrub to nawa śruba czy śrubeks od razu wskazuje czym się firma zajmuje. sruba czy srubeks idiotycznie według mnie wygląda.
    Cytuj
  • Barnaba56 24 mar 2011, 21:31
    No to sru.. wielki uśmiech
    Cytuj
  • HTTP404 24 mar 2011, 23:43
    Może mało kto wie, ale przy nawach domen są ograniczenia ilości znaków w zależności od wybranej końcówki rozszerzenia.
    O tym też warto wiedzieć bo ten przykład z "e" nie zawsze przejdzie.
    Cytuj
  • KasaMova 25 mar 2011, 1:21
    A może byś tak te ograniczenia przybliżył, chyba że to jakaś tajemnica? Mnie się wydaje, że tu nie powinno być żadnych ograniczeń. Nie za bardzo rozumiem na czym restrykcje miałyby polegać.
    Cytuj
  • HTTP404 25 mar 2011, 1:43
    Nie wiem kto te ograniczenia wprowadził, ale wyglądają one mniej więcej tak:

    *Maksymalna długość nazwy domeny to 63 znaki. Wyjątek to domeny .biz. Tam nazwa to max 24 znaki.
    *Nazwa domeny może składać się ze cyfr, liter i znaku myślnika (popularnego minus).
    Czyli nazwa nie może być taka piotr@nazwisko.pl bo to adres email.

    * min. długość domeny to 1 znak, a w przypadku końcówki *. eu to min znaki.
    e.pl OK
    e.eu Nie OK
    Cytuj
  • WEBowy 25 mar 2011, 8:01
    Do tego trzeba dodać inne ograniczenia

    Nazwa domeny nie może rozpoczynać się znakami ‘xn--‘ oraz zawierać znaki z systemu Unicode.

    Żadna nazwa domeny nie może rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem (-).

    Nazwy domen nie mogą zawierać myślnika (-) na trzeciej (3) i czwartej (4) pozycji równocześnie z wyjątkiem sytuacji kiedy:

    Myślnik znajduje się również na drugiej pozycji
    Myślniki są poprzedzone znakami ‘xn’, a nazwa domeny może być konwertowana na poprawne IDN.

    Tu wyjaśnienie IDN
    ZNAKI NARODOWE - PRZYKŁAD DOMENY IDN
    http://www.dns.pl/IDN/idnsample.html
    Cytuj
  • Qmak 25 mar 2011, 11:33
    Trochę to narąbane tak samo jak wysyłanie SMS z polskimi znakami. Przekształcają się one jakiś ciąg znaków i jeden SMS traktowany jest jak 5. I od każdego z osobna chapana jest opłata za wysłanie wiadomości.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum