Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Kiedy rezerwować lokal na komunię?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy rezerwować lokal na komunię?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • klaudyna1 10 wrz 2010, 14:58
    Ja mam duże mieszkanie, ale i tak będę szukać lokalu. Nie chce mi się bawić w te całe przygotowania, a potem sprzątać. I tak trzeba kupić jedzenie, więc oszczędność wyjdzie pewnie niewielka. Koło mojego kościoła to tylko takie typowe lokale - stołówko/bary, więc jednak będę szukać czegoś dalej. Myślałam o jakiejś ładnej restauracji.
    Cytuj
  • anna49 10 wrz 2010, 16:24
    klaudyna1 napisał:Ja mam duże mieszkanie, ale i tak będę szukać lokalu. Nie chce mi się bawić w te całe przygotowania, a potem sprzątać. I tak trzeba kupić jedzenie, więc oszczędność wyjdzie pewnie niewielka. Koło mojego kościoła to tylko takie typowe lokale - stołówko/bary, więc jednak będę szukać czegoś dalej. Myślałam o jakiejś ładnej restauracji.
    Jeśli masz duże mieszkanie to zawsze możesz zamówić katering i strawa jedzenia zupełnie i odpada. A po przyjęciu wynajmujesz ekipę sprzątającą i masz mieszkanie wysprzątane na błysk, bez problemu.
    Cytuj
  • klaudyna1 10 wrz 2010, 19:03
    anna49 napisał:Jeśli masz duże mieszkanie to zawsze możesz zamówić katering i strawa jedzenia zupełnie i odpada. A po przyjęciu wynajmujesz ekipę sprzątającą i masz mieszkanie wysprzątane na błysk, bez problemu.
    Wolę wynająć salę, już dałam zlecenie na favore i czekam na oferty. Jak nie przyjdzie nic ciekawego, to będę szukać na własną rękę, może w jakimś hotelu?
    Cytuj
  • Gutoslawa 10 wrz 2010, 22:51
    Jak zależy wam na porządnym lokalu za przystępną cenę, to radzę już teraz szukać. Ja spotkałam się z rezerwacją w kilku ciekawych miejscach. Im później, tym będzie trudniej coś znaleźć.
    Co do lokalizacji to myślę, że nie jest aż tak istotna. Teraz większość osób ma samochody i zawsze znajdzie się jakieś wolne miejsce dla tych, którzy przyjechali autobusem czy przyszli na piechotę.
    Cytuj
  • orchide 11 wrz 2010, 1:40
    Ja robiłam komunię rok temu. Zdecydowałam się na mieszkanie, bo mam całkiem spore, do tego duży ogród więc stwierdziłam, że nie ma sensu szukać lokalu. Zamówiłam ciasta z piekarni, resztę jedzenia też zamówiłam z cateringu. Miało być bezproblemowo i bezstresowo. Mimo wszystko, dużo było z tym fatygi i problemów a oszczędność taka sobie. No może nie licząc oszczędności na kosmetyczce i fryzjerze, na których zwyczajnie nie miałam czasu, bo trzeba było wszystkiego dopilnować. Jakbym miała się jeszcze raz decydować, to na pewno bym robiła imprezę w lokalu. Zamawiasz, płacisz, przychodzisz na gotowe i masz święty spokój!
    Cytuj
  • iwona_sz 11 wrz 2010, 8:57
    A ja wszystko robiłam sama język Uważam, że nie ma co szaleć z komunią, bo to przede wszystkim coś do przeżycia w kościele. Zaprosiłam tylko najbliższą rodzinę, wszyscy zmieścili się w domu. Przygotowałam dobry obiad, moja mama upiekła ciasta, do tego kupiłam lody i wyszło bardzo fajne i rodzinnie. Dziecko nie miało żadnych pretensji i żali, wszystko można przecież wytłumaczyć. Uważam, że wielkie przyjęcia to nieporozumienie.
    Cytuj
  • orchide 11 wrz 2010, 10:39
    Ja ma bardzo dużą rodzinę i nie wyobrażałam sobie zaprosić tylko wybranych osób... Poza tym uważam, że takie okazje to bardzo dobry pretekst, żeby spotkała się cała rodzina.
    Cytuj
  • henrietta 11 wrz 2010, 13:52
    Moje dziecko też ma w przyszłym roku komunię, ale jeszcze nie wyznaczono dokładnej daty. Z tego co piszecie, to nie będę miała za dużych szans na wynajęcie fajnego lokalu... smutny Szkoda, bo nie mam za bardzo ani warunków w domu, ani wielkiej kasy...
    Cytuj
  • iwona_sz 11 wrz 2010, 15:14
    henrietta napisał:Moje dziecko też ma w przyszłym roku komunię, ale jeszcze nie wyznaczono dokładnej daty. Z tego co piszecie, to nie będę miała za dużych szans na wynajęcie fajnego lokalu... smutny Szkoda, bo nie mam za bardzo ani warunków w domu, ani wielkiej kasy...
    Nie łam się, zaraz wszystkich lokali nie wynajmą i na pewno coś znajdziesz przymrużenie oka Poza tym raczej wszyscy rodzice z twojej parafii są w takiej samej sytuacji... W razie czego zrobisz przyjęcie w domu, takie na jakie Cię stać. Naprawdę nie ma w tym nic złego!!!
    Cytuj
  • dana51 11 wrz 2010, 18:09
    Przede wszystkim wiele zależy od ilości gości na przyjęciu komunijnym. Myślę, że tak do 25 to spokojnie można zrobić w domu, z większą ilością nie ma sensu się męczyć. Nawet jeśli zamawia się całe jedzenie, wynajmuje kogoś do sprzątania to już podawanie jedzenia jest bardzo czasochłonne i zamiast świętować z dzieckiem i całą rodziną to robimy niepotrzebnie za kelnerkę.
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum