Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy to pieluszkowe zapalenie skóry?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie
  • hanka100 23 wrz 2014, 16:34
    Mojej miesięcznej córeczce na pupci zrobiły sie małe ranki i pojawiły malutkie pęcherzyki. Czy to może być pieluszkowe zapalenie skóry czy to coś innego? Niech któraś z mam mi napisze jak wygląda i jak sie leczy pieluszkowe zapalenie skóry. Z góry dziękuje.
    Cytuj
  • julitta 23 wrz 2014, 22:22
    tak zapewne to jakieś odparzenie chociaż u nas bardziej to były suche placki czerwone i ranki niż pęcherze ale może zależy od dziecka czy od stadium zaawansowania. Leczyć trzeba i to szybko, żebyś nie musiała iść z tym do lekarza, na początek często myć, wietrzyć i zasyp mąką ziemniaczaną.
    Cytuj
  • nitkaa 28 wrz 2014, 16:29
    Myślę, że prewencyjnie powinnaś udać się i tak do pediatry, a do tego czasu smarować sudocremem. Lekarz na spokojnie sprawdzi co i jak, a sudocrem powinien spokojnie złagodzić skutki, tych odparzeń.
    Cytuj
  • toster 30 wrz 2014, 11:13
    lekarz io tak zapisze sudocrem i ewentualnie zleci kolejną kontrole sprawdzającą. Nie ma innego rozwiązania chyba że jest poważniej to będzie szpital. Głownie sudocrem jest stosowany w takich przypadkach więc spokojnie
    Cytuj
  • julitta 30 wrz 2014, 22:56
    nie słyszałam żeby z powodu odparzenia kierować dziecko do szpitala, co najwyżej lekarz daje silną maść z antybiotykiem czy sterydami, w żadnym wypadku nie szpital, bo po co. Ale jeśli sprawa nie jest na tyle poważna i widać poprawę to maści dostępne bez recepty pomogą na pewno, jak wspomniany Sudocrem.
    Cytuj
  • lolanda 26 lip 2015, 15:38
    Przeczytaj sobie [url=http://www.osesek.pl/zdrowie-i-pielegnacja-dziecka/dzieciece-choroby/1391-pieluszkowe-zapalenie-skory.html]ten[/url] artykuł bo fajnie podsumowuje temat. Zapalenie skóry maluszek może dostać też od proszku do prania, dlatego lepiej wybierać takie hypoalergiczne przystosowane do dzieci.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum