Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto przechowywać komórki macierzyste, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto przechowywać komórki macierzyste

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • birata 6 mar 2011, 10:16
    zgadzam się z tą opinią, a co do kosztów, to fakt nie jest to mala kwota, ale jakby się tak zastanowić to w sumie przez te lata jesteśmy w stanie wydać na rózne bzdury wieksze pieniadze...
    Cytuj
  • Bancroft 6 mar 2011, 13:12
    Prawda wygląda tak, że w Polsce nie mazbyt wielu mozliwości wykorzystania krwi pępowinowej. Lepsza sytuacja jest na zachodzie.Ale nauka idzie do przodu, prawdopodobnie mozliwosci te będą sie zwiększać, a możliwość pobrania tej krwi jest tylko jedna - przy porodzie. Dlatego my zdecydowaliśmy się na pobranie i zdeponowanie tej krwi, oczywiście było dużo zastanawiania i burzliwe dyskusje, ale ostatecznie pomyśleliśmy, że gdyby coś się stało, to nie darowalibyśmy sobie, że tego zaniechaliśmy.
    Cytuj
  • wee3 6 mar 2011, 13:49
    Problem polega na tym, że do ewentualnego leczenia (w przypadku białaczki, przynajmniej o tym czytałam) nie można uzyć wlasnych komórek dziecka, ponieważ są nieskuteczne. Cenne są natomiast cudze komórki, więc nie ma sensu mysleć, że pobiera się te krew dla dziecka. Jeśli juz to dla innych członków rodziny, ale i tak bylaby potrzebna jeszcze inna krew, bo ta ilośc nie wystarczy do leczenia...
    Cytuj
  • franusia 6 mar 2011, 16:34
    Czytałam o tym artykuł gdzie była wypowiedź jakiegoś lekarza. Przekonywał, że lepiej byloby, gdyby ludzie, ktorych stac na deponowanie krwi pępowinowej swoich dzieci przekazali pieniądze na budowe państwowego banku komórek macierzystych. Dzięki temu wszystkim dzieciom przy porodzie moznaby za darmo pobrać tę krew, byloby jej duzo i wiecej dzieci mogłoby z niej skorzystać, to miałoby sens, a na taką skale troche mija sie z celem.
    Cytuj
  • Eli2010 6 mar 2011, 19:56
    Też o tym czytałam. Ale na pewno nieprędko się doczekamy takiej inwestycji. Pzede wszystkim ktos musiałby zagwarantowac tym ludziom, ktorzy by sfinansowali taki bank, że w razie czego dla nich nie zabraknie tych komórek. wątpię żeby chcieli to ufundowac z czystego altruizmu.
    Cytuj
  • latynowska8 6 mar 2011, 23:12
    Też o tym czytałam, dużo opinii za i przeciw. Zdania sa podzielone. Tak czy siak nie jest to dostępne dla wszystkich, ze względu na koszty.
    Cytuj
  • Popeye 6 mar 2011, 23:42
    Wg mnie to wyciąganie kasy i tyle. Przecież jeśli dziecko zachoruje, to jego krew pępowinowa najprawdopodobniej zawiera już te uszkodzone komórki, przez które powstała choroba. Więc to zamrażanie jest bez sensu. Nie zamierzam dawać zarobić tym bankom komórek. Prędzej założę dziecku lokatę i tyle.
    Cytuj
  • yellowphone 7 mar 2011, 1:49
    No niestety, na dzień dzisiejszy możemy jedynie swoimi pieniędzmi dofinansowywac prywatne banki i ich badania.
    Cytuj
  • wee3 7 mar 2011, 9:22
    A wiecie może gdzie mozna uzyskać rzetelne informacje na ten temat? Jakies broszury czy coś takiego...
    Cytuj
  • franusia 7 mar 2011, 11:39
    Na pewno w tych firmach, które przechowuja krew, można się więcej dowiedzieć.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum