Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Kawa szkodliwa dla zdrowia?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kawa szkodliwa dla zdrowia?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • julitta 11 sie 2012, 22:20
    Robiłyśmy dzisiaj z córką porządki na strychu i w ręce wpadł mi jej stary referat na temat szkodliwej substancji - ochratoksyny - produkowanej przez grzyby, która może powodować poważne konsekwencje zdrowotne. I co gorsza - znajduje się ona w kawie, w niektórych w zdecydowanie za dużej dawce, chociaż wiadomo, każda ilość szkodliwa. Eh to już nie wiem co jest zdrowego, jest jakaś kawa bez tej ochratoksyny?
    Cytuj
  • kasiulaka 12 sie 2012, 14:14
    O matko. Ja tyle kawy piję :/
    Cytuj
  • renata1410 12 sie 2012, 19:40
    Ja też uśmiech
    Cytuj
  • kasiulaka 13 sie 2012, 10:59
    A co to jest ta ochratoksyna? Szukałam w necie coś na jej temat i nie mogę znaleźć :/
    Cytuj
  • ewka666 13 sie 2012, 15:09
    Ja również piję kawę i nie miałam pojęcia,że coś takiego instniejeskrzywienie Pewnie jakaś kawa nie posiada tej złośliwej substancji,ale to już chyba trzeba zapytać osoby,która się na tym zna.Piję drogie kawy i miałam nadzieję,że wiem co piję-jednak nieskrzywienie A Wy zwracacie uwagę na cenę kaw?
    Cytuj
  • Grobel 13 sie 2012, 15:18
    Szkodliwa toksyna zawarta w kawie to ochratoksyna,powstaje z grzyba.Też wypijam 3-4 kubki kawy dziennie dlatego chcę pić to co zdrowe i nieszkodliwe.Jakiś czas temu znajoma poleciła mi kawę Cellini, która jest całkowicie pozbawiona ochratoksyny już jestem pewna, że piję coś dobrego co mi nie szkodzi. buziak
    Cytuj
  • kasiulaka 13 sie 2012, 16:12
    Cellini? Gdzie można ją kupić?
    Cytuj
  • julitta 13 sie 2012, 20:57
    ja zwracam uwagę na cenę, ale to nie jest chyba do końca gwarancja że droższa będzie zdrowsza. Znalazłam taki artykuł Ochratoksyna w tym temacie, o kawie Cellini nie słyszałam chyba nie ma jej np. w marketach?
    Cytuj
  • Czakalaka 13 sie 2012, 21:55
    Nigdy nie słyszałam o tej toksynie ani o tym, że kawa może być szkodliwa dla zdrowia. Jedyną szkodliwą w niej rzeczą, o której wiedziałam jest to, że wypłukuje magnez z organizmu, dlatego nie należy pić jej zbyt dużo, no albo uzupełniać niedobory magnezu.
    Ja kupuję kawy raczej ze średniej półki, te najtańsze są po prostu niesmaczne a te lepsze, no cóż - są dość drogie.
    Cytuj
  • kasiulaka 13 sie 2012, 22:18
    Właśnie zamówiłam przez internet kawę Cellini (jestem maniaczką internetowych zakupów). Ja spróbuję pierwszy raz to dam znać czy jest smaczna wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum