Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Leczenie pijawkami - próbował ktoś?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Leczenie pijawkami - próbował ktoś?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • Orion456 29 gru 2010, 21:53
    Szukam informacji na temat leczenia pijawkami. Gdzies mi się obilo o uszy,że w ten sposób leczy się żylaki. Moja mama na nie cierpi, a dotychczasowe leczenie nie skutkuje (chociaż byla już operowana) więc szukam innych metod. Jesli ktoś miał doświadczenie z ta hirudoterapią to będę wdzięczny za informacje.
    Cytuj
  • Lorelei 30 gru 2010, 1:36
    Mój dziadek ma chorobę płuc i pijawki bardzo mu pomogły. Miał chyba z 8 zabiegów, efekty ponoć zdumiewająco dobre. Może to kwestia nastawienia, bo dziadek pamięta jak zbierał nad rzeką te pijawki jako mały chłopakuśmiech Co do żylaków nie mam wiedzy, słyszałam tylko, że się na to również stosuje pijawki.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 30 gru 2010, 9:08
    Znajoma mojej mamy twierdzi, że są rewelacyjne. Miała problemy z kręgosłupem i lekarze mówili, ze już tylko operacja może jej pomóc, ale ona sie bała i ktoś jej powiedział o tej metodzie. W tej chwili nie ma żadnych dolegliwości. Ostatnio bardzo mi polecała przystawianie pijawek na moje nawracające zapalenie korzonkówuśmiech
    Cytuj
  • Orion456 30 gru 2010, 12:25
    I co, zdecydujesz się? wiesz może jak to wygląda kosztowo?
    Cytuj
  • 30m1n1k4 30 gru 2010, 14:29
    Za zabieg płaci się 50 zł plus 20 zl za każdą pijawkę, a przystawia się na jeden raz kilka - od 3 do 8. Zabiegi były robione w gabinecie w Łodzi dwa lata temu, nie wiem czy się coś nie pozmieniało. A ja się jeszcze nie zdecydowałam, ale to bardziej z braku czasu niż przekonania (bo to co opowiada ta znajoma brzmi naprawde przekonująco)
    Cytuj
  • Barbra67 30 gru 2010, 17:37
    Słyszałam o tej metodzie, ale ja bym sie chyba nie przemogła... te pijawki są po prostu obrzydliwe! Zastanawiałam sie nad tym, bo od kilku lat zmagam się z zapaleniem stawów ponoć na to też pomagają.
    Cytuj
  • latynowska8 30 gru 2010, 20:07
    Ponoć gwiazdy z Hollywood używają pijawek w celach odmładzającychuśmiech Czytałam gdzieś, że takie stawianie pijawek przynosi podobne efekty jak transfuzja krwi, bo one upuszczają krew, a w miejsce tej utraconej produkuje się świeża. I że ma to bardzo korzystne działanie na cały organizm.
    Cytuj
  • Bandito 30 gru 2010, 20:41
    Tia, ja słyszałem, że posiedzenie w piecu przez trzy zdrowaśki znakomicie odświeżawielki uśmiech Ludzie nie przyznawajcie się na forum, że wierzycie w średniowieczne zabobony...
    Cytuj
  • Orion456 30 gru 2010, 22:39
    A ja myślę,że skoro ludzie stosowali te pijawki przez setki lat (podobno już w starożytności!) to coś w tym musi być... pewnie ta metoda była niedoskonała, ale gdyby to była totalna bzdura to by szybko się skończyła taka "moda" i nikt by dzisiaj o tym nie wiedział.
    Cytuj
  • Szachrajka 30 gru 2010, 23:28
    Problem polegał na tym, że kiedyś pijawki stosowano jako cudowne panaceum, jak nie wiadomo było co poradzić na jakieś schorzenie, to mu upuszczali "złą" krew. A to nie jest antidotum na wszystko, dopiero teraz wiadomo na czym polega działanie pijawek i co można leczyc za ich pomocą. A i tak nie wszystkie substancje są jeszcze zbadane! Czytałam książkę o hirudoterapii i powiem wam, że byłam naprawdę pod wrażeniem. Jakbym miała schorzenie, ktoe mozna nimi leczyć tobym sie zdecydowała, chociaż też się brzydzę robali... ale to jest naprawdę niesamowite!
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum