Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Stulejka u chłopców, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Stulejka u chłopców

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gaik 16 lis 2010, 12:58
    Och, nie biłam jejprzymrużenie oka Ale wydarłam się nieźle, że co robi dziecku, mały darł się wniebogłosy. A ja wcześniej już coś czytałam,że nie wolno tego napletka na siłę naciągać, bo to powoduje urazy i skaleczenia, potem robis się blizny i dopiero jest problem! Więc jak zobaczyłam,że ona chce tak na chama mu to ściągać, to mnie krew zalała. Na szczęście nie zdążyła zrobic mu krzywdy. I więcej się nie spotkaliśmy z tą panią doktoruśmiech
    Cytuj
  • latynowska8 16 lis 2010, 16:02
    To nie jest tak, że nic nie trzeba robić ze stulejką u maluszków, ale nic na siłę. Jest ona czymś zupełnie normalnym, wystarczy delikatnie, na ile sie da odciągnąć w czasie kapieli żeby delikatnie wymyć i to wszystko. Higiena jest bardzo ważna i to sta się biora stany zapalne. Pomaga na to maść sterydowa, na receptę także trzeba do lekarza. Prędziutko, bo malec na pewno cierpi!
    Cytuj
  • WitoldEs 16 lis 2010, 19:16
    Jako facet chcialem dodać, że na mnie też popełniono w dzieciństwie ten zbrodniczy proceder i rozerwano mój napletek z powodu rzekomej stulejki. (mama mówiła,że nie zauważyła by mi to przeszkadzało w oddawaniu moczy albo czymkolwiek, ale "pani doktor" zarządziła inaczej) Muszę Wam powiedziec, że taki zabieg chirurgiczny jest podwójnie bezsensowny, bo nie dość, że traumatyczny to jeszcze bezskuteczny! Ja prawdopodobnie z powodu blizn po tamtym niecieciu napletka miałem z nim problem w dorosłym życiu i musialem podobny zabieg przejść jeszcze raz! Ale dopiero jako dorosły sobie zdałem z tego sprawe więc zaklinam nie dajcie robić krzywdy swoim dzieciom. Stulejka na ogół ustępuje sama, niekonicznie do 3 roku zycia i nie ma się z czym spieszyć, bo dopóki facet nie zaczyna życia seksualnego to nie jest mu to do szczęścia potrzebne.
    Cytuj
  • Ronjaa 16 lis 2010, 20:31
    Żeby nie przedłużać, wklejam link do świetnego wykładu specjalisty urologa dziecięcego. Wszystko co chciałabym napisac i tak jest w tym wykładzie.
    http://www.mp.pl/wideo01/?id=453&l=1019&u=23230057
    Szkoda, że tak mało jest tego typu specjalistówsmutny
    Cytuj
  • Raf1975 16 lis 2010, 23:12
    Stulejka obrosla jakimś mitem jakby to była śmiertelnie groźna choroba, a tymczasem to jest stan jak najbardziej prawidłowy i w 99% przypadków sam ustępuje. A nawet jeśli nie to sa jeszcze mniej drastyczne metody (systematyczne, delikatne odciąganie) niż operacja! Ludzie przecież natura nie po to wymyśliła napletek żeby go tak bezceremonialnie usuwać. To tak jakby Wam ktoś usunął powieke, z tym że napletek pełni jeszcze inną rolę w doroslym życiu facetówprzymrużenie oka więc mogę Wam poradzić co mowić takim lekarzom, ktorzy wysyłają na rzeź małych chłopców. Rzeź napletkaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • latynowska8 17 lis 2010, 0:46
    Brawa dla tego panauśmiech
    Przypoamniałam sobie, że smarowaliśmy maścią Atecortin, możesz poprosić lekarza. Mój syn też miał kilka razy stan zapalny, to się zdarza i nie ma powodów do paniki, ale reagować trzeba szybko, bo to sprawia ból i wywołuje niepotrzebną traumę.
    Cytuj
  • nafnafff 17 lis 2010, 8:05
    W Niemczech leczy się stulejkę maścią sterydową, operację wykonuje się może raz na kilkanaście tysięcy przypadków. To ostateczność.
    W ogóle to uważam ten wątek za bardzo pomocny, bo widzę na różnych stronach artykuły, od których włosy mi stają dęba. Trzeba propagować wiedze na ten temat, bo coś czuję, że wielu malych chłopców może to uchronic przed obrzezaniemprzymrużenie oka
    A na stan zapalny polecam Riwanol i maść. Wystarczy nią z grubsza polać, przynajmniej na poczatku, gdy siusiaczek jest spuchnięty i już totalnie nie sposób niczego naciągnąć takiemu rozwrzeszczanemu maluchowi. tez to przerabialismyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • D3niCle0 17 lis 2010, 10:49
    Słuchajcie dzięk iza wszystkie odpowiedzi, naprawdę ogromnie mi pomogły! Strasznie sie cieszę, że wpadło mi do głowy założyc o tym wątek, bo czulam sie naprawdę bezradna. A ten wykład jest genialny i bede go podsyłać wszystkim znajomym mamusiomuśmiech Oby więcej takich lekarzy było...
    Cytuj
  • discokomando 19 maj 2014, 11:23     (ostatnio zmieniony przez autora 22 maj 2014, 7:17, w całości zmieniany 1 raz)
    Mój 4 letni synek miał zabieg częściowo usunięty napletek, był odklejany i nacinany jeszcze w jednym miejscu, zabieg był 1,5 miesiąca temu. Wykonujemy zalecenia lekarzy. Jest całkiem dobrze z ranką. [url=http://urologdzieciecy.com]Urolog dziecięcy[/url] mówi, że wszystko będzie dobrze.
    Cytuj
  • kifonda 25 kwi 2015, 23:26
    Jeżeli zabieg będzie konieczny, to nie dramatyzuj, tylko go zrób i to najszybciej, jak to możliwe. Ochrona miejsc intymnych to poważna sprawa i nie czas na Twój lament. Tu masz przystępnie opisane czym jest stulejka i co z nią robić http://adamed.expert/stulejka/?utm_source=rekomendacja&utm_medium=cs&utm_campaign=AE_rekomendacja
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: rozstępy