Favore.plForumPozostałe tematy

Czy macie kogoś w domu opieki?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy macie kogoś w domu opieki?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • pacjentka 27 maj 2011, 21:49
    Mam wielki dylemat i problem. Opiekuję się chorą mamą, która wymaga opieki przez 24 godziny na dobę. Jej stan zdrowia się pogarsza, a ja dłuzej nie mogę zaniedbywać pracy, bo ją stracę. Poza tym życie naszej rodziny zmienia się powoli w koszmar, bo zaniedbuję wszystko żeby opiekować się mamą... Rozważam zapewnienie mamie miejsca w domu opieki, ale nie jest to oczywiście łatwa decyzja... ale muszę się zastanowić jak zorganizować nasze życie na nowo, bo ta sytuacja wykańcza całą moją rodzinę i mi też powoli sił brakuje żeby to ciągnąćsmutny
    Dlatego chciałam zapytać czy macie może kogoś bliskiego w takim domu opieki? Znacie jakieś godne polecenia miejsca tego typu w woj. małopolskim? Może uzyskam od Was pomoc, bo tak bije się sama z myślami i czuję, że jestem pod ścianą. Ne muszę chyba dodawać, że jest to trudna i przykra decyzja.
    Cytuj
  • caipirinha 28 maj 2011, 1:32
    Ja nie jestem z małopolski więc konkretnie Ci nie pomogę, ale moja babcia była przez dwa ostatnie lata swojego życia w takim pensjonacie dla osób starszych i było tam dość miło... oczywiście to nie dom, ale różne są sytuacje. Babcia miała stwardnienie rozsiane, a moja mama zwyrodnienie kręgosłupa, więc nie mogła sie nią zająć, bo nie mogła dźwigać. Jednak w tym domu babcia miała fajnych znajomych i co najważniejsze, fachową opiekę.
    Cytuj
  • Zoe87 28 maj 2011, 9:33
    Nie mogłabym oddać swojej mamy w takie miejsce... wiem, że są ciężkie sytuacje, ale zjadły by mnie wyrzuty sumieniasmutny
    Cytuj
  • 30m1n1k4 28 maj 2011, 11:29
    Moja koleżanka ma babcię w domu seniora w Lubomierzu. Odwiedza ją tam i mówi, że jest spoko. Z tego co wiem to sporo kosztuje "czesne" w takim ośrodku, więc warunki tam są raczej dobre, atmosfera też, chociaż to zależy od innych pensjonariuszy.
    Cytuj
  • Domatorres 28 maj 2011, 12:51
    Współczuję Ci trudnej sytuacji i moge powiedzieć, że rozumiem, bo przeżyliśmy podobną historię... moja teściowa chora na parkinsona mieszkała z nami przez kilka ostatnich swoich lat. Żona w tym czasie nie pracowała, ale i tak było to trudne dla nas wszystkich, bo praktycznie nie mogła ruszyć się z domu, wszystko było podporządkowane jej mamie. To jest bardzo trudne i też rozważaliśmy oddanie teściowej do domu opieki, ale żona nie mogła na to sie zdobyć, jednak bardzo się to odbiło na jej zdrowiu. Moim zdaniem to jest dobry krok jesli tylko znajdzie się odpowiednie miejsce, bo Ty masz męża i swoją rodzine, a na wszystkich się to odbija.
    Cytuj
  • KoKoszka 28 maj 2011, 15:52
    Nie potrafię Ci pomóc w wyborze domu opieki, ale myślę, że to dobra (choć na pewno niełatwa) decyzja. Tam mama będzie miala zapewnioną profesjonalną opiekę, poza tym musisz zadbać też o swoją rodzinę, a zawsze możesz przecież odwiedzać mamę kiedy tylko chcesz. Zresztą mama też może lepiej bedzie sie czuła tam niż przy Tobie wiedząc, że opieka nad nią to duży ciężar...
    Cytuj
  • becia_koronczarka 28 maj 2011, 16:24
    Macie na pewno bardzo trudną sytuację, ale zastanów się co będzie czuła Twoja mama w obcym miesjcu zamiast z bliskimi w domu? Przykra sprawa, mama na pewno nie chcialaby być dla Was ciężarem. Może warto się poświęcić żeby otoczyć ją opieką przez ostatni, najtrudniejszy czas. Czasami tak się układa w życiu, że role sie odwracają i przychodzi nam odpłacić się za troske jaką nas otaczali w dzieciństwie. Ja z pewnością też na starość wezmę swoją mamę do siebie, bo jest samotna i nie będzie miał kto się nią zaopiekować.
    Cytuj
  • marek_kk 28 maj 2011, 19:05
    Jeżeli tego nie przeżyłaś to nie wiesz o czym piszesz. Lepiej więc w takim razie nie zabieraj głosu ok? Na pewno nikt by nie chciał oddać bliskiej osoby do takiego ośrodka ale bywa tak, że po prostu nie ma wyjścia.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 28 maj 2011, 21:16
    A Ty zapewne przeżyłeś i masz prawo się wymądrzać?uśmiech
    Cytuj
  • marek_kk 28 maj 2011, 23:16
    Po pierwsze nie wymądrzam się, po drugie niestety tak mi się w życiu ułożyło, że na moich rekach umierała mama mojej żony, a wcześniej przez rok opiekowałem się nią ze zmienianiem pieluch włącznie. Więc coś w tej kwestii o życiu wiem. Taką chorą, niesprawną osobą trzeba się opiekować jak niemowlęciem, trzeba się temu poświęcić na niemal 100%
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum