Favore.plForumPozostałe tematy

Czy przedszkole integracyjne to dobry pomysł?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy przedszkole integracyjne to dobry pomysł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • mamusinka 22 lip 2010, 10:23
    Widziałam, że jest już wątek dotyczący wyboru przedszkola. Ja mam jednak trochę inną sprawę... Też szukam przedszkola dla mojego dziecka, zastanawiam się nad przedszkolem integracyjnym. Przyznam, że mam takie zaraz koło domu, co jest dość wygodne. Nie za bardzo wiem tylko jak do tego podejść - niby nie mam nic przeciwko, w sumie mówi się, że dziecko rozwija dzięki temu pewną wrażliwość na innych, ale mam pewne wątpliwości czy to nie wpłynie na jego rozwój... Sama nie wiem jak to do końca wyrazić skrzywienie Może ktoś z Was miał do czynienia z takim przedszkolem i potrafi rozwiać moje wątpliwości?
    Cytuj
  • Blueberry28 25 lip 2010, 0:42
    Ja jestem jak najbardziej za! Pracowałam kiedyś w szkole integracyjnej i uważam, że to wspaniała idea. I sprawdza się fantastycznie, a dodatkowym plusem jest to, że w takich placówkach grupy są o wiele mniejsze i więcej uwagi poświęca się dzieciom. Z całą pewnością Twoje dziecko nauczy się tolerancji i tego, że osoby niepełnosprawne są wokół nas i nie trzeba się od nich izolować!
    Cytuj
  • zofia56 25 lip 2010, 8:14
    Moja wnuczka chodzi do takiego przedszkola. Wygląda to tak, że około jedna czwarta dzieci jest w różnym stopniu niepełnosprawna. Początkowo nie byłam przekonana do tego pomysłu, ale synowa postawiła na swoim. Wnuczka bardzo dobrze się rozwija, a dodatkowo zauważyłam, że jest taka opiekuńcza jak widzi inne chore dzieci. Teraz widzę, że to dobry pomysł i nie ma się czego obawiać, bo na dzieci wpływa to bardzo dobrze.
    Cytuj
  • antonina50 25 lip 2010, 10:06
    nie ma się co obawiać, w dobrej placówce dzieci są pod stałą opieką psychologa, który czuwa nad tym, aby były odpowiednie proporcje i aby to zdrowe dzieci pozytywnie oddziaływały na te chore a nie odwrotnie.
    Cytuj
  • borowina 25 lip 2010, 11:16
    moja znajoma postawiła na takie przedszkole i też miała same pozytywne doświadczenia. Z tego co mówiła, to rzeczywiście psycholog nad wszystkim czuwał. Integracja zaczynała się dopiero w grupie czterolatków i też było nie więcej niż jedna czwarta dzieci chorych. Jeśli inne kwestie ci pasują w tym przedszkolu, to myślę, że nie powinnaś się tego obawiać.
    Cytuj
  • celina_h 25 lip 2010, 12:18
    Zgadzam się z tym co piszecie. Trzeba być tylko pewnym, że samo przedszkole spełnia wszelkie standardy i wszystko jest jak należy. Wtedy to, że jest integracyjne działa tylko na plus. Dzięki takim grupom dzieci uczą się wrażliwości i tolerancji już od małego. Przecież na świecie jest bardzo dużo chorych dzieci. Fajnie jak maluchy mogą się z tym oswajać. Warunek - bardzo dobry personel, przedszkolanki, które potrafią wszystko wyjaśnić i oswajać dzieci ze wszystkim.
    Cytuj
  • zuzaka 25 lip 2010, 14:44
    Ja też się zastanawiałam nad przedszkolem integracyjnym, ale szczerze przyznam, że po prostu się bałam. Oczywiście to co piszecie o wrażliwości to też do mnie przemawia. Boję się jednak, co jeśli będą jakieś agresywne dzieci i coś się przez nieuwagę stanie?
    Cytuj
  • antonina50 25 lip 2010, 17:26
    zuzaka napisał:Ja też się zastanawiałam nad przedszkolem integracyjnym, ale szczerze przyznam, że po prostu się bałam. Oczywiście to co piszecie o wrażliwości to też do mnie przemawia. Boję się jednak, co jeśli będą jakieś agresywne dzieci i coś się przez nieuwagę stanie?
    Dzieci agresywne zazwyczaj nie trafiają do takich przedszkoli. Tak jak wcześniej pisałam, dużą rolę odgrywa psycholog. Prawda jest taka, że w takim przedszkolu jest więcej opiekunek, co tylko zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Równie dobrze wśród zdrowych dzieci zdarzają się też agresywne, a opiekunów jest mniej i do tego grupy są większe. Myślę, że Twoje obawy są irracjonalne.
    Cytuj
  • eluha 25 lip 2010, 20:30
    Ja jestem "po drugiej stronie", bo mam dziecko niepełnosprawne. Przyznam szczerze, że na pewno takie przedszkola bardzo służą dzieciom niepełnosprawnym. Dziecko przed przyjęciem przechodzi długą selekcję, więc rodzice zdrowych dzieci nie powinny mieć obaw, że ich dzieci będą w niebezpieczeństwie. Ważne tylko, żeby trafić na porządną placówkę, gdzie rzeczywiście jest więcej opiekunów, którzy są do dyspozycji dzieci. Znajome, które też mają chore dzieci mają bardzo różne doświadczenia. Ale ja nigdy nie spotkałam się z żadnymi zaniedbaniami, dlatego uspokajam wszystkie mamy.
    Cytuj
  • D3niCle0 6 paź 2010, 1:24
    Kurcze zorientowałam się trochę w temacie, tak z ciekawości sprawdziłam gdzie w moim mieście sa takie integracyjne przedszkola... Niestety jest ich mało! Gdybym chciala zawozić dziecko do takiego przedszkola, to musiałabym jeździć do pracy dwa razy dłuższą drogą, bo po drodze żadnego nie mam... niestety to też trzeba wziąć pod uwagęsmutny
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum