Favore.plForumPozostałe tematy

Diamenty przypominające o bliskich

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Diamenty przypominające o bliskich

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • smoke 25 lis 2011, 16:06
    Słyszeliście o diamentach wytwarzanych z ludzkich włosów na przykład albo z prochów zmarłych? Bardzo innowacyjna rzecz, zastanawiam się, jak u nas w Polsce coś takiego zostanie odebrane - czy jako innowacja która rzeczywiście dla wielu osób może być powiedzmy symbolem wielkości ludzi, którzy już odeszli, albo na przykład jako ozdoba albo rodzaj nowoczesnej sztuki? Jak dla mnie idea bardzo interesująca, czekam na Wasze opinie uśmiech
    Cytuj
  • turfalla 29 gru 2011, 16:27
    Teraz właśnie jest robiony taki diament pamięci z kosmyków włosów Violetty Villas, temat bardzo na czasie przymrużenie oka. Ja uważam, że to nie jest kwestia, która powinna podlegać ocenie innych, to sprawa rodziny, wiadomo, że Villas jako artystka, która ma wile fanów, ze strony syna teraz może liczyć na takie upamiętnienie, które będzie oryginalne, takie diamentowe właśnie, ale to jest i pewnie zawsze będzie bardzo indywidualna rzecz.
    Cytuj
  • jimmka 3 sty 2012, 13:44
    Ale Violetta Villas była osobą publiczną, medialną, więc nie da się uciec od ocen społecznych - jeśli coś dzieje się wokół znanych ludzi, zawsze będą wypowiadali się na ten temat wszyscy, którzy chcą zabrać głos. W każdym razie mi się wydaje, że taki diament pamięci jest jak najbardziej odpowiedni dla osoby o tak dużym wdzięku i sile scenicznej, jaką miała ta artystka. Oddaje jej wyraz w całości...
    Cytuj
  • Nykena 7 lut 2012, 16:39
    A jak to technicznie wygląda? Orientujecie się, w jaki sposób są wytwarzane te diamenty pamięci?
    Cytuj
  • turfalla 9 lut 2012, 16:58
    Musiałabyś na stronie diamentów pamięci poczytać, jak się je dokładnie robi, to jest skomplikowana metoda laboratoryjna, chyba nie jestem w stanie Ci tego składnie opisać, ale poszukaj w necie, tam są informacje, jak taka chociażby:

    "Proces polega na stworzeniu w warunkach laboratoryjnych naturalnego środowiska powstawania diamentu. Warunki tego środowiska są tożsame z panującymi 150 km pod powierzchnią Ziemi. Należy do nich m.in. dochodząca do 2500°C temperatura oraz ekstremalne ciśnienie – nawet 7.000 atmosfer. Techniczna nazwa tego procesu to synteza monokryształu metodą HPHT."
    Cytuj
  • 22 mar 2012, 16:07
    Diamenty z włosów to coś niesamowitego. Jest to dosyć dziwny pomysł, to fakt, ale świetny pomysł na uhonorowanie czyjejś pamięci. To lepsze niż monety złote z wizerunkami władców. Diament przetrwa próbę czas znacznie lepiej niż monety. A diamenty wytworzone z włosów znanych ludzi pewnie zyskają ogromną wartość kolekcjonerską. Pierwszy taki diament został wytworzony z włosów Beethovena.
    Cytuj
  • Morgius 23 kwi 2012, 11:37
    Ło, o Beethovenie nie słyszałem wcześniej, że też miał takie diamenty pamięci, bo to to samo jest, co te diamenty z kosmyków Villas? Ciekawe, co się z nimi teraz dzieje, czy są w jakichś muzeach, czy w domach artystów, czy fani je posiadają...
    Cytuj
  • 26 kwi 2012, 0:36
    Niezbyt mi się coś takiego podoba
    Cytuj
  • Morgius 26 kwi 2012, 11:06
    Bo u nas to nowość, my jesteśmy przyzwyczajeni do grobów, do cmentarzy, to już u nas tradycja, że nawet rodzina się spotyka nad grobem zmarłego i to jest jakiś element łączący ludzi, ale biorąc pod uwagę, że nie można zapełniać cmentarzy w nieskończoność, to taki diament pamięci może pełnić też bardzo praktyczną funkcję, mianowicie rozwiązywać problem z przepełnieniem cmentarzy.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Poprzednia: Bahco