Favore.plForumPozostałe tematy

Jaką wiatrówkę wybrać, karabin czy pistolet ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaką wiatrówkę wybrać, karabin czy pistolet ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • calvaro25 29 lis 2011, 1:55     (ostatnio zmieniony przez autora 3 maj 2012, 17:01, w całości zmieniany 2 razy)
    Pierwszym dylematem, na jaki natrafisz przed wyborem sprzętu strzeleckiego
    jest określenie jego typu - musisz zdecydować, czy interesuje się wiatrówka długa (karabinek), czy raczej wersja krótka (pistolet).

    WIATRÓWKI KARABINKI zwane popularnie "długimi wiatrówkami" świetnie nadają się do precyzyjnego strzelania na dłuższe dystanse (powyżej 15-20 metrów). Mają większą moc niż wiatrówki pistolety, dłuższą lufę i z tego też względu są zdecydowanie bardziej celne. Wystrzeliwany z nich śrut ma również większe możliwości przebijania celu.

    WIATRÓWKI PISTOLETY szczególnie polecane jeżeli interesuje Cię strzelanie na dystansie do 15 metrów - np. do puszek, a jednocześnie chcesz w dość krótkim czasie oddać kilkanaście strzałów - wiatrówki napędzane sprężonym CO2 mają magazynki o pojemności do 28 śrucin. Takie wiatrówki pozwalają na opróżnienie całego magazynka w czasie tak krótkim, w jakim jesteś w stanie naciskać spust!
    Dużą zaletą posiadania wiatrówki pistoletu jest fakt, że można łatwo schować go do torby, plecaka, czy też kabury. Bez problemów zatem można udać się z wiatrówką na wycieczkę za miasto, połączoną ze strzelaniem.

    Pozdrawiam i życzę samych celnych strzałów !
    język
    Cytuj
  • Korniszon 29 lis 2011, 7:54
    co tam wiatrówka, lepiej od dziadka pożyczyć granat i jakim mg42.
    Nikt ci nie podskoczy.
    Cytuj
  • erykit 6 lis 2014, 11:13
    Ja jakiś czas temu kupowałem sobie wiatrówkę niemniej bardziej rekreacyjnie tak więc zdecydowałem się na pistolet. Uznałem, ze jest to wygodniejsze.
    Mam obecnie Pistolet WALTHER CP99 Compact - fakt,ze nie jest tani ponieważ jest to kosz ok 500 zł jednak jest to już bardzo profesjonalny sprzęt, zresztą bardzo dobrej jakości. Korzystam z niego rekreacyjnie:
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum