Favore.plForumPozostałe tematy

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3
  • elwirka5 31 lip 2010, 17:55
    Ja mam aż dwa goldeny - to świetne psy uśmiech Bardzo przyjacielskie i naprawdę kwestia sierści czy zapachu to niuanse!!!
    Tylko rzeczywiście warto sprawdzić czy nikt w domu nie jest alergikiem, bo jak się okaże po tym, jak piesek się przywiąże to będzie problem. Ja właśnie dzięki temu dostałam drugiego pieska - właściciele pochopnie kupili dziecku, po czym okazało się, że niestety ktoś z nich ma silną alergię i musieli go wydać. Przyznam, że już od dłuższego czasu chciałam wziąć drugiego, dla towarzystwa.
    Cytuj
  • mattias 31 lip 2010, 21:02
    A czy ktoś się orientuje czy goldeny są choć trochę w stanie stanąć w obronie właściciela? Piszecie, że to bardzo przyjazne psy, ja słyszałem, że są bardzo tchórzliwe. Mieszkam w domu i myślałam o kupnie tego psa, ale nie ukrywam, że było by dobrze, gdyby choć trochę odstraszał potencjalnych złodziei..
    Cytuj
  • barbara_k 31 lip 2010, 22:00
    Jak szukasz psa obronnego, to radzę kupić owczarka niemieckiego. Goldeny nie mają w ogóle instynktów obronnych. W przypadku zagrożenia może co najwyżej uciec...
    Cytuj
  • rodziejka 31 lip 2010, 22:21
    barbara_k napisał:Jak szukasz psa obronnego, to radzę kupić owczarka niemieckiego. Goldeny nie mają w ogóle instynktów obronnych. W przypadku zagrożenia może co najwyżej uciec...
    Heh, słyszałam kiedyś, że golden jak zobaczy złodzieja, to nie dość że go do domu wpuści to jeszcze kawę zrobi przymrużenie oka Jak szukasz psa obronnego na podwórko to zrezygnuj z tej rasy. Goldeny są typowymi kanapowcami do przytulania, mimo, że takie duże. Wystarczy spojrzeć, na twarzy już mają wymalowane tą nieporadność przymrużenie oka
    Cytuj
  • zpiotr 1 sie 2010, 0:33
    Ja mam duży dom, kupiłem goldena, bo jest dość duży i teraz popularny właśnie z myślą o tym, że będzie odstraszał złodziei. Niestety, chyba wszyscy już wiedzą jakie są te psy. Straszne tchórze, już więcej hałasu narobi nasz trzy razy mniejszy kundelek, a ten jak ktoś przychodzi to albo się łasi i chce żeby go głaskać, albo podwija ogon i ucieka... Zakup nietrafiony, ale całe szczęście, że mam trójkę dzieciaków to się cieszą i pies raczej siedzi z nami na kanapie.
    Cytuj
  • antymonia 1 sie 2010, 6:30
    Moja mama ma goldena i przyznam, że dla tych psów najważniejszy jest kontakt z człowiekiem, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę. Ale za to do mieszkania (jeśli tylko się zmieści, bo jednak są dość duże przymrużenie oka jest idealny.

    Mam takie pytanie przy okazji tematu o goldenach. Jak już wspomniałam moja mama ma tego spa. Ja mam kota, ale niestety nie dam rady go dłużej trzymać ze względu na alergię mojego chłopaka... Chciałam go wydać, mama była by skłonna go wziąć, ale nie wiemy jak zaakceptuje go pies? Czy ktoś zna taką sytuację?
    Cytuj
  • barbara_k 1 sie 2010, 10:20
    antymonia napisał:Mam takie pytanie przy okazji tematu o goldenach. Jak już wspomniałam moja mama ma tego spa. Ja mam kota, ale niestety nie dam rady go dłużej trzymać ze względu na alergię mojego chłopaka... Chciałam go wydać, mama była by skłonna go wziąć, ale nie wiemy jak zaakceptuje go pies? Czy ktoś zna taką sytuację?
    Teoretycznie nie powinno być problemu. To bardzo łagodne psy i raczej tolerancyjne. Raczej bałabym się, czy kot da sobie radę, zwłaszcza, że chcesz mu zmienić miejsce zamieszkania, a to dla kotów już duży problem, jeśli do tego w nowym miejscu będzie inny zwierzak może być problem. Radzę na próbę zabrać kota do mamy i zobaczyć jak się będą zachowywać.
    Cytuj
  • indonezja 24 kwi 2015, 11:44
    zdecydowaie nie dobry pomysł bo goldeny musza sie wybiegac - moj oz to po prostu pół dnia siedzi na polu bo mamy duży ogród uśmiech a co do karmy to powiem ci że my mieliśmy taką frolic ale nie chciał w ogóle jeść, czasami zje jakieś chappi ale to jako przegryzkę a tak na codzień to ryż z warzywami z rosołu, albo jakieś takie ścinki jada uśmiech
    Cytuj
  • szarlottka 30 kwi 2015, 9:20
    Jeśli masz duże mieszkanie to moim zdaniem golden retriver będzie ok. Musisz jednak pamiętać o ty że to duży pies i musi się wybiegać. Musisz poświęcać mu dużo czasu, bawić się z nim, chodzić na długie spacery, pielęgnować i dobrze odżywiać. Podobno te karmy są bardzo dobre dla psów http://allezoo.com.pl/sucha-karma/11179-Purina-DOG-CHOW-Senior-Lamb-14kg-7613034487889.html My mamy w mieszkaniu westa i wydaje mi się, że dobrze mu z nami uśmiech ale my wychodzimy z nim co 2 godziny - jestem cały czas w domu i praktycznie 2 godziny dziennie biega i szaleje jak opętany na dworze. Po powrocie jest grzeczny jak aniołek wielki uśmiech
    Cytuj
  • aniolek_diabelek 22 paź 2015, 13:18
    to zdecydowanie zły pomysł. To jest rasa psa który potrzebuje przestrzeni, w małych pomieszczeniach gdzie nie będzie mógł się swobodnie poruszać może dostać nawet zaniku mięśni.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum