Favore.plForumPozostałe tematy

Jak wyjąć drzazgę?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyjąć drzazgę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • Pan_Kracy 9 gru 2010, 23:44
    Znacie sposoby na wyciągnicie drzazgi z palca? Wbiła mi się w kciuka, malutka, ale boli i za nic nie moge jej się pozbyć. Próbowałem dłubać tam paznokciem, jakoś ją podważyć i nic. Pęsetą tez nie daje rady.
    Cytuj
  • franusia 10 gru 2010, 0:06
    Ja to zawsze robię igłą, trzeba delikatnie podważyć drzazge i wypchnąć tak żeby koniuszek wystawał do góry, wtedy chwycisz paznokciami i wyjmiesz. Albo można spróbować wypchnąć.
    Cytuj
  • Halma60 10 gru 2010, 7:33
    Można igłą, ale jak nie da rady to pomoczyć w ciepłej wodzie z szarym mydlem, wtedy łatwiej pójdzie, praktycznie powinna sama wyjść.
    Cytuj
  • r11 10 gru 2010, 8:34
    Mi się kiedyż wbiła pod paznokieć... niestety skończyło się na pogotowiu, bo palec był spuchnięty, zaogniony, nie szło go zupełnie wyjąć. Lekarz mi znieczulenie dał i rozciął troszkę żeby usunąć tą drzazgę. Od tamtej pory uważamprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bandito 10 gru 2010, 11:18
    Pan_Kracy napisał:Próbowałem dłubać tam paznokciem, jakoś ją podważyć i nic. Pęsetą tez nie daje rady.
    Pęsetą? Rany boskie chłopie a jak ty to zamierzałes pęsatą zrobić? Ja igłą nie dajęrady czasami
    Cytuj
  • Pan_Kracy 10 gru 2010, 13:53
    No w sensie, że ściskałem palcami to miejsce z dwóch storn żeby ta drzazga miała wystający koniec i próbowałem go chwycić przy pomocy pęsetyuśmiech Ale chyba za głęboko się wbiła.
    Cytuj
  • Barbra67 10 gru 2010, 17:54
    Pankracy, jesli nie możesz wyjąć drzazgi, a zrobił się stan zapalny czyli palec puchnie, robi się czerowny i cieplejszy to nie ma na co się oglądać tylko trzeba iśc do lekarza! Wbrew pozorom taki drobiazg może miec poważne konsekwencje.
    Cytuj
  • Labradorka 10 gru 2010, 18:30
    A znacie może jakieś mniej drastyczne sposoby? Jak usunąć drzazgę z paluszka kilkuletniemu dziecku?
    Cytuj
  • Gaik 10 gru 2010, 19:55
    Znam zupełnie bezbolesny sposóbuśmiech Trzeba plasterek świeżo przekrojonej cebuli przylożyć w miejscu, gdzie wbiła się drzazga, zakleić plasterkiem albo obwiązać bandażem i zostawić na noc. Cebula ma takie działanie ściągające na skórę, że drzazga sama wyjdzieuśmiech Sprawdzone na własnych dzieciachprzymrużenie oka
    Cytuj
  • yellowphone 10 gru 2010, 23:18
    Szare mydło działa podobnie. Jak się pomoczy przez pół godziny to drzazga sama wychodzi. Mi nawet kiedyś szwy po operacji wyszły w ten sposóbuśmiech Nie mogłam przyjechać do szpitala na ściągnięcie, skóra się zaczęła zabliźniać i ciężko było te szwy szczypcami wyciągnąć. Piguła mi poradziła żebym myła w cieplej wodzie i szarym mydle i po paru dniach wyszłyuśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Następna: jak oddać krew?