Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Budować czy kupić

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Budować czy kupić

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • bogusia100 13 paź 2015, 20:05
    W naszym domu już przyszła pora na zmiany. Chcemy własny dom, wolnostojący z ogródkiem. Mój mąż mówi, że taniej będzie samemu budowąc. A ja się boję. Nie znamy się na tym, a u naszych znajomych różnie było, jednym poszło bez problemów, a drugim z wielkimi klopotami. I jeszcze nie mieścili się z budżecie. Jakie macie doświadczenia? I co radzicie.

    Cytuj
  • niepokorny 15 paź 2015, 14:16     (ostatnio zmieniony przez autora 16 paź 2015, 14:19, w całości zmieniany 2 razy)
    My skorzystaliśmy z oferty http://www.mmdiament.pl/
    Przynajmniej bez niespodzianek i w terminie. Moim zdaniem, jak się nie ma pojęcia o budowanie i mało czasu to lepiej skorzystać z fachowej pomocy.
    Cytuj
  • 16 paź 2015, 20:47     (ostatnio zmieniony przez autora 16 paź 2015, 20:50, w całości zmieniany 1 raz)


    ale co to znaczy samemu budować? Że co betoniarka, kielnia i do przodu? Bez jaj. Chyba że systemem gospodarczym to rozumiem. Jak macie pojęcie i znacie zagadnienia budowlane to będzie taniej. Jak nie to będzie drożej szczególnie jak przyjdzie do poprawek a te w przypadku budowy systemem gospodarczym z zerową wiedzą inwestora są pewne.
    Cytuj
  • niepokorny 17 paź 2015, 8:51
    Zgadzam się, że jak się nie ma pojęcia to nie powinno się budować. Przypuszczam, że pojęcie "samemu budować" oznacza albo system gospodarczy, albo nadzór nad wybieranymi fimami do poszczególnych etapów. Często wybór firm (niestety) jest przypadkowy, a wyznacznikiem jest najniższa cena, co niestety często daje marny efekt.
    Cytuj
  • bogusia100 17 paź 2015, 9:03
    Dla nas budować to znaczy, trochę samemu, trochę z udziałem firm, raczej tych tańszych. Ale może faktycznie to nie najlepszy pomysł.
    Cytuj
  • paulinkaaa2 20 lis 2015, 8:19
    Myślę, że budować. Tylko najpierw pasuje znaleźć jakiś projekt.
    Cytuj
  • 22 lis 2015, 17:22
    bogusia100 napisał:Dla nas budować to znaczy, trochę samemu, trochę z udziałem firm, raczej tych tańszych. Ale może faktycznie to nie najlepszy pomysł.
    najlepiej tych co robią "szybko, tanio i solidnie" wielki uśmiech Ostatnie zdanie najbardziej trafne.
    Cytuj
  • peana 24 lis 2015, 21:42
    Kupienie gotowego projektu czy gotowego domu na pewno jest tańsze. Ale jeżeli będziesz budować swój dom, to będziesz mieć więcej do powiedzenia, jeżeli chodzi o rozmieszczenie pokoi i po prostu będziesz mogła wybudować dom swoich marzeń przymrużenie oka
    Cytuj
  • jadwiniabuduje 25 lis 2015, 11:16
    Taniej to będzie kupić. Z budowaniem może być różnie...
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: Dobry odkurzacz