Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Dobre oświetlenie do pokoju dziecięcego?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dobre oświetlenie do pokoju dziecięcego?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Jana1 5 mar 2013, 10:08
    Jakie oświetlenie powinno stanowić minimum w pokoju dziecięcym? Wydaje mi się, że podstawa to światło górne plus jakaś lampka na biurko, ale może coś pominęłam? Ostatnio widziałam kilka fajnych propozycji tu: i myślę, że na coś się zdecyduję, ale chcę mieć pewność, że będzie to przede wszystkim praktyczny wybór.
    Cytuj
  • zonja 6 mar 2013, 10:39
    Światło w dziecinnym pokoju powinno być wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Warto je wzbogacić małymi punktowymi lampkami, najlepiej sprawdzą się żarówki kompaktowe.
    Cytuj
  • renehr 6 mar 2013, 11:07
    Przede wszystkim skup się na tym, żeby lampa dawała dużo światła, a nie na tym, żeby Bóg wie jak wyglądała. To jest najważniejsze, ponieważ dziecko w pokoju musi mieć jasno.



    Cytuj
  • hasanna 6 mar 2013, 13:15     (ostatnio zmieniony przez autora 6 mar 2013, 13:16, w całości zmieniany 1 raz)
    to prawda, nic to nie da, ze lampa będzie śliczna jak światło będzie np. typowo halogenowe i zimne, ma być w pokoju jasno i to światło najlepiej takie ciepłe, bo takie zmniejsza ryzyko ewentualnych problem ze wzrokiem
    Cytuj
  • zonja 8 mar 2013, 10:04
    Najlepsze jest rozproszone przy suficie, a punktowe z boku, tak aby nie świeciło ono wprost w oczy, umieszczone tam, gdzie dziecko najczęściej przebywa.
    Cytuj
  • bartosz_s 22 kwi 2013, 9:55
    Myślę, że przydatne może być spokojne oświetlenie ledowe zamontowane pod łóżkiem. Takie światło można włączać na noc, aby maluch czuł się bezpiecznie i nie miał problemów z nocnym przemarszem do toalety, czy też pokoju rodziców. Oświetlenie ledowe jest nawet dziesięciokrotnie bardziej wydajne od standardowej żarówki.
    Cytuj
  • basker 22 kwi 2013, 13:28
    Jako główne oświetlenie do pokoi dziecięcych polecam [url=http://]oświetlenie Led[/url] w postaci pasków ledowych. Dają bardziej równomierne światło i posiadają dość duże moce w porównaniu do żarówek led. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.
    Cytuj
  • Marta30S 2 maj 2013, 11:32
    Jana1 napisał:Jakie oświetlenie powinno stanowić minimum w pokoju dziecięcym? Wydaje mi się, że podstawa to światło górne plus jakaś lampka na biurko, ale może coś pominęłam? Ostatnio widziałam kilka fajnych propozycji i myślę, że na coś się zdecyduję, ale chcę mieć pewność, że będzie to przede wszystkim praktyczny wybór.
    górne+ lampka wystarczą. W tym podanym przez Ciebie sklepie sporo jest też fajnych lampek takie duperelków ozdobnych,
    to też się młodszym dzieciakom może spodobać (np lampka w kształcie piłki do nogi czy coś).
    W kazdym razie - to co napisałaś starczy w zupełności
    Cytuj
  • indonezja 11 gru 2013, 11:39
    na pewno nie może być taka jarzeniówka tylko coś ciepłego np warm white uśmiech ja bym kupiła coś takiego co nie wymaga zmiany po 2 latach kiedy dziecko będzie już większe. Popatrz sobie tutaj [url=http://www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/] http://www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/ [/url] mają dość fajny wybór takich neutralnych uśmiech
    Cytuj
  • dariush 17 gru 2013, 18:19
    Jeżeli chodzi o oświetlenie, to gorąco polecam sklep Nexterio (dawny MEGAstore). Mają bogaty asortyment, no i przystępne ceny. Zawsze zaopatruję się tam w rzeczy niezbędne do domu, bo nie ma w internecie drugiego tak dużego sklepu.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum