Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wyprać materac?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyprać materac?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gaik 18 lis 2010, 14:57
    Czy wiecie jak można skutecznie wyczyścić materac? Nie robiłam tego od roku, a obiecywałam sobie, ze będę o niego dbać, bo mam w domu alergików. Ale nie wiem jak sie do tego zabrać żeby naprawdę usunąć z niego porządnie kurz i brud.
    Cytuj
  • caipirinha 18 lis 2010, 17:21
    Na ogół materace sa w zapinanych na zamek pokrowcach, które można upraćw pralce. Tylko uprzedzam, że zakładanie później z powrotem takiego pokrowca to przechlapana robota! Koniecznie trzeba do tego co najmniej dwóch osób, w pojedynkę nigdy nie udało mi się tego zrobić:/
    Cytuj
  • Piekarzowa 18 lis 2010, 18:51
    Tylko pamiętaj żeby w zimnej wodzie prać, bo inaczej się skurczy i już go nawet w 10 osób nie założycieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • caipirinha 18 lis 2010, 21:40
    Racja! zapomniałam o tym napisać, a sama kiedyś tak załatwiłam jeden materac. Tylko w zimnej wodzie i ja piorę na programie pranie ręczne.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 19 lis 2010, 0:08
    W Komforcie mozna wypożyczyc odkurzacz piorący. Do tego jakis płyn antykurzowy i antyroztoczowy i po problemieuśmiech
    Cytuj
  • Gaik 19 lis 2010, 1:38
    Hm a myslicie, że takie pranie pokrowca wystarczy? Bo ja się obawiam, że te wszystkie paskudztwa to sa też w środku, między tymi sprężynami. Ale nie wiem czy cokolwiek mozna z tym zrobić... wytrzepać? Może pokrowiec wypiorę, a środek odkurzaczem jakoś... zalezy mi na tym żeby to zrobić naprawdę dokładnie...
    Cytuj
  • Vesna 19 lis 2010, 8:38
    Jak kupowałam materac, to sprzedawca poradził aby nigdy nie kłaść materaca na nieprzepuszczającym podłożu, np na podłodze, dywanie. Wtedy nie przepuszcza on powietrza i powoli zbiera sie wilgoć, co jest idealna pożywką dla roztoczy.Materac musi miec specjalną "podłogę" czyli stelaż.
    Cytuj
  • freshuser 19 lis 2010, 12:19
    Nigdy nie pralem materaca, w końcu zawsze leży na nim pościel, którą regularnie zmieniam na czystą i nie wiem czy ma sens jeszcze pranie. Chyba, ze coś sie wyleje, zaplami.
    Cytuj
  • Yosemitysam 19 lis 2010, 13:49
    Pranie materaca jest tak samo konieczne jak pranie pościeli. Nie myśl, że jak nie widzisz kurzu, to go tam nie ma, bo zbiera się tego naprawdę sporo.
    Cytuj
  • caipirinha 19 lis 2010, 14:10
    No ale chyba nie tak często jak pościel? Bo ja materac piore raz na rok, a pościel co miesiąc, co trzy tygodnie... Ale oprócz tego przy zmianie pościeli odkurzam materac to chyba wystarczy? Tez mam alergie na kurz...
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum