Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jakie ogrzewanie w domu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie ogrzewanie w domu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zataraa2 22 cze 2016, 8:45
    Jakie ogrzewanie najbardziej się opłaca: węgiel, gaz, prąd czy pellet?? Najbardziej interesuje mnie pellet, czy jest jakaś różnica między różnymi pelletami?
    Cytuj
  • filip-reczek 29 cze 2016, 12:05
    Od tego zależy wiele czynników: twój budżet, położenie domu, rozkład pomieszczeń. Także najlepiej skonsultować się ze specjalistami
    Cytuj
  • edyta126p 8 lip 2016, 12:04
    A co sądzicie o rekuperacji? Możemy mieć odzysk ciepła w domu co generuje oszczędności. Myślę, że warto zainteresować się tą tematyką. Na stronie StrefaKlimatyzacji.pl można znaleźć sporo informacji o tej technologi, a w dodatku dużo przydatnych porad uśmiech
    Cytuj
  • zonik 8 sie 2016, 14:43
    Jeśli wybierać jedno źródło to najczyściej najkorzystniej gaz. Ale gdy do tego dorzucić panele na dachu i kominek z płaszczem wodnym do grzania ciepłej wody wtedy prąd okazuje się ciekawym i niedrogim rozwiązaniem.
    Cytuj
  • konto_usuniete_316595 19 wrz 2016, 17:58
    edyta126p napisał:A co sądzicie o rekuperacji? Możemy mieć odzysk ciepła w domu co generuje oszczędności. Myślę, że warto zainteresować się tą tematyką. Na stronie StrefaKlimatyzacji.pl można znaleźć sporo informacji o tej technologi, a w dodatku dużo przydatnych porad uśmiech
    Witam, rekuperacja tak ale tylko w budynku który spełnia wymogi, w przeciwnym przypadku nie widzę uzasadnienie ekonomicznego w instalacji systemu rekuperacji. Jeśli budynek spełnia wymogi system rekuperacji aby był ekonomiczny w eksploatacji musi być sterowany przez analizatory gazowe. Pozwalają one pracować urządzeniu wtedy i tyko wtedy kiedy jest to konieczne . pozdrawiam Andrzej Brzeski abg construction
    Cytuj
  • konto_usuniete_316595 19 wrz 2016, 18:13
    zataraa2 napisał:Jakie ogrzewanie najbardziej się opłaca: węgiel, gaz, prąd czy pellet?? Najbardziej interesuje mnie pellet, czy jest jakaś różnica między różnymi pelletami?
    Witam,
    najbardziej się opłaca ogrzewanie gdzie bezpośrednio podgrzewane jest powietrze. Powinno być podgrzewane jest wtedy i tylko wtedy kiedy użytkownicy domu potrzebują dostarczenia ciepła z powietrza do wskazanej temperatury . Czyli strefa dzienna około 20st. strefa nocna około 18st. Kiedy budynek nie jest okupowany wystarczy 15st. dla roślin i zwierząt. Tak sterowane ogrzewanie o małej bezwładności pozwala wstępnie na oszczędność około 30% w porównaniu z ogrzewaniem który nie posiada zdolności na w/w sterowanie. Takie systemy są dostępne. Należy pamiętać że każdy stopień temperatury w budynku to 5% oszczędności na rachunkach za ogrzewanie . Pozdrawiam, uśmiech
    Andrzej Brzeski ABG Construction
    Cytuj
  • zataraa2 14 paź 2016, 12:46
    Nie chcemy poważnych zmian, piec wymieony na taki na pellet, zapas pelletu też już kupiony, wybraliśmy olimp, kupionny przez stronę epellety.pl, na razie wrazenia super uśmiech fajny zapach w porównaniu z węglem
    Cytuj
  • endostor 23 lut 2017, 8:47
    My mamy normalnie CO ogrzewane kotłem z podajnikiem na pellet. Firma Piecbud nam to montowała, kocioł się sprawdza, fajnie że pomogli go ustawić. Łatwy w obsłudze, nie hałasuje, na prawdę cichy więc nie przeszkadza.
    Cytuj
  • Robarto 28 lut 2017, 12:09
    My zastanawiamy się nad dzierżawą zbiornika LPG. Amerigas, o którym myślimy wydaje się dobrym, dostawcą. Ma konkurencyjne ceny i gaz też jakościowo chyba najlepszy. Jeszcze potwierdzę sobie niektóre ustalenia i warunki umowy i chyba się zdecydujemy na taki sposób ogrzewania domu.
    Cytuj
  • pablos09 1 mar 2017, 22:46
    Ja się na tym kompletnie nie znam.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum