Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jakie okna wybrać do domu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie okna wybrać do domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • moskon 1 gru 2014, 12:42
    Witam, jesteśmy w trakcie budowy domu (ok. 150m2) i zastanawiamy się jakie okna wybrać – ramy drewniane, aluminiowe czy z tworzywa sztucznego? Chodzi o parametry użytkowe, jak ze szczelnością i przenikalnością ciepła.
    Proszę o opinie.
    Cytuj
  • TianaR 1 gru 2014, 22:13
    A co zrobić żeby plastiki nie parowały? Wietrzę i ciągle to samo.
    Cytuj
  • martyniana 10 gru 2014, 13:17
    Po raz pierwszy słyszę aby plastiki parowały, zwłaszcza, że mam okna plastikowe od 10 lat i nic z nimi się nie dzieje!
    A w środku czy na zewnątrz?
    Bo jeśli miedzy szybami to są źle wykonane i dostaje się do nich powietrze, którego nie powinno tam być.
    Jeśli natomiast jest to od środka to może macie za wilgotno w domu, albo złą wentylację.
    Innej opcji nie ma !
    Cytuj
  • Oldzina 15 gru 2014, 1:18
    Potwierdzam, u mnie zaparowały okna tez nie było na to sposobu. Latem było to trochę mniej widoczne a na jesień, gdy było bardziej wilgotno, czasami mało co było widać. Wada była w dwuszybowym elemencie. Wyjaśnił mi to dopiero wykonawca nowych plastikowych okien, które wcale nie parują, z firmy Budwar. Dzięki jego informacjom zrozumiałam na czym rzecz polega. Czasami trafiają się tacy fachowcy, że od razu wszystko jest jasne. Oby takich było więcej.
    Cytuj
  • Kamila102 15 gru 2014, 13:27
    Ja tez mam plastikowe od 8 lat. mam tzw mikrowentylację i korzystam z tego jak w domu za gorąco. Nie wiem jakie masz okna ale moje są super.
    Cytuj
  • kluczyk_ 17 gru 2014, 23:33
    Podstawa to odpowiednia wentylacja. Okna wcale nie muszą być winne. Pomieszczenia nie mogą być szczelnie pozamykane. Może mieszkanie jest świeżo po remoncie i ściany nie zdążyły odparować. Parują wszystkie okna czy jedno?
    Cytuj
  • martinus22 16 lut 2015, 20:49     (ostatnio zmieniony przez autora 16 lut 2015, 20:49, w całości zmieniany 1 raz)
    Jak zdecydowałeś się na okna plastikowe to wiesz, że musisz je serwisować raz na jakiś czas?Niewiele osób się do tego stosuje, a to zwiększa żywotność okien i jest to potwierdzone. Przejrzyj sobie wpis na stronie, która mówi o dbaniu o okna plastikowe i aluminiowe. Zostawiam adres http://www.ekoplast-krakow.pl/porady/serwis-okien-plastikowych-i-aluminiowych-dlaczego-warto z ciekawości zapytam jeszcze ile zapłaciłeś za montaż?
    Cytuj
  • nabierak 28 lut 2015, 19:29
    kluczyk_ napisał:Podstawa to odpowiednia wentylacja. Okna wcale nie muszą być winne. Pomieszczenia nie mogą być szczelnie pozamykane. Może mieszkanie jest świeżo po remoncie i ściany nie zdążyły odparować. Parują wszystkie okna czy jedno?
    Z kolegą się zgodzę, że to niekoniecznie wina okien, tym bardziej, że teraz okna są bardzo szczelne i przy zamknięciu wszystkiego na spust wymiana powietrza między domem a światem zewnętrznym nie istnieje. Zupełnie inna sprawa to dobry montaż okien, czy na pewno instalacja została przeprowadzona prawidłowo?
    Cytuj
  • sachy 30 mar 2015, 9:44
    Jeżeli okna parują to tylko oznaka dużej wilgoci panującej w pomieszczeniu. Proponuję zacząć wietrzyć mieszkanie.
    Cytuj
  • 30 mar 2015, 19:31
    polecam aluminiowe, ja zawsze takie wstawiam swoim klientom i się sprawdzają przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum