Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Kolektory słoneczne, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kolektory słoneczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kandydat 27 sie 2010, 8:54
    Ale nie musisz latem podgrzewać wody do basenuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • pimpek 27 sie 2010, 10:56
    Ja gdzieś widziałem info, że oszczędza się ok 100zł rocznie. Jak łatwo obliczyć koszt instalacji zwróci się po kilkudziesięciu latachuśmiech
    I to jest prosta odpowiedź jak ktoś ma wątpliwości czy się opłaca.
    Cytuj
  • Lilijka 27 sie 2010, 12:21
    Chyba, że uzyskasz dopłatę...
    Cytuj
  • lukaszwalo 27 paź 2010, 19:37
    Mizantrop napisał:Witam. Korzystam od dwóch lat z paneli solarnych i od wiosny do października tylko w ten sposób ogrzewamy wodę. Mam cztery panele, dwa zbiorniki 300l i 120l. poza tym okresem temp wody wzrasta o ok 10stopni. Koszt inwestycji to ponad 5tys zł. Nie wiem kiedy sie to zwróci, ale wydatki na energię mamy dość małe...
    ponad 5 tys zl ? to chyba zasobnik z gliny ulepiony a panele ze starych okien, mozesz podac marke tych solarow bo jestem ciekaw?

    wydatek na solary to koszt rzedu 10 tys dla 2 osob, -2-3 panele i zasobnik 200-300l. Czy sie zwoci ? przy 2-3 osobach to raczej watpliwe. Przy 4-5 osobach korzystajacych z duzej ilosci wody owszem!. No i druga sprawa dobor solarow w zalenosci od typu ogrzewania CO w domu a to podstawa wszystkiego! bo jak idzie sie do sklepu z nadzieja ze sie spotka specjalistyow ktorzy beda wiedzieli co doradzic i o co nam chodzi to jestesmy w bledzie. Sprzedadza nam to naczym jest dla nich najwiekszy zarobek. Kolektory plaske 2 plyty i zasobnik najlepiej 50l jakby takie byly do solarow.... Jak ktos ma pytania to prosze pisac w poscie chetnie odpowiem. Montuje solary od ponad 4 lat. ogolnie robimy cala hydraulike dlatego nie pisze tutaj ze "fajnie super zawszesie zwraca taka inwetycja" przychodzcie do mnei i zamawiajcie tylko mowie jak jest.
    Cytuj
  • lukaszwalo 27 paź 2010, 19:39
    pimpek napisał:Ja gdzieś widziałem info, że oszczędza się ok 100zł rocznie. Jak łatwo obliczyć koszt instalacji zwróci się po kilkudziesięciu latachuśmiech
    I to jest prosta odpowiedź jak ktoś ma wątpliwości czy się opłaca.
    zacznij czytac fachowa prase to bedziesz wiedizl czy sie zwraca. Pieniadz emozna policzyc latwo. 5-4 miesiecy(w zaleznosci od roku) x (koszta ogrzewania wody przez miesiac) = tyle sie zaoszczedzi +- 100zl
    Cytuj
  • markokus 27 paź 2010, 20:26
    Witam
    Musicie tez pamiętać żeby woda użytkowa była podgrzana do ok 60stopni z powodu legionelli, a w porze jesienno-zimowej i w pochmurne dni niema szans tak zagrzać. Jedyne wyjście to dogrzewanie.
    Z doświadczenia mogę powiedzieć że mało kto wie o wymaganej temperaturze, nie tylko dotyczy to kolektorów słonecznych ale wszystkich sposobów podgrzewania (w przepływowych to chyba niema znaczenia ale nie jestem pewien). Czy się solary opłacają to każdy musi sam przeliczyć.
    Cytuj
  • lukaszwalo 6 lis 2010, 22:51
    markokus napisał:Witam
    Musicie tez pamiętać żeby woda użytkowa była podgrzana do ok 60stopni z powodu legionelli, a w porze jesienno-zimowej i w pochmurne dni niema szans tak zagrzać. Jedyne wyjście to dogrzewanie.
    Z doświadczenia mogę powiedzieć że mało kto wie o wymaganej temperaturze, nie tylko dotyczy to kolektorów słonecznych ale wszystkich sposobów podgrzewania (w przepływowych to chyba niema znaczenia ale nie jestem pewien). Czy się solary opłacają to każdy musi sam przeliczyć.
    Zgadzam sie z toba, ale Podgrzanie do temperatury dokladnie powyzej 62 stopni powinno byc wykonane raz dziennie(co zapewnia automatyka w kotłowni jesli istnieje), nie musi byc trzymana taka temperatura non stop ale jeżeli taką sytuacje zrobimy np raz w tygodniu to tez powinno wystarczyc i o rozwoju bakteri nie ma mowy
    Cytuj
  • samuraj 13 lis 2010, 15:11
    Co do opłacalności, to czytałem ostatnio, że zainstalowanie kolektora słonecznego świetnie współgra z inwestycją w mały wiatrak prądotwórczy - kolektor zapewnia nam wówczas energię w miesiącach słonecznych, natomiast jesienią i zimą można liczyć na energię wytwarzaną przez turbiny wiatraka. Brzmi to całkiem ciekawie. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to powinien poczytać na ten temat - a nuż poczyni dzięki temu spore oszczędności.
    Cytuj
  • expertyza 23 wrz 2011, 10:35
    Solary jak najbardziej sprawdzają się w naszych warunkach pogodowych. U mnie zakładała calą instalację Dolnośląska Grupa Budowlana. Polecam, bo wszystko w rozsądnych cenach i świetnie działa. Więcej na ten temat na grupadolnoslaska.pl
    Cytuj
  • Energia30 11 wrz 2012, 20:50
    Posiadam kolektory słoneczne. Cena rzeczywiście jest dość wysoka, ale możesz liczyć na dofinansowanie. Ponadto kolektory słoneczne to inwestycja, która ku mojemu zdziwieniu szybko się zwraca. Muszę przyznać, że jestem zadowolona, że zdecydowałam się na kolektory, bo są nie tylko energooszczędne, ale i ekologiczne, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej. Gorąco polecam.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: malowanie tapety