Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Mixokret czy tradycyjna wylewka - co lepsze?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Mixokret czy tradycyjna wylewka - co lepsze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MemoNemo 8 sie 2010, 23:45
    Nie wiem na co się zdecydować, kontaktowałem się z dwiema firmami i kosztowo się ich oferty aż tak nie różnią... a co do zalet i wad to szukam opiniiuśmiech
    Cytuj
  • Specyfinder 9 sie 2010, 7:06
    Zalety miksokreta, wytrzymałość, jakość przewyższają wylewki ręczne, ale pod warunkiem, ze sa starannie zrobione, z godnie ze sztuką budowlana, bez falszywych oszczędności (może wykonawca oszczędzi, ty będziesz musiał dopłacać) ale w praktyce ciężko o porządne wykonawstwo.
    Cytuj
  • Domatorres 9 sie 2010, 10:50
    Istotny jest rodzaj posadzki jaka ma być na wylewce. A posadzka z betoniarki też jest nie do ruszenia jak jest porządnie zrobiona, tak samo jak z miksokretem trzeba fachowca i drugiego co się na tym zna do kontroli jakościprzymrużenie oka
    Cytuj
  • kaziu 9 sie 2010, 12:44
    Mixokret robi optycznie lepsze wrażenie, ale proponuję zlecić nadzór wykonawczy. A co planujesz na tej wylewce?
    Cytuj
  • MemoNemo 9 sie 2010, 15:08
    ogrzewanie podłogowe, na to posadzka ceramiczna i częściowo parkiet. Słyszałem o tym, że posadzkarze od miksokreta ułatwiaja sobie pracę stosując zle proporcje wody i cementu, nie dbają o hydratację, za szybko odparowują wodę i nie mierza wilgotności materiałów. Ale sam nie bardzo sie na tym znam i dlatego boje się, że mi coś schrzanią dlatego chyba skłaniam się ku tradycyjnej...
    Cytuj
  • pimpek 9 sie 2010, 15:28
    Jak nie dadzą np folii na wierzch to wierzchnia warstwa szybko twardnieje na kamień i przez tą warstwę nie odparowuje częśc wody z wylewki albo odparowuje za wolno. Z wierzchu wydaje się mocna,a pod spodem piaskownica... Efekt jest taki że nawet po paru miesiacach nie nadaje się pod kafle a tym bardziej dewno.

    Cytuj
  • Gaik 9 sie 2010, 16:36
    No ale chyba nie powiecie, że agregat wymiesza w złych proporcjach,a dosypując łopatą odmierzy się dokładnie proporcje?
    Cytuj
  • pimpek 9 sie 2010, 17:21
    Kwestia nie tylko proporcji, ale przypilnowania odpowiedniej hydratacji, stosowania dobrej jakości cementu anie tańszych wieloskładnikowych zamienników.
    Cytuj
  • Ferdynand 9 sie 2010, 18:46
    Nie stosowanie sie do reguł wykonywania wylewki i bezmyślne próby zaoszczędzenia paru złotych odkrywa sie niestety dopiero po położeniu posadzki, a wtedy koszty są o wiele wiekszeskrzywienie

    Cytuj
  • Farrel 9 sie 2010, 19:21
    Tylko mixokret Ale robiony przez kompetentnych ludzi, każdą wylewkę można spieprzyc, więc to nie jest argument przeciwko wylewce z maszyny tylko przeciwko nieuczciwym "fachowcom", którzy "oszczędzają" Twoje pieniądze.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum