Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ocieplać dom na zewnątrz czy wewnątrz budynku ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ocieplać dom na zewnątrz czy wewnątrz budynku ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • stefan085 13 lis 2013, 14:40
    Sam już nie wiem czy ocieplać dom na zewnątrz czy od wewnątrz.
    Macie jakąś praktykę w tym temacie ?
    Zgadzacie się z tymi artykułami ?
    http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplanie-domu-od-wewnatrz,18_8613.html
    http://muratordom.pl/budowa/izolacje/jak-ocieplenie-domu-w-praktyce-przeklada-sie-na-koszty-ogrzewania,18_9558.html
    Jak to przekłada się na koszty ogrzewania i co bardziej się opłaca ?
    Proszę o opinie !
    Cytuj
  • mp-bud 13 lis 2013, 16:37     (ostatnio zmieniony przez autora 16 sty 2014, 20:10, w całości zmieniany 1 raz)
    Ocieplenie od wewnątrz to bardzo skomplikowana pod względem technicznym sprawa - i nie ma nic wspólnego np. z ociepleniem poddasza z czym jest często porównywane. Wchodzą tu kwestie wentylacji , cyrkulacji, mostków, punktu rosy i wielu innych.
    Naszym zdaniem jeśli jest wybór między ociepleniem wewnętrznym i zewnętrznym to proponujemy zewnętrzne. - poza tym jest prostsze i szybsze. A dzisiejsze technologie i materiały dają rewelacyjne efekty również wizualne czego się nie osiągnie ociepleniem wewnętrznym.

    www.mp-bud.com.pl
    Cytuj
  • plny 31 gru 2013, 17:00
    Sprawdźcie ofertę firmy. Profesjonalne docieplanie domów. Grono doświadczonych specjalistów oraz fachowy sprzęt. Prócz usług budowlanych, firma oferuje również profesjonalne doradztwo z tej dziedziny.
    Cytuj
  • 1 sty 2014, 11:04
    Poczytałem proponowane rozwiązania na ocieplenia wewnętrzne polecanej powyżej firmy - masakra. Jak można pisać takie bzdury jak ocieplanie wewnętrzne ścian murowanych na zasadzie stawiania przedścianek, wypełniania ich wełną i już totalna głupota - montaż folii na profilach. Ta firma jest tak głupia czy ten co pisał jest takim idiotą.? Ściana murowana to nie poddasze ani drewniany domek letniskowy i w ogóle nie powinna być ocieplana systemem gipsowym. Ktoś kto tak pisze jest totalnym technicznym durniem a ten kto to poleca durniem do potęgi.
    Cytuj
  • artur_matejak 2 sty 2014, 14:21
    Ja proponuję ocieplanie zewnętrzne. W praktyce jest bardziej korzystne. Takie jest moje zdanie
    Cytuj
  • plny 16 sty 2014, 14:23
    U mnie w domu zajęła się tym firma. Jestem bardzo zadowolony z wykonanych przez nich usług. Szybko i sprawnie ocieplili mój dom, a to wszystko dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych pracowników.
    Cytuj
  • ciekawski1a 16 sty 2014, 18:23
    Praktycznie polecam z zewnątrz
    Budowa, Klinkier, Remont, Wykończenie wnętrz, Glazura, Szpachlowanie Bezpyłowe, Adaptacja poddasza
    Cytuj
  • mp-bud 16 sty 2014, 20:23
    Jeszcze raz powtarzam również za kolegą powyżej - tyko i wyłącznie z zewnątrz.
    Cytuj
  • 16 sty 2014, 21:03     (ostatnio zmieniony przez autora 16 sty 2014, 21:05, w całości zmieniany 1 raz)
    plny napisał:U mnie w domu zajęła się tym firma. Jestem bardzo zadowolony z wykonanych przez nich usług. Szybko i sprawnie ocieplili mój dom, a to wszystko dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych pracowników.
    Pilny ale ocieplali Twój dom ci sami kretyni, których wcześniej polecałeś. Ci spece od ociepleń ścian murowanych wewnątrz systemem gipsowym? Co ty chłopie za ciemnotę ludziom proponujesz. I jeszcze bezczelnie usunąłeś nazwę firmy z poprzedniego postu.
    Cytuj
  • Turczynow 29 mar 2016, 10:08     (ostatnio zmieniony przez autora 24 cze 2016, 10:27, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja jestem zdania, że dom powinno się ocieplać zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
    Jeśli chodzi o ocieplanie typowo zewnętrzne, to najlepszy, z wielu powodów jest styropian. Jest w miarę tani i bardzo praktyczny. Natomiast jeśli chodzi o wewnętrzne ocieplanie, to posłużę się własnym przykładem.
    Nie tak dawno renomowałem dom. Poddasze ocieplałem wełną, natomiast część ścian (głównie w okolicach balkonu, ocieplałem bloczkami gipsowymi.http://dudagips.com.pl/scianki-dzialowe/sciany-gipsowe Ogólnie gips świetnie się sprawdza podczas ocieplania budynku. Fajnie nim można wykonać wiele prac.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum