Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Okna drewniane czy PCV?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Okna drewniane czy PCV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Domator30 30 paź 2010, 14:55
    Wcześniej w innym wątku pytałem się jak zrobić oczko wodne i uzyskałem dobrą odpowiedź.

    Mam jednak też inny problem. W domu chcę wymienić również okna, ale nie mogę się zdecydować jakie wybrać: drewniane czy może PCV. Jakie są wasze opinie o użytkowaniu okien?
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 30 paź 2010, 15:17
    Obecne okna PCV są bardzo dobre, a nawet lepsze od drewnianych. Jednak dobre okna drewniane bardziej pasują do domu niż plastykowe. Ale są też droższe.

    Problemem może być malowanie okien drewnianych. Można co prawda zeszlifować farbę, ale jest to trudne i można uszkodzić okno. W przypadku PCV nie ma tego problemu.

    Inną zaletą okien PCV jest to, że nie żółkną, a nie wypaczają się. Ten ostatni problem może wystąpić w drewnianych oknach, jeśli są one źle zabezpieczone.

    I kolejna zaleta PCV – ilość komór wpływa na zdolność do trzymania ciepłą. Kiedyś były 2—3 komorowe, a teraz 5 a nawet 7 komorowe. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na współczynniki K określający przenikalność cieplną. Przeważnie wynosi on K=1,1, ale im mniejszy tym lepiej trzymane jest ciepło w domu. Wato też pamiętać o konserwowaniu uszczelek okiennych specjalnym środkiem ochronnym. Należy też smarować okucia, co jest ważne przed zimą.


    W skrócie powiem tak. Do domu wolnostojącego polecam okna drewniane – prestiż i styl, a do mieszkania z PCV.
    Cytuj
  • andzias76 8 lis 2010, 14:28
    Mogę polecić okna drewniane,bo:
    - materiał naturalny,
    - dobra izolacyjność cieplna materiału
    - duża wytrzymałość
    - duża trwałość,pod warunkiem właściwej konserwacji 9która wcale nie jest trudna)
    o PCV nic niestety nie wiem, bo nie miałam.
    Cytuj
  • samuraj 13 lis 2010, 15:01
    Wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz i na co stawiasz w pierwszej kolejności przy wyborze okien. Jak już słusznie zauważono okna drewniane są fajnym rozwiązaniem, ale dużo droższym i może być z nimi więcej zachodu.
    Cytuj
  • andzias76 29 gru 2010, 16:29
    Zdecydowałam się z mężem na okna drewniane (Pol-Skone), ponieważ nie są wbrew pozorom trudne w utrzymaniu, a uważam, że wyglądają pięknie i warto w nie zainwestować.
    Cytuj
  • konto_usuniete_201305 18 mar 2011, 11:31
    Domator30 napisał:Wcześniej w innym wątku pytałem się jak zrobić oczko wodne i uzyskałem dobrą odpowiedź.

    Mam jednak też inny problem. W domu chcę wymienić również okna, ale nie mogę się zdecydować jakie wybrać: drewniane czy może PCV. Jakie są wasze opinie o użytkowaniu okien?
    Proszę zwrućić szczególną uwagę przy zakupie okien plastikowych ,mianowicie na jakość wykonania odpływów tz wypływek w ramie. Frez nie powinien naruszyć spodniej komory ,w innym razie woda spływająca po szybie będzie się zbierała w ramie na całej jej długości nie odparuje ,traci pan 1komore ,przemarzanie ,wada producenta .Przy montażu okien plastikowych zwruć uwagę na ilość kotew ,po 4 na stronę i 2 góra 2 dół , w żadnym wypadku nie można przewiercać ram i montować je na kołki tz dible traci pani następną komorę i gwarancje producenta ,Montaż bez gipsu w zaprawie .Pianka powinna być usunięta na minimum 1 centymetra ,miejsce na zaprawę zapobiegnie to pękaniu od środka ,zaprawa pod parapetem na zewnątrz ,boczki w murze ,zapobiegnie to wianiem miedzy oknem a parapetem w środku. Nie stosować sylikonów od środka po miedzy parapetem a oknem ,parapet ma przylegać na całej długości okna .i najistotniejsza sprawa nie podpisujcie papierów po zakończonej usłudze ,typu zapoznałem się z montażem ,montaż odebrałem ,nie mam zastrzeżeń do montażu czy coś w tym stylu.Okna plastikowe wymagają regulacji po pewnym czasie ,za zwyczaj kilka dni po montażu pozdrawiam
    Cytuj
  • gentelman_wro 1 kwi 2011, 14:38
    Zdecydowanie PCV.
    Cytuj
  • andzias76 20 kwi 2011, 12:55
    Po długim namyśle i wielu odwiedzonych firmach zdecydowałam się na okna drewniane - pomogła również opinia znajomego. Wybrałam z POL-SKONE i jestem naprawdę zadowolona. Okna są solidnie wykonane, a cena nie była wygórowana. Dodatkowo okazuje się,że konserwacja takich okien nie jest wbrew opiniom uciążliwa, więc polecam !
    Cytuj
  • dobry_janek 27 wrz 2011, 13:45
    andzias76 gratuluje wyboru, okna drewniane to najlepszy wybór,

    - charakteryzują się trwałością, nie podlegają odkształceniom oraz pęknięciom -przy poprawnej konserwacji - pamiętaj, że brud niszczy ich powłokę. Polecam zestawy pielęgnacyjny do czyszczenia. Wnikają one dogłębnie w pory drewna, szybko schną i można je rozcieńczyć z wodą. Do kupienia w każdym markecie budowlanym.
    - posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne, niski w współczynnik przewodzenia cieplnego (to zależy też od producenta)
    - i przede wszystkim charakteryzują się eleganckim wyglądem.


    Czy okna, drewniane które wybrałaś posiadają jakieś listwy zabezpieczająca drewno przed promieniami UV i wodą spływającą z szyby?
    Cytuj
  • Promocnik 31 gru 2011, 17:01     (ostatnio zmieniony przez autora 31 sty 2012, 19:41, w całości zmieniany 1 raz)
    PVC
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum