Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Opłacalność budowy domu a zakupu mieszania

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Opłacalność budowy domu a zakupu mieszania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pesso 28 cze 2015, 13:31     (ostatnio zmieniony przez autora 30 cze 2015, 1:31, w całości zmieniany 1 raz)
    Co jest Waszym zaniem bardziej opłacalne, biorąc pod uwagę, koszty utrzymania, cenę zakupu itd., wybudowac dom , czy kupić mieszkanie? No i jakie plusy przemawiają za jednym i drugim rozwiązanie? Moim zdaniem jeżeli ktoś ma na start więcej gotówki, to zdecydowanie bardziej opłacalnie wychodzi zakup domu. Myślę, że utrzymanie mieszkania jest dużo kosztowniejsze, jeżeli wliczymy w to jeszcze raty kredytu. Poza tym dom to dom, duża powierzchnia, nie trzeba patrzyć na sąsiadów, niezależność, można wyjść przed dom i posiedzieć na swoim podwórku, zrobić grila. Super sprawa. Jest też więcej możliwości jeśli chodzi o samą aranżację wnętrz i dopasowywanie różnych rozwiązań pod siebie. Mieszkanie jednak bardzo ogranicza. Najprostszy przykład: wykończenie łazienki w takim stylu [url=http://...]link https://sklep.paradyz.com/produkt/alan-brown-podloga-33-3x33-3-33-3x33-3/1457[/url] w mieszkaniu mija się z celem, bo automatycznie robimy sobie optycznie mniejsze pomieszczenie, i tak już na ogól niewielkiej łazienki, także trzeba uważać na wszytsko, nawet na to, żeby nie zmniejszyć jeszcze wizualnie mieszkania, chociaż może nam się jakieś rozwiązanie bardzo podobać.
    Cytuj
  • 28 cze 2015, 14:21     (ostatnio zmieniony przez autora 28 cze 2015, 14:29, w całości zmieniany 1 raz)
    Pesso napisał:Co jest Waszym zaniem bardziej opłacalne, biorąc pod uwagę, koszty utrzymania, cenę zakupu itd., wybudowac dom , czy kupić mieszkanie? No i jakie plusy przemawiają za jednym i drugim rozwiązanie? Moim zdaniem jeżeli ktoś ma na start więcej gotówki, to zdecydowanie bardziej opłacalnie wychodzi zakup domu. Myślę, że utrzymanie mieszkania jest dużo kosztowniejsze, jeżeli wliczymy w to jeszcze raty kredytu. Poza tym dom to dom, duża powierzchnia, nie trzeba patrzyć na sąsiadów, niezależność, można wyjść przed dom i posiedzieć na swoim podwórku, zrobić grila. Super sprawa. Jest też więcej możliwości jeśli chodzi o samą aranżację wnętrz i dopasowywanie różnych rozwiązań pod siebie. Mieszkanie jednak bardzo ogranicza. Najprostszy przykład: wykończenie łazienki w mieszkaniu mija się z celem, bo automatycznie robimy sobie optycznie mniejsze pomieszczenie, i tak już na ogól niewielkiej łazienki, także trzeba uważać na wszytsko, nawet na to, żeby nie zmniejszyć jeszcze wizualnie mieszkania, chociaż może nam się jakieś rozwiązanie bardzo podobać.
    Odpowiadając wprost to zawsze mieszkanie będzie tańsze w wykończeniu i utrzymaniu niż dom. Co do kasy na tzw start to jest bardzo błędne rozumowanie bo dziś tą kasę masz ale za 5 lat może być krucho i wtedy co? sprzedać ? trochę szkoda a i kasy tej włożonej już nie odzyskasz. Co do niezależności to chyba w głębokim lesie albo na totalnym polu bo pod miastami to generalnie okno w okno są sąsiedzi już o zabudowie szeregowej nie wspomnę. Co do Twojego przykładu to nie wiem co Ci optycznie zmniejsza? w ogóle twierdzenia psełdo architektów od wnętrz mówiących, że np pasek biały od sufitu na ścianie podnosi optycznie pomieszczenie to śmiech na sali no chyba, że ktoś psychicznie się lepiej czuje. W wykończeniówce nie istnieje coś takiego jak optyczne zmniejszenie lub powiększenie pomieszczenia - jest to totalna ściema.
    Jak się mnie ktoś pyta o takie sprawy prywatnie to zawsze odpowiadam to samo: nie należy robić przerostu formy nad treścią. Nie wychodzimy z założenia, że wybudujemy dom to nam się status społeczny podniesie nawet jak żeby go utrzymać będziemy jeść cały rok sałatę bo to nam wyjdzie bokiem wcześniej czy później. Znam wybudowane domy gdzie w grudniu się siedzi w polarze i kalesonach bo grzanie drogie ale w pracy no tak mamy dom - kupa śmiechu. Mierzmy siły na możliwości przy takich wyborach i pamiętajmy że życie nie kończy się na budowie domu ale trzeba mieć zasoby żeby go utrzymać.
    Cytuj
  • spakersom 29 cze 2015, 14:30
    mi się wydaje że mieszkanie ale w domu lepiej żyje się w dniach codziennych, spokój masz
    Cytuj
  • charlotte1991 5 sie 2015, 18:57
    W domu jest spokojniej ale wymaga większej pracy i nakładu finansowego. Dlatego ja szukam mieszkania. Chcę się wyrwać z domu rodzinnego i zacząć spokojnie żyć na swoim. Może i trafię na wrednych sąsiadów czy coś w tym stylu ale na szczęście należę do osób które nie przejmują się innymi uśmiech
    Cytuj
  • SylwiaDuszek 6 sie 2015, 14:10
    Ja z mężem właśnie zdecydowaliśmy się na budowę domu, wymaga to sporo wysiłku i pieniędzy ale satysfakcja z posiadania własnego domu, wykonanego na swój pomysł - bezcenna uśmiech
    Cytuj
  • zu_za 7 sie 2015, 9:31
    Wszystko ma wady i zalety uśmiech
    Jeśli chodzi o mieszkanie: na pewno plusem jest to, że najczęściej mieszkanie wybieramy w mieście w którym pracujemy. Co za tym idzie jest tam komunikacja miejsca, łatwiej nam dojechać do pracy chociażby w przypadku awarii samochodu. No i zasadniczo posiadanie samochodu w mieście nie jest koniecznością uśmiech Poza tym jeśli mamy dzieci to łatwiej im w mieście dotrzeć do szkoły. Jeśli trochę podrosną to śmiało mogą same podróżować komunikacja miejską.
    A co do domu? No przede wszystkim jest droższy od mieszkania. Ale za to większy, bardziej przestrzenny, mamy w nim więcej prywatności, własny ogród z miejscem na basen, kwiaty, stół, grilla czy huśtawkę.
    Szczerze jeśli my mielibyśmy kasę to pewnie też zdecydowali byśmy się na dom mimo wszystko uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum