Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Panele drewniane czy laminowane?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Panele drewniane czy laminowane?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • r11 25 lis 2010, 22:29
    Planuję remont mieszkania, obecnie mam w pokojach laminowane panele niezbyt dobrej jakości, bardzo szybko sie porysowały. Ale były to tanie panele, teraz myślę o wymianie ich na lepsze panele laminowane albo drewniane. Jak sądzicie, które są lepsze?
    Cytuj
  • marsjanin 25 lis 2010, 23:17
    Ja mam panele Classen. Klasa ścieralności AC5. Przez dwa lata nie porobily sie żadne większe zarysowania, nic się nie wypaczyło. Kosztowały ok 50złz m.kw. Z tego co się orientuję to deska ze dwa razy drożej wyjdzie, a raczej jest mniej trwała niż takie panele więc moim zdaniem nie ma sensu.

    Cytuj
  • 77henry 26 lis 2010, 1:35
    Dobre deski kosztują duzo więcej. Jak chce się oszczędzić to moim zdaniem lepiej zainwestowac w dobre panele, bo teraz są już naprawdę bardzo dobrej jakości, mówię o efektach estetycznych i walorach użytkowyych.
    Cytuj
  • Eli2010 26 lis 2010, 8:53
    Zgadzam się, że lepsze dobre panele niż byle jakie deski. Ja mam panele laminowane Kronopol i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Nie rysuja się (jest tylko mała rysa po upadku czegoś ciężkiego, ale nie widać nawet. Zresztą w desce też by się zrobiło.
    Cytuj
  • Paniusia 26 lis 2010, 9:20
    Ja posiadam deskę balinecką. 3warstwową, dębową. Wolę drewno, bo jest ciepłe, wygląda zawsze lepiej niz panel (naturalnie) i nie stuka.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 26 lis 2010, 9:39
    Ja też mam podobny dylemat. Czy uważacie, że trwalsze są panele drewniane czy laminowane? Remont dopiwero nawiosnę, musze się zorientować do tego czasuuśmiech
    Cytuj
  • kaziu 26 lis 2010, 12:17
    Też polecam drewniane, z tym, ze przed montażem radzę dokładnie każdą deskę obejrzeć. Zdarza się sporo uszkodzeń, drobne rysy, nadkruszenia. No i nie warto kusić się na super tanie oferty, to zawsze się okazuje picem.
    Cytuj
  • marsjanin 26 lis 2010, 14:01
    Ale z drugiej strony jak się znudzi podloga to łatwiej pozbyc sie paneli niż drogiej podlogi drewnianej..uśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 26 lis 2010, 16:39
    Jak dla mnie to w salonie tylk odrewno, a z kolei do pokoju dziecka to przesada jak dla mnie kupować droga podłogę. Nie ma siły, i tak będzie do wymiany po paru latach, więc lepiej dac panele.
    Cytuj
  • pimpek 26 lis 2010, 20:31
    Wydaje mi się, że łatwiej kupić dobre panele niż deskę. Trzeba się znać żeby wiedzieć czy deska została dobrze osusszona. Jak nie wysuszą starannie drewna to podloga się rozscychaćalbo pęcznieć
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum