Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Płyta indukcyjna czy gazowa?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płyta indukcyjna czy gazowa?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jarzynka 3 mar 2013, 11:03
    Do tej pory miałam starą, wysłużoną kuchenkę gazową. Chciałabym jednak w końcu sie jej pozbyć i zdecydować się na płytę. Nie wiem tylko co wybrać. Jakie są zalety płyty indukcyjnej? Zauważyłam, że sporo się teraz o niej mówi. Czy może być zamontowana w każdej kuchni?
    Cytuj
  • onione 4 mar 2013, 18:14
    Ja też wymieniłam płytę gazową na płytę indukcyjną ich główną zaletą jest szybkość przygotowywania potraw
    Cytuj
  • hasanna 6 mar 2013, 13:48     (ostatnio zmieniony przez autora 6 mar 2013, 13:48, w całości zmieniany 1 raz)
    ja nigdy nie korzystałam z takiej płyty, ale na sama myśl o niej to zastanawiam się jak radzicie sobie z kwestią wykipienia potraw, bo wiadomo, ze w tym przypadku wszystko od razu ląduje na płycie i może ją uszkodzić, czy da się temu jakoś skutecznie zaradzić?
    Cytuj
  • malinkka 8 mar 2013, 12:05     (ostatnio zmieniony przez autora 8 mar 2013, 12:06, w całości zmieniany 1 raz)
    błędny post
    Cytuj
  • jarzynka 8 mar 2013, 12:09
    hasanna napisał:ja nigdy nie korzystałam z takiej płyty, ale na sama myśl o niej to zastanawiam się jak radzicie sobie z kwestią wykipienia potraw, bo wiadomo, ze w tym przypadku wszystko od razu ląduje na płycie i może ją uszkodzić, czy da się temu jakoś skutecznie zaradzić?
    ja po lekturze kilku forów zdecydowałam się na płytę indukcyjną do zabudowy. Czytałam, że przy płycie indukcyjnej przypalanie potraw jest ograniczone. Poza tym jej płaska powierzchnia ułatwia utrzymanie w czystości.
    Cytuj
  • sonique321 8 mar 2013, 14:25
    jarzynka, podziel się swoimi wnioskami po lekturze. Co przeważyło na korzyść płyty indukcyjnej?
    Cytuj
  • jarzynka 9 mar 2013, 15:30
    sonique321 napisał:jarzynka, podziel się swoimi wnioskami po lekturze. Co przeważyło na korzyść płyty indukcyjnej?
    Płyta indukcyjna jest najbardziej efektywna (bo ciepło produkowane jest na kontakcie garnka z płytą dlatego też wydajność jest największa, a najmniejsze straty energii)i bezpieczna. Zminimalizowane zostaje ryzyko poparzenia, nie ma strat energii niezbędnych do rozgrzania samej płyty. Poza tym jak już wspominałam indukcja ogranicza przypalanie potraw i jest prosta w czyszczeniu.Możemy także precyzyjnie kontrolować jej moc- możliwe jest zarówno delikatne podgrzewanie jak i błyskawiczne grzanie.
    Cytuj
  • Bodarbud 15 mar 2013, 18:02
    Polecamy płytę indukcyjną. Jej głowną zaletą jest koncentracja ciepła w określonym miejscu. Kolejnym plusem może być estetyka i łatwość czyszczenia. Pozdrawiam
    Cytuj
  • 17 mar 2013, 8:06
    Płyta indukcyjna na pewno zawsze będzie wygodniejsza, natomiast płyta gaza będzie tańsza w eksploatacji. Ostatnio spotkałem się z płytami na gaz bez palników coś bardzo podobnego do indukcyjnych elektrycznych tylko na gaz.
    Cytuj
  • yandexfp 18 mar 2013, 10:15     (ostatnio zmieniony przez autora 18 mar 2013, 10:25, w całości zmieniany 1 raz)
    Też ostatnio miałem taki dylemat. I w sumie na forach widać podziały na zwolenników płyt indukcyjnych i gazowych. Ci którzy kupili bądź skłaniają się ku gazowej mówią, że gaz jest tańszy, nie trzeba zmieniać garnków i czekanie nie jest tak długie jak w przypadku płyty indukcyjnej. Jednak jak się natknąłem na test, to płyta indukcyjna czerpała mniej prądu i była tańsza w utrzymaniu od gazowego odpowiednika. Więc skusiłem się na płytę indukcyjną, bo moje garnki spełniały kryteria, więc ten argument też odpadł. I wybrałem kuchenkę Mastercooka. Bardzo fajnie się sprawdza, łatwo się czyści i jest bezpieczna dla dzieci. Jakiejś większej różnicy w wydatkach nie zauważyłem, oprócz tego że kuchenka gazowa była odrobinę tańsza.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum