Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Przydomowa oczyszczalnia nieczystości?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przydomowa oczyszczalnia nieczystości?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ZuzannaPigalle 1 lut 2013, 16:14
    Mam taką sprawę: planujemy zakup niewielkiej, (na potrzeby domowe) oczyszczalni scieków - to się nazywa oczyszczalnia drenażowa dokładnie. Czy ktos może mi powiedziec czy taki oczyszczalnie - jak np. faktycznie są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż szambo??
    Cytuj
  • naprawa_celmax_pl 25 lut 2013, 10:00
    Jeśli chodzi o podpunkt "co bardziej ekonomiczne" to trzeba jeszcze uwzględnić jedną rzecz. Czy szambo jest szczelne czy nie jest?
    Skala problemu w Polsce jest bardzo duża, bo cześć szamb było kiedyś szczelnych, a część jest celowo nieszczelnych. Jeśli część "szamba" ucieka w glebę to wywóz nieczystości jest dużo rzadszy, a co za tym idzie koszty mniejsze, ale zanieczyszczasz swoją glebę i sąsiada.

    Przydomowa oczyszczalnia ścieków przy dawkowaniu bakterii to rozwiązanie ekologiczne, szambo zwłaszcza to nieszczelne, to rozwiązanie anty ekologiczne.

    Mając oczyszczalnie trzeba regularnie stosować preparaty do przydomowych oczyszczalni, jednak duża cześć posiadaczy zwykłych szamb także regularnie kupuje preparaty do szamba, aby likwidować brzydkie zapachy, zapobiegać odkładaniu tłuszczy i choć trochę przyspieszać rozkład nieczystości.
    Cytuj
  • VictoriaB 26 lut 2013, 13:53
    Ekonomiczne na dłuższą metę - bo zakup i montaż takiej oczyszczalni nie jest tani, nestety. Ale w dłuśzej perspektywie koszt ten się zawraca, bo korzystanie z oczyszczalni to kilkadziesiąt złoty na rok, a ja np. za kanalizację płacę kilkadziesiąt złoty na miesiąc. Sama zastanawiam się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków - może jeszcze nie w tym roku, ale na przyszły rok.
    Cytuj
  • VictoriaB 26 lut 2013, 13:54
    VictoriaB napisał:Ekonomiczne na dłuższą metę - bo zakup i montaż takiej oczyszczalni nie jest tani, nestety. Ale w dłuśzej perspektywie koszt ten się zawraca, bo korzystanie z oczyszczalni to kilkadziesiąt złoty na rok, a ja np. za kanalizację płacę kilkadziesiąt złoty na miesiąc. Sama zastanawiam się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków- może jeszcze nie w tym roku, ale na przyszły rok.
    Cytuj
  • szamba-wroclaw 28 maj 2013, 21:25
    Aby się zastanowić co wybrać należy wykonać badanie geologiczne gruntu na głębokość ok 3m. Jeśli oczywiście chcesz aby oczyszczalnia dobrze działała i służyła ci latami. Są różne rozwiązania Ekologiczne drenazowe i Biologiczne. Wszystko zależy od warunków gruntowych miejsca i funduszy. Jeśli warunki gruntowe są kiepskie to nie daj się zwieść pozorom Magicznych oczyszczalni działających w glinach nieprzepuszczalnych i pokieruj się rozsądkiem -wybierz SZAMBO. wielki uśmiech
    Cytuj
  • Fin 28 maj 2013, 21:37
    Gminy maja dotować takie ekologiczne oczyszczalnie, jeżeli UE nie dokręci kurka z dotacjami.
    Cytuj
  • szarlottka 29 sty 2014, 8:34
    Też słyszałam o tych dotacjach. Nie wiem tylko czy u mnie są. W prawdzie my oczyszczalnie chcemy kupić dopiero na wiosnę a ceny oczyszczalni drenażowej są naprawdę ok i damy radę odłożyć to na dotację bym się nie pogniewałauśmiech
    Cytuj
  • klarao 2 kwi 2014, 14:10
    Ja też właśnie słyszałam że są [url=http://]dopłaty do oczyszczalni[/url] ,razem z mężem zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem .Dużo osób uważa ze po krótkim okresie ta inwestycja się zwraca .Nie musimy już spisywać umów z firmą wywodzącą nieczystości ,no i zapachu będzie brak .
    Cytuj
  • szarlottka 13 kwi 2014, 19:08
    Też planujemy budowę przydomowej oczyszczalni. Zdecydowaliśmy się na biologiczną i mamy zamiar starać się o dofinansowanie z gminy. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów bo na kanalizację raczej nie ma co liczyć w naszej miejscowości...
    Cytuj
  • maciejewskaa 3 maj 2014, 1:35     (ostatnio zmieniony przez autora 3 maj 2014, 1:38, w całości zmieniany 2 razy)
    szarlottka napisał:Też planujemy budowę przydomowej oczyszczalni. Zdecydowaliśmy się na biologiczną i mamy zamiar starać się o dofinansowanie z gminy. Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów bo na kanalizację raczej nie ma co liczyć w naszej miejscowości...
    To zajrzyjcie tutaj http://www.ecol-unicon.com mają fajne rozwiązanie - oczyszczalnie BIO-BEL, która wykorzystuje technologię złoża fluidalnego. Spełnia rygorystyczne wymagania ochrony środowiska obowiązujące w UE (CE)
    i może być stosowana na obszarach chronionych.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: mała pralka