Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ratunku - mszyce!

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ratunku - mszyce!

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • franusia 21 lip 2010, 16:18
    W moim ogrodzie pojawiły się mszycesmutny Nie po raz pierwszy, ale tym razem stary wypróbowany sposób nie działa - zawsze opryskiwałam zaatakowane rośliny wywarem z czosnku. A w ty mroku jakies mutanty, maja czosnek gdzieś skrzywienie Proszę o poradę jeśli ktoś zna jakąś dobra metodę, bo moje clematisy tak pięknie zdążyły zakwitnąć i nie chcę ich zmarnować.
    Cytuj
  • baltonowski 21 lip 2010, 17:07
    A może w pobliżu gdzieś woda stoi i tam się mnożą te robale? Czytałem, że często się to zdarza i łatwiej osuszyć jakieś niewielkie bajoro koło domu niż zabierać się za środki chemiczne.
    Cytuj
  • Bancroft 21 lip 2010, 19:33
    Jeśli nie chcesz korzystać z gotowych preparatów dostępnych w sklepach to spróbuj zrobić tzw gnojówkę z pokrzyw. robi się to tak, że świeże lub suszone pokrzywy zalewa wodą i odstawia na kilka dni żeby sfermentowały, i to po rozcieńczeniu nadaje się już do opryskiwania roślin zjadanych przez mszyce. u mnie skuteczność 100%uśmiech
    Cytuj
  • KoKoszka 26 lip 2010, 10:08
    Ja słyszałam, że coca-cola można opryskiwać uśmiech Ale sama nie próbowałam.
    Cytuj
  • Paniusia 28 lip 2010, 10:00
    Polecam preparat Pirimor, to chemiczny środek, ale nie niszczy owadów-naturalnych wrogów mszyc i nie zatruwa roślin pokrytych spadzią. Nie wiem tylko na jakiej powierzchni chcesz robić pogrom mszycprzymrużenie oka bo ten preparat jest sprzedawany w małych opakowaniach, raczej na niewielkie powierzchnie.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum