Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wybrać odpowiedni dom?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wybrać odpowiedni dom?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 21 lip 2010, 19:43
    Zamierzamy w niedalekiej przyszłości budować dom, oglądałam już wiele różnych projektów, ale nie potrafię wybrać czegoś odpowiedniego. Orientujecie się forumowicze drodzy czy jak się wybiera projekt w firmie architektonicznej to doradzają jaki powinien być? A może od Was dowiem się na co zwrócić uwagę przy wyborze? Będę wdzięczna za podpowiedzi, to w końcu poważna sprawauśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 22 lip 2010, 0:24
    Przede wszystkim poznaj swoje ograniczenia przymrużenie oka Do musi być dopasowany do powierzchni działki wielkością, ale i kształtem. Zastanów się jaka powierzchnia użytkowa zaspokoi Twoje oczekiwania. Czy chcesz dom podpiwniczony, parterowy, piętrowy czy z użytkowym poddaszem. Warto się przyjrzeć wybranym wstępnie projektom pod kątem kosztów. Architekci na pewno chętnie Ci pomogą w wyborze, ale musisz za to zapłacićuśmiech Dlatego warto chyba samemu zrobić rekonesans i, przynajmniej wstępną, selekcję...
    Cytuj
  • idygo 13 wrz 2010, 17:03
    Dobrze jest wybrać się w teren i zobaczyć projekty na żywo. W ogóle, tam też można trafić na jakieś inspiracje. Coś podpatrzysz w jednym domu, coś w innym.
    Cytuj
  • rapot 27 paź 2010, 14:55
    Witam,
    po pierwsze policzyłbym jaką kwotą dysponuję na budowę domu.
    Jeżeli będę już to wiedział , poszukam działki ,która mi odpowiada.
    Jeżeli już ją znajdę , to przed zakupem należy w Urzędzie Gminy lub Miasta wystąpić o warunki zabudowy lub wypis z planu przestrzennego zagospodarowania dla tej konkretnej działki, żeby sprawdzić jaki dom możemy na danej działce postawić.
    Trzeba sprawdzić ,czy nie ma ograniczeń co do np. kąta pochylenia dachu, czy wybrany później przez nas projekt można wrysować w daną działkę itd.
    Sam wybór projektu uzależniałbym od tego :
    jaki chcę mieć dom , ile osób ma w nim mieszkać ,czy ma to być dom parterowy czy piętrowy.

    Ustalić swoje preferencje i poszukać odpowiedniego projektu.
    Naprawdę projektów jest tak wiele,preferencje Inwestorów tak różne , że trudno doradzić sposób wyboru projektu indywidualnie ,bez szczegółowych priorytetów Rodziny ,która ma w tym domu zamieszkać.

    Ja jednak uważam,że generalną zasadą jest , że najpierw liczymy ile środków możemy przeznaczyć na budowę domu, a jak już to wiemy zaczynamy szukać projektu.

    Pozdrawiam
    Cytuj
  • dusia78 16 mar 2011, 12:04
    caipirinha ja i mój mąż skorzystaliśmy z pomocy fachowców z firmy Ejsmont, myślę, że architekt najlepiej pomoże w zaprojektowaniu domu i jego wnętrza, my jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, oto namiary [url=http://]projekt wnętrz Warszawa[/url] uśmiech
    Cytuj
  • expertyza 29 mar 2011, 11:26
    Ja natomiast postawilam na kompleksowe rozwiązanie uśmiech znalazłam firmę, która zaproponowała mi kilka projektów a następnie zrealizowała ten, który wybrałam. Mowa o Dolnośląskiej Grupie Budowlanej. Firma w pełni profesjonalna, działa na rynku od kilkunastu lat i ma na koncie już wiele wybudowanych domów. Naprawdę warto nawiązać z nimi współpracę, bo to się po prostu opłaca. Zobaczcie sobie co proponują: grupadolnoslaska.pl
    Cytuj
  • mar_juz 25 lip 2011, 13:49
    Szukam domu w Białymstoku lub okolicach. Dostałem ofertę od jednej z firm na dom 148m2 za 2990 zł/ m2. Działka ma tylko 600m2. Dom ma być w stanie deweloperskim, działka ogrodzona i zagospodarowana, podłączone wszystkie media: prąd, woda, gaz, kanalizacja. No i nie wiem czy to się opłaca, bo lokalizacja w Zabłudowie (15km od centrum). Co o tym myślicie? Nie co dzień bierze się kredyt na ponad 400tys złotych. Napiszcie. Z góry dziękuję za każdą opinię.
    Cytuj
  • pomiar-service 8 paź 2011, 11:53
    Potrzebujesz pewności i funkcjonalności. Oderwania od hałasu, pośpiechu i uciążliwości blokowych sąsiadów?
    przebiegły
    Potrzebujesz dobrego domu! wielki uśmiech

    Dobry Dom to lekki dom z drewna, technologia, dzięki której powstaje nowoczesny budynek przy minimalnym zużyciu materiałów i zoptymilizowanej pracy wykonawcy.

    Prace budowlane wydają się większości z nas nieprzyjemne. Najczęściej kojarzą się z dezorganizacją życia, ciągłym śledzeniem wydatków i szukaniem fachowców z różnych branż, w nadziei, że spełnią nasze oczekiwania.

    Czasy się zmieniły. Dzisiaj oczekujesz od firmy budowlanej sprawnego i terminowego przeprowadzenia prac, zastosowania trwałych technologii, przy jednoczesnie umiarkowanej cenie. Rodzina budująca dom marzy o jego funkcjonalności. Pragnie stabilności i spokoju w nowym - ich - domu.


    Decyzja o zbudowaniu domu z drewna z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Wokół nas, niezmiennie od dziesiątków lat, przybywa budynkow, ktore powstaja z cegieł, betonu komórkowego czy silikatów. Drewno nadal wydaje się być zarezerwowane dla domków letniskowych, a więc konstrukcji z zasady sprawdzających się jedynie przez cieplejszą część roku.

    0 tym, że w drewnianym domu mieszka się równie komfotrowo jak w budynku murowanym, najlepiej przekonują świadectwa tych, którzy już postawili swoją rodzinną siedzibę z tego naturalnego materiału. Mówią o nim nie tylko z dumą, ale też ogromnym zadowoleniem. Drewno daje im komfort, wyciszenie, a nawet oszczędności. Urzeczywistnia ich wszystkie wyobrażenia o tym, jaki powinien być prawdziwy dom.

    Jednak wybór domu w technologii szkieletu drewnianego, to dopiero początek pytań związanych z jego budową i późniejszą eksploatacją. Wszystkie wydają się być równie istotne, a wątpliwości jest tyle, ile problemów. Zadaj pytanie postaramy sie na nie odpowiedzieć.
    Cytuj
  • hatifnat 25 gru 2011, 20:02
    Witam, jestem zainteresowany ta firma - czy mozna zobaczyc jakies zdjecia lub nawet ewentualnie zobaczyc na zywo efekt pracy Ejsmont?

    dusia78 napisał:caipirinha ja i mój mąż skorzystaliśmy z pomocy fachowców z firmy Ejsmont, myślę, że architekt najlepiej pomoże w zaprojektowaniu domu i jego wnętrza, my jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów, oto namiary [ uśmiech
    Cytuj
  • Aquarella 27 sty 2012, 14:42
    Bardzo fajne uśmiech i mnie się przyda uśmiech
    A jaki według Was może być koszt budowy małego prostego domu? Takiego o powierzchni ok. 50 m kwadratowych? Coś takiego jak tutaj projekty domów na wąską działkę ?
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: ratunku-mszyce!