Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

E - myto na autostradach i viaBoxy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

E - myto na autostradach i viaBoxy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • PanSamochodzik 2 maj 2011, 8:53
    Czytałem, że kierowcy mają obowiązek zainstalować w samochodzie viaBox, czyli urządzenie wykorzystywane naliczania opłata za przejazd autostradami i to już od 1 lipca 2011. Takie boxy wydaje firma viaToll.
    Może coś nie doczytałem, ale każdy kto ma samochód coś takiego musi montować???
    Cytuj
  • Frazer30 2 maj 2011, 11:30
    Chyba rejestracja rusza dzisiaj od 2 maja (dzisiaj), ale nie wydaje mi się aby każdy musiał to mieć u siebie w samochodzie. Prędzej taki obowiązek dotyczyć ma ciężarówek czy firm transportowych.
    Cytuj
  • StachuSHOP 2 maj 2011, 12:30
    Każdy to może w przyszłości będzie musiał, obecnie ten obowiązek spoczywa na samochodach o masie ponad 3,5 tony. Ten system zmierzy ile przejechało się kilometrów płatnymi drogami i wystawi za to rachunek. Ciekawym, co z robią z bramkami na autostradach, skoro nie wszyscy te viaBoxy muszą mieć. skrzywienie
    Cytuj
  • Atomowiec 2 maj 2011, 14:37
    No nie wiem, taki obowiązek dotyczy pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Załóżmy, że samochód osobowy jakaś terenówka czy coś waży blisko 3 tony i dołączy się przyczepę. Łączna masa pojazdu i przyczepy powiedzmy wyniesie 4 tony. I co w tedy, jak przyczepę dołącza się sporadycznie np. raz w roku na wyjazd wakacyjny? To jest interesujące.
    Cytuj
  • Fridge 2 maj 2011, 15:01
    Tak wygląda viaBox firmy Kapsh


    Wygląda jak modem czy router. Takie urządzonko może być wykorzystywane tylko w pojeździe do którego zostało przypisane podczas rejestracji. Jak to będzie funkcjonować to na razie nikt nie wie.
    Cytuj
  • V_Miernik 2 maj 2011, 16:03
    Dowiadywałem się i takie urządzenie musi być zamontowane w pojazdach o masie 3,5t
    Odbiór takiego viaBox'a odbywa się po uprzednim umówieniu się na jego odbiór.
    Tu jest lista punktów wydawniczych.
    http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/obsluga-klienta?limitstart=2

    Może mieć też szczęście i takie urządzenie kupić na punkcie dystrybucji np. na wyznaczonej stacji benzynowej.
    Cytuj
  • LeoZawodowiec 2 maj 2011, 17:35
    Dostaniesz modem ale za kaucją 120 zł.
    Cytuj
  • Micro 2 maj 2011, 17:54
    Z ciekawości sprawdziłem cennik przejazdu i muszę przyznać, że jestem w szoku. Ceny za przejazd są uzależnione od spełnienie przez TIRa normy spalinowej Euro. Im bardziej ekologiczny pojazd tym stawka mniejsza.

    Np.
    Autobusy niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej i normie spalania Euro 5 zapłacą 16 groszy za km, ale Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej (2) powyżej 3,5 t i poniżej 12 t i normie spalania Euro 2 zapłacą już 32 grosze. Dotyczy to opłat dla dróg krajowych klasy GP i G lub ich odcinków.

    Czyli 100 km jazdy autobusem to 32 zł !!! a przejazd nad morze to koszt 160 zł!!! A kto za to zapłaci?
    Cytuj
  • TopGun 2 maj 2011, 18:37
    No dobra a pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej (2) co najmniej 12 t i normie EURO 2 na drogach krajowych klasy A i S zapłacą 53 grosze. To jest pół złotówki za KAŻDY przejechany kilometr !!!!!!!!

    A kto za to zapłaci? No jak to kto, klient, odbiorca finalny, konsument WSZYSCY.
    Cytuj
  • Wzornik 2 maj 2011, 19:37
    Poszczególne oznaczenia

    drogi krajowe lub ich odcinki klasy „A" (autostrady) i „S" (drogi ekspresowe)

    drogi krajowe lub ich odcinki klasy GP (drogi główne ruchu przyspieszonego) i „G" (drogi główne)

    No jasne, że na autostradach jest najdrożej. Tylko gdzie ta cała kasa z opłaty paliwowej, vatu i akcyzy skoro trzeba ekstra jeszcze płacić.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Używane kombajny