Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Instalacja LPG czy warto???

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Instalacja LPG czy warto???

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • molek 26 lip 2010, 10:36
    Ceny benzyny rosną z dnia na dzień, więc ostatnimi czasy zacząłem rozważać zamontowanie instalacji LPG w moim samochodzie. Proszę o wypisanie wad i zalet. Czy macie jakieś problemy w eksploatacji takich samochodów???
    Cytuj
  • zbigniew48 26 lip 2010, 16:38
    Jeżeli instalacja jest prawidłowo założona i dobrana, to zdecydowanie warto !!!
    Cytuj
  • bob_builder 26 lip 2010, 16:51
    Opinie są bardzo różne. Są zagorzali zwolennicy gazowania, ale tyle samo jest przeciwników. LPG to na pewno oszczędności. Auto na gazie pali trochę więcej w stosunku do benzyny, ale przebitka na cenie litra powoduje że na LPG jeździ się taniej niż dieslem. Oczywiście to podstawowa i właściwie jedyna zaleta.

    Wad jest kilka:
    * butla na gaz zajmuje albo miejsce w bagażniku albo miejsce koła zapasowego
    * auta na LPG trzeba częściej przeglądać tzn. wymieniać częściej olej
    * dobra sekwencyjna instalacja trochę kosztuje (choć to dalej bardzo się opłaca)
    * w zimie zaleca się odpalać na benzynie
    * szybsze zużycie silnika
    * niewielki spadek na mocy silnika
    * szybciej koroduje układ wydechowy, bo przy spalaniu LPG tworzy się więcej pary wodnej
    * zapodaje zgniłymi jajami albo frytkami przymrużenie oka
    Cytuj
  • esko 26 lip 2010, 18:47
    Ja kilka lat temu zamontowałem w moim samochodzie instalację gazową. Do tej pory nie miałem najmniejszych problemów. Jedynym minusem tej decyzji jest fakt, że mam mniej miejsca w bagażniku smutny
    Cytuj
  • just_jack 26 lip 2010, 19:19
    Gaz jest do gotowania a nie do jazdy. Ponadto gaz niszczy silnik. Zdecydowanie jestem za benzyną.
    Cytuj
  • speed_devil 26 lip 2010, 21:08
    Mniejsza moc, mniej miejsca w bagażniku ! Ja się na takie coś, nigdy nie zdecyduję skrzywienie
    Cytuj
  • esko 26 lip 2010, 22:54
    Jeśli codziennie jeździsz samochodem i wciągu miesiąca nabijasz sporo kilometrów, to instalacja gazowa zwróci się bardzo szybko. Ludzie naprawdę warto!
    Cytuj
  • jazzon 7 wrz 2011, 9:58     (ostatnio zmieniony przez autora 7 wrz 2011, 10:02, w całości zmieniany 1 raz)
    Polecam wszystkim wizytę na zamontujgaz.pl wystarczy wpisać do formularza dane auta aby otrzymać wycenę instalacji gazowej dobranej dokładnie dla tego samochodu oraz informację po jakim czasie instalacje się zwróci uśmiech
    Cytuj
  • grabeks 10 wrz 2011, 13:23
    Jak wszystko taka instalacja ma swoje wady i zalety. Jasne, ze jest mniejsza moc na gazie, ale za to duża oszczędność. Warto się dowiedzieć szczegółów u specjalistów. Jakby co, to polecam stronkę autosluga.pl - jest tam wyszukiwarka zakładów instalujących LPG, można też od razu porównać ceny.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Nawigacja GPS