Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jak zostać taksówkarzem

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zostać taksówkarzem

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gutik 11 wrz 2010, 14:27
    Witam ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad dalszą drogą życia. Stwierdziłem, że spróbuję zostać taksówkarzem. Co trzeba zrobić, aby zacząć pracę w tym zawodzie? Czy konieczne jest zrobienie jakichś specjalnych uprawnień lub kursów?
    Cytuj
  • commando70 28 lis 2010, 10:41
    Tak,udaj się do korporacji i spytaj kiedy organizują taki kurs,ale nie radze ,bo jeżeli chodzi o zarobki,to nie będziesz zachwycony,jak i często klientami,są coraz gorsi,nie potrafią się dość często zachować. Na start 350 kurs,ok 200-250 egzamin,1500 kasa(nowa) ok 250 przystawka,ok 300 radio-używane,jednak przemyśl przedtem w jakiej korporacji chcesz jeżdzić -bo pracują na różnych częstotliwościach.
    Pozdrawiam
    Cytuj
  • Mundek24 28 lis 2010, 14:39
    Poczytaj sobie tekst na gazetaprawna.pl
    "Aby zostać taksówkarzem, trzeba mieć licencję. Udziela jej wójt, burmistrz lub prezydent miasta na wniosek przedsiębiorcy, który chce wykonywać usługi transportowe taksówką i spełnia wymagania określone w ustawie o transporcie drogowym."
    http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/398005,jak_mozna_zostac_taksowkarzem.html

    Nie wiem czy to aż taki łatwy kawałek chleba jak wszyscy myślą. Kiedyś taksówkarz sam wybierał klientów. Teraz to oni czekają na nich.
    Cytuj
  • PanSamochodzik 28 lis 2010, 16:44
    Jeden z moich znajomych był kiedyś taksówkarzem. Od trzech lat jest na emeryturze.
    Z tego co wiem, to on należał do jakiejś korporacji, bo samemu w tej branży jest trudno. Sporo pochłaniały koszty napraw i utrzymania samochodu. W garażu miał mały warsztacik i większość napraw wykonywał samodzielnie.
    Nie jest to jakieś lukratywne zajęcie, ale da się wyżyć.
    Cytuj
  • paragraf54 1 gru 2010, 12:58
    Taksówka to licencjonowany przewóz osób na konkretnym terenie i konkretnym pojazdem. Jeśli zatem taksówkarz zmieni auto i dalej będzie jeździł jako taksówkarz to jest tak samo jakby nie miał licencji. W takiej sytuacji taksiarz podlega karze pieniężnej.

    Licencja na wykonywanie transportu drogowego taksówką udzielana jest na określony co do tożsamości pojazd i obszar. W związku z tym uprawnia ona do wykonywania transportu drogowego tylko tym konkretnym pojazdem - tak wskazuje wyrok NSA o sygnaturze II GSK 65/10.

    Nie ma znaczenia, że ktoś dostał licencję na 40 lat. Jak zmieni autko musi starać się o nową.
    Cytuj
  • Micro 21 sty 2011, 12:14
    Ciekawe w takim razie ile taksówkarzy jeździ bez licencji myśląc, że ją mają?
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 21 sty 2011, 14:29
    paragraf54 napisał:Nie ma znaczenia, że ktoś dostał licencję na 40 lat. Jak zmieni autko musi starać się o nową.
    Tu nie masz racji. Jeśli ktoś zmienia auto to w ciągu 14 dni musi poinformowac o tym organ wydający licencję, że nastąpiła zmiana danych identyfikacyjnych. Nie trzeba starać się o nową licencję.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum