Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Odgrzybianie klimatyzacji

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odgrzybianie klimatyzacji

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • just_jack 11 wrz 2010, 12:05
    Postanowiłem samodzielnie zabrać się za klimę w swoim wozie. Czy można odgrzybić układ we własnym zakresie? Co jest potrzebne do wykonania takiej czynności?
    Cytuj
  • Ziibi 11 wrz 2010, 13:43
    No jasne, że możesz to zrobić we własnym zakresie. Ja do odgrzybienia i odświeżenia klimy używam środka w spreju. Zawiera on aktywne środki antypleśniowe. Za 40 zeta kupiłem puszkę która wystarcza na 3 do 4 konserwacji klimy.
    Cytuj
  • grant 11 wrz 2010, 16:19
    Metod na odgrzybienie klimy jest wiele. Mamy metodę ozonową, ultradźwiękową oraz piankową.
    Cytuj
  • esko 11 wrz 2010, 17:51
    Metoda piankowa jest najprostsza i zarazem najtańsza. Polega ona na wykorzystaniu preparatu grzybobójczego w spray-u. Zazwyczaj do opakowania dołączony jest elastyczny wężyk, który wprowadza się w kierunku parownika przez kanały nawiewowe. Niestety odgrzybianie tą metodą nie jest dokładne.
    Cytuj
  • mallutka 29 kwi 2013, 23:32     (ostatnio zmieniony przez autora 8 lip 2015, 21:13, w całości zmieniany 2 razy)
    Mam ten sam problem
    Cytuj
  • MartynKa79 23 maj 2013, 13:46
    Ja zmieniłam akiś rok temu mechanika na Brynowie w Katowicach. Rozrząd w astrze wymienili mi za 200zł - rano wstawiłam, po południu odbierałam samochód. Najważniejsze, że jako jedyni usuneli mi przykry zapach z klimatyzacji a byłam wcześniej w trzech firmach. Teraz daje im samochód do konserwacji za 300zł, żeby moja astra nie straciła na wartości jak ją będę sprzedawała za 2 lata. Jakby ktoś chciał szczegółów to może zobaczyć http://www.youtube.com/watch?v=_Kqtyds7ITg
    Cytuj
  • Rud25 1 cze 2013, 16:10
    Nam czyszczą co roku na serwisie.
    Cytuj
  • zott 13 cze 2013, 14:45
    Zbliża się lata więc warto jest to zrobić. Ja jednak wolę zlecić to firmie wyspecjalizowanej. Polecam Autoserwis EVO. Więcej : http://autoserwislegionowo.pl/
    Cytuj
  • mallutka 8 lip 2015, 21:14
    Ziibi napisał:No jasne, że możesz to zrobić we własnym zakresie. Ja do odgrzybienia i odświeżenia klimy używam środka w spreju. Zawiera on aktywne środki antypleśniowe. Za 40 zeta kupiłem puszkę która wystarcza na 3 do 4 konserwacji klimy.
    U mnie się samodzielne odgrzybianie nie sprawdziło. Musiałam zdać się na speców od klimatyzacji, no cóż. Ale od roku żadnego problemu z klimą chociaż. Przy okazji nabiłam klimę nowym czynnikiem R1234YF.
    Cytuj
  • granita 21 lip 2015, 22:05
    A czy ktoś z was odgrzybiał poprzez ozonowanie? Przeczytałam o tym i zastanawiam się jaka jest różnica w stosunku do pianki, którą do tej pory stosowaliśmy
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum